• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį prezidentas Gitanas Nausėda su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene bei sporto bendruomene prezidentūroje aptarė šalies sporto problematiką.

Penktadienį prezidentas Gitanas Nausėda su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene bei sporto bendruomene prezidentūroje aptarė šalies sporto problematiką.

REKLAMA

Lietuva visai neseniai pasibaigusiose Tokijo žaidynėse iškovojo vos vieną medalį. Tai antras kartas nuo nepriklausomybės atkūrimo, kai olimpiadoje Lietuva iškovojo vos vieną apdovanojimą.

Olimpiadoje šaliai atstovavo 38 sportininkai. Tai yra mažiausia olimpinė rinktinė per 30 metų.

Po pasibaigusios Tokijo olimpiados vis garsiau imta kalbėti apie akivaizdžias problemas Lietuvos sporto politikoje.

Pirštu duriama į atletų rengimo spragas, problemas aukšto meistriškumo sporte, susiduriama ir su per mažu finansavimu.

Po susitikimo prezidentūroje švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė spaudos konferencijoje žurnalistams sakė, kad bus didinamas finansavimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo konstruktyvus pasikalbėjimas. Giliai ir nuoširdžiai aptarėme kylančias problemas. Jau yra pateikti pasiūlymai sporto įstatyme pakeitimams. Jie apima finansavimo didinimą iki 14 milijonų aukštam meistriškumui, plečiamos stipendijas gaunančių ratas. Didinamos stipendijos jauniems sportininkams, taip pat ir neįgaliesiems sportininkams.

REKLAMA

Šiuo metu formuojama darbo grupė, kuri parengs strategija ar plėtros stiprinimo planą. Tikiu, kad iki naujų metų turėsime peržiūrėtą sportininkų rengimo planą. Svarbu kalbėti ir apie jaunuosius sportininkus, kaip sudominti vaikus. Tikrai turime pasirengti peržiūrėti naują aukšto sportininkų meistriškumo modelį. Tam šiandien pritarė ir prezidentas“, – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

 

Tuo tarpu prezidento patarėjas P. Baltokas tikino, kad yra sukurta darbo grupė.

„Kelti klausimai dėl sporto krypties, jaunimo, medicinos paslaugų problematikos tvariam egzistavimui. Dalyviai pritarė, kad trūksta strategijos sporto klausimais, parengiamieji darbai yra, sukurt darbo grupė. Bet ta strategija turi įtraukti platesnį ratą diskutantų.

REKLAMA
REKLAMA

Strategijoje svarbu atliepti karjerą, pereinama iš masiškumo į aukštą. Vaikai, baigę karjerą sporto mokyklose, dalį jų prarandame, nes niekas jais nepasirūpina. (..)Turime skirti deramą dėmesį aukšto meistriškumo sportininkams“, – tikino prezidento patarėjas Paulius Baltokas.

Susitikime dalyvavo ir plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas. Šis tikino, kad bėdų matyti daug, tačiau ir Lietuvos tautininis olimpinis komitetas turi prisimti atsakomybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis paprieštaravo LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės kiek anksčiau išsakytai replikai, kad jie nėra atsakingi už rezultatus, tik už sportininkų nuvežimą į olimpines žaidynes.

„Tai turbūt pirmasis rimtesnis aptarimas, susitikimas per pastaruosius 10 metų. Anksčiau tokio formato susitikimų neprisimenu. Tai galbūt ir yra bėda, dėl ko sportas eina žemyn. Tas ėjimas žemyn prasidėjo turbūt dar prieš dešimt metų.

To priežastys gana senos, sporte pilna intrigų. Norėtųsi susėsti ir aptarti viską, ką gi mes turime pakeisti. Turiu omeny nuo jaunimo iki aukšto meistriškumo, nes pasaulis eina į priekį, konkurencija tik didėja“, – teigė plaukimo federacijos prezidentas T. Kučinskas.

REKLAMA

„Federcijos turi būti pilnai įgalintos turėti tinkamų įrankių ir būti pilnai atsakingos už rezultatą. Kas dėl federacijų ir finansavimo, mažesnėms joms sunku taikyti pasaulinę praktiką. (...) Bet taip, federacijos turi rūpintis talentais nuo mažų dienų“, – sakė jis.

„Jei nėra rezultato, reikia pažiūrėti į veidrodį. Kas liečia LTOK, nesutikčiau, kad komitetas visiškai neatsakingas už rezultatus. Jie valdo didžiausius pinigus, kurie skiriami aukštam meistriškumui.

REKLAMA

Ta sistema tiek metų tokia pati, tad čia ir kyla bėdos. Matome, kad to rezultato ir nebeturime. LTOK ir jo vadovai turi aiškų tikslą, kad kiekvienoje kadencijoje reikia laimėti rinkimus reiškia reikia pinigus išskaidyti. (...) Gaunasi, kad federacijos, kurios dar gali konkuruoti ir gyvuoja yra ik šešios. Bet iš pilno LTOK biudžeto, kuris yra 13 mln., jos gauna tik 2 mln.“, – teigė plaukimo federacijos prezidentas.

LTOK džiaugiasi vykstančiomis diskusijomis

„Esu maloniai nustebinta prezidento požiūriu ir įsigilinimu į problemas. Tai gali būti didelis žingsnis, kad artėjančiose žaidynėse turėtume geresnį rezultatą“, – sakė LTOK vadovė D. Gudzvinevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LTOK prezidentė sureagavo ir į plaukimo federacijos prezidento komentarą.

„P. Kučinskas pats pasakė, kad atsakingos federacijos ir už rezultatą. Jei kažką praleidome, laukiame kritikos. Galvosime, ką padaryti geriau. Nekoks pasirodymas olimpiadoje yra geras būdas iš naujo pažvelgti į visą situaciją ir iš naujo viską permąstyti“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

„Mūsų biudžetas yra šiek tiek virš 9 mln., tikrai ne 13 mln. Ką jis paminėjo, kad šešios federacijos geba konkuruoti ir galėtų būti pagrindinės, mes su tuo nesutinkame. Tai prieštarautų olimpinei chartijai. Mūsų kriterijai yra teisingi, nepririšti prie kitų gebėjimų, o prie paties sportininko, trenerio pasiruošimo olimpiadai. Todėl skriasi finansavimo būdas nuo valstybės, nes ji plėtoja sporto šaką, o mes siekiame rezultatų“, – tikino LTOK prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų