• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinės senjorai minėjo pagyvenusių žmonių dieną. Ne tik šokiai skambant šiuolaikinei muzikai, dainos, bet ir užkrečiantis pavyzdys, kaip smagiai ir produktyviai galima leisti užtarnautas poilsio dienas senatvėje. 

Sostinės senjorai minėjo pagyvenusių žmonių dieną. Ne tik šokiai skambant šiuolaikinei muzikai, dainos, bet ir užkrečiantis pavyzdys, kaip smagiai ir produktyviai galima leisti užtarnautas poilsio dienas senatvėje. 

REKLAMA

Pagyvenusių žmonių dienos proga Vilniaus senjorų avilio moterys sukūrė šokį ir darganotą rudens dieną pakvietė visus prisijungti. O tokio judesio šioms damoms, matyt, galėtų pavydėti ir daugybė jaunesnių žmonių. Jokio tingulio ar per dienų dienas sėdėjimo namuose. Kad nuotaika būtų gera, nuolatos reikia judėti ir kažką veikti, sako senjorai.

„Teatro terapija labai įdomu ir šokiai, ir dainavimas įdomu, ir rankdarbiai įdomu. Nu viskas, tik spėk suktis“, – sako Janina. 

„Mokiausi anglų kalbą. – Oho, ir kaip sugalvojot? – Tai, kad anglų kalba visur reikalinga, prie kompiuterio niekaip“, – tikina Algirdas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Nu, žodžiu aš iš tokių, kur pabudo ir jau eis. Kai aš juokiuos, pas panas, o kodėl pas panas? Sakau parduotuvėse panos pagrinde dirba. Tai ten žurnalą kokį paskaityt“, – teigia Vitalis. 

REKLAMA

„Pernai buvo ir linijiniai šokiai, šiemet finansinio raštinigumo. Padėjom va papuošti salę. Gėlytes darėm“, – pasakoja Elytė. 

Sejorai atviri, skųstis galima dėl daug ko. Tačiau svarbiausia pagyvenusiems žmonėms – bendravimas ir dalyvavimas visuomenės gyvenime. Žinoma, kai kurie labiau mėgsta pasiskųsti ir kojos iš namų nekelti.

„Kiek aš kviečiau, einam, važiuojam, Zita, į parodą, mano, ir kitų. O tai supranti tai toli, tai bilietas brangus, žinokit, kaip pradeda zysti, nu Dieve tu, Dieve“, – sako Nijolė.

REKLAMA
REKLAMA

Šalyje veikiant dienos senjorų užimtumo centrams, savo vietą gali rasti visi. Čia ir šokiai, ir sportas, ir užsienio kalbų mokymasis, kompiuterio pamokos. Senjorai sako, tokiose veiklose niekada neliksi vienas. Tik yra bėda, jei nori susirasti senatvėje, gyvenimo partnerį, jau sudėtingiau. Moterys skundžiasi, kad nėra vyrų.

„Ant dešimt moterų, vienas vyriškis. Yra tokia statistika. Nes vyresnis amžius jų pragyvenimo. Gal jie nesižiūri, gal jie ne taip gyvena“, – spėja Nijolė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai kvietėm čia iš choro vyrų, bet jie labai tokie išdidūs“, – tikina Violeta. 

„Trūksta vyrų..mhm. Klausykit, pirštais nesirodysim, dauguma jau amžiui. Daugumoj buvo ne vienos, aš turiu minty šeimas turėjo, reiškia, pačios kaltos, kad neprisikalbina vyrų, nes buvo ženotos, tai kaip, iš dangaus nukrito tie vyrai? Reiškia, prisikalbino. O dabar kažkas tai turi joms atvesti“, – atkerta Vitalis. 

REKLAMA

Žinoma, ne retas ir besišypsantis senolis, slepia ir nuoskaudas. Sunkią naštą dėl mažų pensijų šalyje – pragyvenimui senatvėje tenka suktis su labai mažomis pajamomis. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė žada senjorams, kad pensijos padidės.

„Pensijų modelis, kuris nuo rudens pasieks biudžetą jis padės ir mažiausias ir uždirbtas, indeksuotas pensijas didinti smarkiau. Tai pensijos turėtų augti apie 50 eurų per mėnesį. Jeigu šiam modeliui pritars Seimas, vienišo asmens išmoka, vienišo asmens išmoka pasieks 32 eurus, kiekvienam vienišam senjorui“, – teigia ministrė Monika Navickienė. 

Minint pagyvenusių žmonių dieną šiandien Lietuvoje keturios ministerijos: Socialinės apsaugos ir darbo, kultūros, švietimo, mokslo ir sporto bei sveikatos apsaugos, pasirašė memorandumą dėl vyresnio amžiaus žmonių integracijos į visuomenines veiklas. Taip siekiama prisidėti prie didesnio senjorų užimtumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų