Julius (vardai pakeisti, – aut. past.) pasakojo, jog apsilankę Vilkaviškio ligoninėje liko nemaloniai nustebinti įstaigos slaugytojų darbu.
Ligoninėje šeima atsidūrė su dviem mažamečiais vaikais. Kaip portalui tv3.lt pasakojo jų mama Vilma, į ambulatoriją jie atvyko dar praėjusį antradienį.
Dar prieš tai neseniai sirgusios, slogavusios ir kosėjusios, 4 mėnesių mergaitės sveikatos būklė nebuvo gera, įtartas bronchiolitas (Bronchiolitas – ūmus apatinių arba vadinamųjų smulkiųjų kvėpavimo takų susirgimas), jos vyresnis brolis taip pat siųstas peršviesti plaučius, kraujo tyrimai buvo negeri.
Mergytei reikėjo leisti vaistus, tad buvo pajungtas kateteris. Iš pradžių vienoje, po to – kitoje rankoje. Juliaus teigimu, viskas būtų buvę gerai, jei ne aplaidi priežiūra. Jo teigimu, niekas nei pakeisdavo binto, nei pleistro.
Tačiau labiausiai tėvus šokiravo seselių pasiūlymas ant kateterio užmauti kojinę.
„Viena seselė net atnešė kojinę ir sako: „Uždėkit, kad kateterio nesujudintų, neištrauktų“. Nesu daktaras, bet taip pasiūlyti neadekvatu, tam yra specialūs tinkliukai, t. y. visi supranta, kad per kojinę užlipinus nėra kvėpavimo, kateteris aplink apvyniotas kaip suaugusiajam, stipriai apibintuota, o kojinytė tik pagreitino šutimą, dėl to atsirado nemaža žaizdelė“, – pasakojo jis.
Mergaitės mamos Vilmos teigimu, slaugytojos neskubėjo nuimti kateterio, o pamačius žaizdą sakė, kad tai – „nieko tokio“.
„Nors po kelių dienų mergaitė jau buvo šviesesnė ir vaistų nebeleido, kateteris vis tiek buvo laikomas dvi dienas. Pirmadienį jau atėjo, sakė, nuims kateterį, bet sako „bintą“ pamiršau, tada į pavakarę jį vėl užėjo, vėl prižadėjo, kad ateis, o vėliau tik 10 vakare atėjusi išėmė“, – kalbėjo ji.
Tėvų teigimu, išėmus kateterį nuo šutimo atsilupo oda, pasklido specifinis nemalonus kvapas, lyg kas būtų supuvę. Tačiau slaugytoja tik pasiūlė nuplauti ranką.
„Kai rodžiau, kokia žaizdelė atsirado, tai ramino, kad nieko tokio, vaistų užtepsit ir praeis. Sakė būtinai nuplaukit ir išėjo“, – pasakojo ji.
Juliaus teigimu, gydytojai tik išvadino juos jaunais tėvais, kurie nieko nesupranta.
„Kai pasiūliau nuotraukas pasižiūrėti, tik palaikė mane durnu. Jau pačių daktarų teigimu, sako, maža ką, jos oda jautri ir t.t. Taip, aš suprantu, bet gal keisti dažniau reikia, ateiti patikrinti, pažiūrėti, atlikti savo darbą kokybiškai? Juk vaikai – ne lėlės, jais reik rūpintis, o einant tokį darbą, reikia dirbti atsakingai, tai – ne statybos, kai padaręs broką gali pataisyti.
Ir nei atsiprašo, nei ką, pamatę [vaizdą] meluoja akyse, nukreipia dėmesį, jog nesureikšmintume, lenda į šikną, o pripažinti kaltės nesugeba“, – kartėlio neslėpė jis.
Davė alergizuojantį maistą
Nemalonumų sulaukta ir slaugant sūnelį. Nors vaikas serga atopiniu dermatitu, tėvų teigimu, jį maitinant nebuvo į tai atsižvelgta.
„Vaikas alergiškas daugumai produktų, o maistas kaskart buvo nešamas, kuris sukelia alergiją. Kol pats nepradedi bendrauti su tomis, kurios išnešioja maistą ir pasakai, ką gali vaikas valgyti, ko ne, niekas nekreipia dėmesio. Jų niekas neįspėja, jog vaikas alergiškas.
Net ir be alergenų nešamas maistas labiau tinka mūsų augintiniams, net į maistą nepanašus žiūrint, bendras vaizdas, atsiprašau, už išsireiškimą, kaip šunų ėdalo“, – piktinosi jis.
Jo teigimu, gulint Kauno klinikose slaugytojų dėmesys buvo visiškai kitoks, ir maistas buvo geriausios kokybės.
„Aišku, ne visos slaugytojos blogos, bet už ką mokėti man mokesčius, kad ligoninėje neatlieka savo darbo iki galo, už ką algos mokamos – už [slaugytojų] pasivaikščiojimus, už kurias reikia didesnę darbo dalį pačiai mamai daryti? Nesuprantu, kuo skiriasi – Lietuva viena, bet koks skirtumas tarp regiono ir miesto. Tame pačiame Kaune seselės pačios šokinėja aplink ligonius, klausia, ar ko reikia, suteikiami mišiniai, maistas kokybiškas, nieko netrūksta, o Vilkaviškis atrodytų kaip kaimo ligoninė“, – socialiniame tinkle piktinosi Julius.
Paprašyta pakomentuoti situaciją Vilkaviškio ligoninė patvirtino, kad vaikai buvo gydyti įstaigoje dėl bronchito, bronchiolito.
„Kateteriai į veną įvedami gydomuoju tikslu švirkšti vaistams. Medikamentai buvo švirkščiami kasdien, todėl ir kateteris būdavo praplaunamas.
Kateteris buvo pritvirtintas pleistru, apvyniotas vyturu ir buvo uždėta kojinė, kad kateteris stabiliau būtų venoje. Vaikams išvykstant iš ligoninės kateterio buvimo vietoje buvo matyti 2 mm žymė padengta šašu, kuris buvo suteptas dezinfekuojančiu skysčiu“, – rašoma portalui atsiųstame atsakyme.
Kartu priduriama, kad maitinimo paslaugos VšĮ Vilkaviškio ligoninėje teikia VšĮ Bruneros.