Ligoninėje pusryčiai nekelia apetito – košė labiau primena drebučius, o vegeratiškai besimaitinanti moteris skundėsi, kad savo patiekaluose rado mėsos, nors pabrėžė jos nevalganti.
Kai kurie Santarų klinikų pacientai skundžiasi ne tik dėl maisto kokybės – valgio tenka ir gerokai palaukti. Vaikų ligoninėje mažieji ligoniai pusryčius gauna 12 dienos. Nusikelia tiek pietų, tiek vakarienės laikas – pacientai vakarieniauja dešimtą ar net dvyliktą valandą nakties. Santaros klinikos teisinasi, kad maistas vėluoja dėl darbuotojų trūkumo.
„Ypač trūksta padėjėjų ir virėjų. Maisto išvežiotojų taip pat“, – sako Santaros klinikų docentė Donata Ringaitienė.
Santaros klinikos nuo birželio 1 dienos maistą ligoniams gamins ir tieks pačios. Klinikos apsirūpino moderniausia ir naujausia įranga. Tik kodėl klinikos technika apsirūpino, o ne darbuotojais ne?
„Įvyko nenumatyti dalykai. Buvo sukomplektuota, bet deja, darbuotojų dalis pasirašę sutartis, tiesiog jas nutraukė“, – teigia D. Ringaitienė.
Pasak Santaros klinikų atstovų, trūksta daugiau nei trečdalio darbuotojų – iki 10 darbuotojų kiekvienoje pozicijoje – virėjų, padėjėjų, maisto išvežiotojų.
„Ir pačiai tenka toje virtuvėj pabūti, ir nieko tokio“, – sako Santaros klinikų gydytoja dietologė Edita Gavelienė.
Maisto gaminimo ir tiekimo problemos ligoniams apima visas Santarų klinikas – tai reiškia, kad maisto laiku gali negauti tiek vaikai, tiek, pavyzdžiui, onkologinėmis ligomis sergantys pacientai.
„Bus sutrikimų dar kažkiek tai, taip bus. Tai tie, kas ruošiasi atvykti į Santaros klinikas maitinimosi galimiems laiko sutrikimams reikėtų būti nusiteikus“ , – teigia E. Gavelienė.
Tačiau kai kurie pacientai atvažiuoja iš labai toli ir ne visi turi artimųjų. Klinikos žada, kad tokiems pacientams padės personalas.
„Skyriai turės pasiruoštus budinčius gaminius, maistą, kurį galės patiekti kiekvienam pacientui laiku, ypatingai tiems, kuriems tai reikalinga pagal jų sveikatos būklę“, – aiškina gydytoja dietologė.
Santaros klinikos žada ne tik kuo greičiau spręsti darbuotojų trūkumo ir maisto ligoniams pristatymo problemą, bet ir geresnę maisto kokybę.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.