Vairavimo mokyklos instruktorius Andrius Mikšys pabrėžia, jog svarbiausia vadovautis sveiku protu ir, pirmiausiai, kiekvienam individualiai įvertinti, ar tam tikra avalynė nesukels papildomų netikėtumų kelyje.
Visgi į tam tikrus aspektus jis pataria atsižvelgti kiekvienam. ,,Žinoma, reikia lygaus, minkšto pado avalynės, nes koja yra ne tokia jautri, jei padas netinkamas. Net žiemos metu, kai batai storesniu padu, reikėtų į automobilį atsinešti dar vieną porą batų“, - sako A. Mikšys.
Dviračio neminame su aukštakulniais, susipraskime ir nevairuoti
A. Mikšys taip pat primena, jog kaip ant dviračio retai sėdama su aukštakulniais, taip pat akivaizdu, jog ir automobilio vairuoti su tokia avalyne nederėtų. Vairuojančioms moterims, dėvinčioms aukštakulnius, instruktorius pataria automobilyje pasilikti patogius batus, tinkamus vairavimui ir kaskart atsisėdus už vairo, persiauti.
Kiekvienas vairuotojas – skirtingas
Kineziterapeutė Judita Marcinkevičienė taip pat pabrėžia, kad svarbu suprasti, jog kiekvienas žmogus yra skirtingas ir griežtos taisyklės, kokią avalynę privalo dėvėti vairuotojas, nėra. ,,Jei norime nuspręsti, kokios avalynės reikia, pirmiausiai reikia pasižiūrėti į žmogų, jo pėdas. Jei žmogaus nematome, galiu patarti tiek, kad turi būti patogu. Jei nepatogu ar skauda, kažkas yra negerai ir avalynę reikia keisti“, - teigia J. Marcinkevičienė.
Jos teigimu, dar svarbu, kiek žmogus praleidžia laiko vairuodamas. Visgi visiems geriausia avėti natūralaus pluošto avalynę, kad oda kvėpuotų. O batų pasirinkimo prioritetas neabejotinai turėtų būti – patogumas.
Nors basam vaikščioti sveika ir patartina, vairuotojams basomis vairuoti negalima. Jei automobilyje praleidžiama daug laiko ir ilgai vairuojama, koja prakaituoja, patartina daryti pertraukas, sustoti pailsėti, užsikelti kojas aukščiau ar tiesiog kelias minutes pabūti be batų.
Patarimai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis avalynę vairavimui: