Duomenys gaunami palydovo pagalba
Palydovo pagalba, stebėdami šiltnamio efektą sukeliančių dujų cirkuliaciją, NASA mokslininkai sukūrė žemėlapius. Jie, paremti NASA's Orbiting Carbon Observatory-2 (OCO-2) palydovo duomenimis, kurie apdorojami naujomis technologijomis.
Joks kitas palydovas negalėjo išmatuoti anglies dioksido kiekio taip tiksliai kaip OCO-2, todėl taršos žemėlapiai sukurti tik dabar, turint pakankamai tikslios informacijos. Ankščiau žemėlapiai buvo pagrįsti ekonominiais duomenimis.
Daugiausia smogo – JAV, centrinėje Europoje ir rytų Azijoje
Mokslininkų komanda iš Suomijos meteorologijos instituto, Helsinkyje, sukūrė tris pagrindinius žemėlapius naudodamiesi OCO-2 duomenimis. Kiekviename iš jų pavaizduotas regionas, kuriame pastebėta didžiausia anglies dioksido tarša. Šie regionai yra: JAV, centrinė Europa ir rytų Azija. Žemėlapis parodo plačiai paplitusį anglies dioksidą didžiuosiuose miestuose, bei mažesnius regionus, kuriose užfiksuota didelė tarša.
Didelė tarša tvyro virš Vokietijos, Lenkijos. Taip pat virš Kuveito ir Irako. Didžiausia to priežastis yra iškastinio kuro deginimas, bet Afrikoje, piečiau nuo Sacharos dykumos, didžiausia tarša kyla dėl gaisrų.
Dujų kiekis gali būti didesnis
Išmetamųjų dujų kiekis stipriai paaugo nuo pramonės revoliucijos laikų. Tai reiškia, kad šiltnamio efektą sukeliančios dujos tvyro atmosferoje visą amžių, ar daugiau. Todėl, pastarųjų metų tarša yra tik mažytė dalis to, kiek išmetamųjų dujų iš tikrųjų tvyro mūsų atmosferoje.