Penktadienio rytą naftos kaina šoko aukštyn iki 108,22 JAV dolerio už barelį, nes pasiekė žinios apie susprogdintą Irako eksporto naftotiekį Basroje. Manyta, kad naftos tiekimas sumažės trečdaliu. Iki tol naftos kaina laikėsi žemiau 100 dolerių ribos, nusileidusi nuo 111,80 rekordo aukštumų.
Sprogimas įvyko Irako vyriausybės pajėgoms kovojant su vietine milicija. Vėliau paaiškėjo, kad pakenkimai yra nedideli ir rinka nurimo – iki 106,50 dolerių už barelį kainos.
Populiariausia programinė įranga tarp naftos prekeivių – ne „Reuters“ naujienų tarnyba ar naftos prekeivio paketas. Tai – „Yahoo Instant Messenger“ arba paprastas telefonas. Prekeiviai nuolat kalbasi tarpusavyje ir šis senovinis metodas padeda geriau jausti rinkos pulsą nei automatizuoti elektroniniai grafikų ekranai.
Naftos kainą veikia įvairiausios žinios: nuo orų prognozių iki politikos naujienų. Informacijos apžvalga užima daugiau nei pusę brokerio darbo.
Dauguma naftos brokerių sudaro sandėrius 3-4 savaičių laikotarpiui (pristatymo terminas) ir nežino, kokia naftos kaina yra šiandien. Kuo arčiau šiandienos sudaromas sandėris, tuo didesnė rizika. Kai laivas jau jūroje, o pirkėjo dar nėra – kelis procentus per dieną svyruojanti kaina gali žiauriai kirsti per pelnus.
Vis populiarėja tarp prekeivių anglų-norvegų žodynai. Stambi norvegų kompanija „StatoilHydro“ aktyviai dalyvauja rinkose pirkdama arba parduodama naftą - palaikydama pasaulinę tiekimo pusiausvyrą. Naftos doleriai nusėda Norvegijos investiciniuose fonduose, kurie pastaruoju metu tapo ypač aktyvūs, nes skuba atsikratyti pigiais doleriais.
Silpnasis doleris plūduriuoja ties 1,5789 dolerio už eurą. Dolerį skandina tolimesnių blogų naujienų iš JAV bankų sektoriaus bei dar vieno bazinių palūkanų normos sumažinimo laukimas. Pigiausias doleris šį mėnesį buvo 1,5905 dolerio už eurą – visų laikų antirekordas.
Saugusis auksas svyruoja apie 950 JAV dolerių už Trojos unciją.