Tarp naujai išrinktų Seimo narių yra ir tokių, kurie indėliuose laiko kone visas santaupas, bet yra ir tokių, kurie sąskaitoje neturi nė cento.
Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kur ir kiek pinigų laiko nauji parlamentarai.
Banke pinigų nelaiko
Vyriausioji rinkimų komisija skelbia visų kandidatų ir išrinktų Seimo narių gyventojo (šeimos) turto ir pajamų deklaracijų svarbiausių duomenų išrašus.
Iš jų galima pamatyti, kiek politikai turi piniginių lėšų, laikomų finansų įstaigose, ar kitokio turto.
Bendrai sudėjus visi 141 Seimo nariai deklaravo praėjusių metų pabaigoje turėję 7,5 mln. eurų piniginių lėšų. Kiekvienas – vidutiniškai po 55 tūkst. eurų.
Vis dėlto penki politikai deklaravo sąskaitose neturintys nė vieno cento.
Tai yra socialdemokratai Ruslanas Baranovas, Linas Jonauskas ir Indrė Kižienė; Mantas Poškus, atstovaujantis politinei partijai „Nemuno Aušra“; Tomas Tomilinas iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“.
Kiekvienas kitas išrinktas Seimo narys deklaravo turįs nuo 1 tūkst. eurų iki 733 tūkst. eurų piniginių lėšų.
Įdomu tai, kad, jei piniginių lėšų turi 136 Seimo nariai, tai į vertybinius popierius, brangakmenius ar kitokį turtą yra investavę tik 45.
Kas sąskaitose laiko daugiausia pinigų
Sprendžiant iš deklaracijų duomenų, daugiausia pinigų sąskaitose turi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, buvęs europarlamentaras Bronis Ropė. Taip jis yra atsidėjęs daugiau kaip 733 tūkst. eurų.
Robert Puchovič iš politinės partijos „Nemuno Aušra“ deklaracijoje nurodė 494 tūkst. eurų piniginių lėšų.
Dar vienas buvęs europarlamentaras Liudas Mažylis, priklausantis Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, sąskaitose turi 445 tūkst. eurų.
Taip pat ne vienerius metus Europos Parlamente dirbusi Vilija Blinkevičiūtė, kuri vadovauja Lietuvos socialdemokratų partijai, yra deklaravusi 299 tūkst. eurų piniginių lėšų.
Tuo metu politinei partijai „Nemuno Aušra“ vadovaujantis Remigijus Žemaitaitis yra nurodęs sąskaitose turintis 257 tūkst. eurų.
Nedaug nuo jo atsilieka su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga į Seimą patekęs Ignas Vėgėlė, kurio sąskaitose pernai buvo 256 tūkst. eurų.
Buvęs Europos komisaras Virginijus Sinkevičius iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ deklaracijoje yra nurodęs turintis 250 tūkst. eurų.
Dėl pažeidimų iš Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pareigų atleistas Dainoras Bradauskas, kuris į Seimą buvo išrinktas kaip „Nemuno Aušros“ kandidatas, sąskaitose turi 242 tūkst. eurų.
Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Ramūnas Vyžintas deklaravo 228 tūkst. eurų piniginių lėšų.
O štai Giedrimo Jeglinsko iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąskaitose buvo 205 tūkst. eurų.
Kurių partijų nariai turi daugiausia pinigų
Suskaičiavus, kiek pinigų sąskaitose turi skirtingų partijų atstovai, turtingiausiais šia prasme reikėtų laikyti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narius, kurie turi vidutiniškai po 133 tūkst. eurų.
Su „Nemuno aušra“ išrinkti Seimo nariai yra deklaravę vidutiniškai po 83 tūkst. eurų piniginių lėšų.
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ nariai finansų įstaigose laiko vidutiniškai po 65 tūkst. eurų.
Konservatoriai savo sąskaitose turi vidutiniškai po 43 tūkst. eurų, o socialdemokratai – po 42 tūkst. eurų.
Po beveik 39,9 tūkst. eurų piniginių lėšų deklaravo Liberalų sąjūdžio atstovai, o Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos nariai – po 35,6 tūkst. eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!