• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė dėkojo Lietuvos institucijoms ir kariuomenei dėl lietuvių evakuacijos iš karštuoju tašku tapusio Izraelio. Premjerė kritiką dėl proceso vadina natūralia ir neišvengiama, bet nepraleido progos įkąsti prezidentui.

Premjerė Ingrida Šimonytė dėkojo Lietuvos institucijoms ir kariuomenei dėl lietuvių evakuacijos iš karštuoju tašku tapusio Izraelio. Premjerė kritiką dėl proceso vadina natūralia ir neišvengiama, bet nepraleido progos įkąsti prezidentui.

REKLAMA

Dėl lietuvių sugrąžinimo iš Izraelio premjerė dėkojo šalies diplomatams ir Nacionaliniam krizių valdymo centrui, kariuomenei ir karinėms oro pajėgoms. 

„Kurie nuo pat pradžių, kai ši situacija Izraelyje susiklostė, kad žmonės, kurie ten yra atsidūrę, kurių reisai yra atšaukti šeštadienį, kad jie galėtų pasiekti Lietuvą“, – Žinių radijui ketvirtadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Prezidentas Gitanas Nausėda savaitės pradžioje kritikavo šalies institucijų neveiklumą evakuojant žmones.

„Man keista, kad mes trečią dieną svarstome, kokiais būdais, kokiais keliais pargabenti žmones iš konfliktinės zonos. Lenkija tą jau daro realiai. Turime nustoti diskutuoti ir realiai padėti žmonėms“, – Kelmėje susirinkusiems žurnalistams pirmadienį teigė G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš suprantu, kad tokiais atvejais yra labai aukšti lūkesčiai ir yra labai aukšti įsivaizdavimai. Kartais bandoma lygintis su nelabai palyginamais pavyzdžiais, kalbant apie tą pačią Lenkiją. Lietuva, deja, tokių karinių lėktuvų pasiųsti į Tel Avivą parsigabenti žmonių negalėjo, nes jų tiesiog neturi.

REKLAMA

O „Spartan“, kuris ir dabar perkeldinėja žmones mažomis grupelėmis iš Tel Avivo, nebūtų galėjęs įtalpinti tų žmonių, kurie iš anksto kėlė, pasakyčiau, gana didelius reikalavimus Lietuvos institucijoms, pavyzdžiui, kad grupė keliaus tik visa kartu ir niekaip kitaip“, – pasakojo I. Šimonytė.

Premjerė tvirtino, kad dėl lietuvių evakuacijos tiesiogiai bendravo ir su G. Nausėda, su juo kalbėjosi ir dėl galimos Lenkijos pagalbos. 

„Tikrai prašiau jo, jei Lenkijos prezidentas yra pažadėjęs pasiūlyti lėktuvą Lietuvos keliautojams, sutarti dėl to lėktuvo ir konkretaus laiko. Tačiau, matot, tokiais atvejai paprastai yra viena, kai yra kalbama teoriniu lygmeniu, visiškai kitaip dalykai atrodo praktiniu“, – dėstė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji teigė, kad trečiadienį pirmoji grupė grįžo privačiu skrydžiu, pirmuosius žmonės iš Izraelio išgabeno ir „Spartan“ lėktuvas, jis evakuaciją vykdys ir toliau. 

„Mes toliau registruojame žmonės, kurie yra Izraelyje, turi problemų sugrįžti ir nori sugrįžti. Mes tikrai jiems padėsime“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė tikino, kad kritiką dėl lietuvių evakuacijos, skriejusią tiek iš prezidento, tiek iš pačių evakuojamų žmonių, ji priima kaip „natūralią ir neišvengiamą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikia suprasti ir tai, kad paprastai labai lengva kritikuoti, kai pačiam nereikia daryti“, – tvirtino I. Šimonytė.

Trečiadienio vakarą iš „Hamas“ grupuotės užpulto Izraelio į Turkiją išskraidintas dar vienas lėktuvas su Lietuvos piliečiais.

Kariuomenės orlaivis „Spartan“ iš Tel Avino į Antaliją Turkijoje atskraidino 29 keleivius, BNS informavo kariuomenės atstovas Jurgis Norvaiša.

Užsienio reikalų ministerijos kanclerė Inga Černiuk anksčiau trečiadienį skelbė, kad į šį skrydį registravosi 35 žmonės.

REKLAMA

Kariuomenės „Spartan“ Turkijoje budės iki spalio 15 dienos, jeigu prireiktų evakuoti daugiau žmonių. 

Kanclerės duomenimis, Izraelyje dar yra apie 7 tūkst. Lietuvos piliečių.

Trečiadienį po vidurdienio Vilniaus oro uoste nusileido privatus orlaivis su daugiau kaip 140 žmonių, grįžusių iš Izraelio. Tarp jų – beveik šimtas Lietuvos piliečių.

Šį skrydį organizavo „Avia Solutions Group“ įmonė „Skyllence“.

Lietuvos URM trečiadienį sugriežtino rekomendaciją dėl kelionių į Izraelį ir Palestiną – siūlo ten nevykti.

REKLAMA

Grupuotė „Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo per 2 tūkst. žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo šio anklavo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių ir pačių palestiniečių galimybes palikti ar atvykti į šią teritoriją vandeniu, jūra ar oru, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

Tai tavo ir nevykusių ministerių bei šaikos darbas, kurį reikia dirbti. O tu vis špilkuoji maldama liežuviu. Sakei atsistatydinsi?! "Pamiršai"?
Lenkai iš karto vežė, o šitai bobai lengva kritikuoti. Škac gatvių šluoti, o ne vaidinti promjerę
valio mūsų prezidentui,
valio mūsų prezidentui,
jei ne jis , jo pastangos , jo rūpestis , !!!!!jo triūsas tai lietuviai nebūtų parskraidinti...!!!!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų