Praėjus mažiau nei trims mėnesiams – dar viena žinia iš į muzikos pasaulį besiveržiančių „Altruisčių“. Grupę papildo trečia narė. Eglė Usanova (18 m.) – dvyliktokė, kurią nuo 7-erių metukų prižiūri Pagėgių vaikų globos namų auklėtojos. „Į globos namus su seserimis papuolėme dėl mamos nesugebėjimo mumis pasirūpinti“, – tv3.lt išduoda E. Usanova, kuri čia apsigyveno su trimis seserimis. Dvi jaunesnės seserys vis dar gyvena kartu, o vyresnėlė išsikėlusi į užsienį.
Skirtingai nei sesuo, Eglė apie emigranto duoną nesvajoja. Savo gyvenimą sieja tik su gimtine. Tiesa, svečioje šalyje jai jau teko pabuvoti. Kelias vasaras iš eilės mergina svetur uždarbiavo mokslams universitete. Šių metų vasara irgi netaps išimtimi. Eglė kruopščiai kaupia uždarbį ir svajoja įstoti mokytis neakivaizdžiai. O kad studentiškas gyvenimas neapkarstų, planuoja toliau darbuotis. Veikli aštuoniolikametė darbo neatsisako ir mokslo metais – neretai ją galima sutikti restorano padavėjos amplua. Be to, begaliniu noru tobulėti spinduliuojanti „Altruistė“ yra baigusi dailės mokyklą, o šiuo metu ruošiasi muzikos egzaminui. Dar viena jos aistra – sportas. Eglė lanko sporto mokyklą ir atstovauja tinklinio varžybose visoje Lietuvoje.
Nepamirškime ir muzikos. Silpnybę dainavimui savyje mergina atrado dar būdama 11 metų. „Manęs niekas neskatino... Tiesiog norėjau įsitraukti į kažkokią veiklą ir pamažu supratau, kad man tai teikia didžiulį malonumą. Kurį laiką dainavau ir gitara grojau globos namuose. Perėjusį į vidurinę mokyklą pradėjau lankyti chorą. Ir čia likau“, – pasakoja mergina.
Troškimą tobulėti, gyventi ir, žinoma, dainuoti visai neseniai pastebėjo grupės „Altruistės“ kūrybine virtuve užsiimantis Darius Petrikauskas, kuris apie auklėtinę atsiliepia tik gražiausiais žodžiais.
„Daugelis galvoja, kad vaikai iš globos namų tik ir laukia rankas ištiesę. Eglė – priešingas variantas. Jai labai sunku kažką nupirkti ar duoti pinigų. Kategoriškai atsisako. Visuomet sako, jog viskas gerai, visko užtenka“. Kartą daviau jai 20 eurų autobuso bilietui į Vilnių (jo kaina iš tiesų yra 12 eurų). Liepiau iš likusių pinigų nusipirkti kelionei maisto. Tik štai... ji tų pinigų neišleido. Sako – „Aš dar truputį prisidėsiu ir man bus kitam kartui bilietui, nereikės jums vėl duoti“.
Taupumo, pozityvaus mąstymo ir noro gyventi iš jos galėtų pasimokyti ne tik vaikų globos namų auklėtiniai, bet ir daugelis iš mūsų. Mums, suaugusiems, gyvenusiems pilnose šeimose, kartais trūksta supratimo kaip gyventi, eiti į priekį. Todėl labai keista, kaip paauglė, augusi be atitinkamo pavyzdžio, sugeba taip teisingai dėliotis savo gyvenimą. Visi žmonės, dirbantys su ja stebisi Eglės imlumu, atsakomybės jausmu, sugebėjimu susitvarkyti su bet kokia pavesta užduotimi per ypatingai trumpą laiką“, – auklėtinės išsiauklėjimu stebisi grupės įkūrėjas.
Nors, kaip sako „Altruisčių“ projekto iniciatorius, vaikų globos auklėtiniai auga be kiekvienam vaikui reikalingo pavyzdžio, Eglė prisipažįsta čia išmokusi geriausių gyvenimo pamokų: „Augant vaikų globos namuose įsiskiepijo noras kabintis į gyvenimą, patenkinamai baigti mokyklą ir mokytis toliau“, – atvirauja naujoji grupės narė.