Klaipėdos rajono politikams nutarus, kad už atliekų išvežimą rajone būtų skaičiuojama ne pagal būsto plotą, kaip yra Klaipėdos mieste, o pagal gyventojų skaičių, tarp dviejų savivaldybių prasidėjo trintis.
Klaipėdiečių teigimu, rajono politikai esą patvirtino nepagrįstai mažas kainas už atliekų tvarkymą. Tad pasirašius koncesijos sutartį su Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centru (KRATC), šis esą patirtų nuostolių, kuriuos padengti turėtų klaipėdiečiai, mat pagrindinė KRATC akcininkė yra Klaipėdos savivaldybė.
Rajone nustatyti tokie įkainiai: daugiabučio namo gyventojas mieste per metus mokėtų 54 Lt, individualaus namo gyventojas mieste - 50 Lt, o kaime - 28 Lt. Klaipėdos mieste individualaus namo savininkas turi mokėti 330 litų per metus, bute - 3,44 lito už kvadratinį metrą (pavyzdžiui, už 50 kvadratinių metrų ploto butą - 172 Lt).
Klaipėdos politikai rėmėsi kolegų iš rajono apskaičiavimais: esą mieste gyvena 20 tūkst., kaimuose - 30 tūkst. gyventojų. Skaičiuojant daroma prielaida, kad mieste individualiuose namuose gyvena 10 tūkst., o daugiabučiuose - tiek pat gyventojų.
"Tuomet metinės pajamos už atliekų surinkimą ir tvarkymą būtų, jei mokumas - 100 proc., 1 mln. 880 tūkst. Lt. O nuostolis - 642 tūkts. Lt", - tikino Klaipėdos miesto tarybos sekretorius Vidmantas Plečkaitis.
Klaipėdos miesto politikai teigė, kad KRATC neprivalo pasirašyti koncesijos sutarties su rajono valdžia, tad bus siūloma arba įvesti realias rinkliavos kainas, arba prisiimti atsakomybę už galimus sutarčių nevykdymus su vežėjais, arba apskritai atsisakyti KRATC paslaugų.
Problemų dėl nemokumo rajone gali kilti ir dėl to, kad yra ne mažai realiai Klaipėdos rajone gyvenančių žmonių, kurie gyvenamąją vietą registravo uostamiestyje. Priežastys - įvairios: pavyzdžiui, dirbant Klaipėdoje sudaroma galimybė vaikus vesti į miesto darželius.
Beje, vakar surengtoje spaudos konferencijoje Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius tikino, esą uostamiesčio valdžia nedarys spaudimo rajono savivaldybei ir ši esą galės tvarkytis savo nuožiūra. Iš rajono politikų pozicijos galima suprasti, kad jie ir nesiruošia šokti pagal Klaipėdos dūdelę.
Denisas NIKITENKA