Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymo projekte numatyta, jog vakcinacijos centruose nepavykus sudaryti pilno atitinkamą savaitę skiepijamos prioritetinės grupės ir po jos einančios prioritetinės grupės norinčiųjų skiepytis sąrašo, jog būtų panaudotos visos turimos vakcinos, ar per savaitę nepavykus paskiepyti prioritetinės grupės, toliau būtų kviečiami skiepytis „gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas“ vykdantys asmenys.
Šiai grupei priklauso policininkai, pasieniečiai, ugniagesiai gelbėtojai ir kiti vidaus tarnybos, žvalgybos pareigūnai, kariai, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai, asmenys, dirbantys įmonėse, įrašytose į pirmos ir antros kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašus. Tarp jų – ir kontaktinį darbą atliekantys mažmeninių įmonių darbuotojai (kasininkai, salės darbuotojai, apsaugos darbuotojai), bei kiti gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas vykdantys ir kontaktinį darbą dirbantys asmenys.
Po jų skiepytis būtų kviečiami įstaigų, įmonių ar organizacijų, kuriose dirba daugiau nei 250 asmenų, darbuotojai, prioritetas būtų teikiamas tų sektorių įstaigoms ar įmonėms, kuriuose per pastarąjį mėnesį buvo nustatyta daugiausiai COVID-19 protrūkių. Nors dar antradienį portalui tv3.lt ministro patarėja Aistė Šuksta teigė, kad dideliais kolektyvais būtų laikomos įmonės, kuriose dirba daugiau nei 500 darbuotojų, po diskusijų su epidemiologais šis skaičius buvo sumažintas.
Projekte taip pat siūloma numatyti galimybę Vyriausybei į skiepijamųjų sąrašą įtraukti prioritetinėms grupėms šiuo metu nepriklausančius asmenis, jie būtų vakcinuojami iškart po Vyriausybės sprendimo.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį tvirtino, kad dideli kolektyvai, esantys žemesnėse skiepijimo prioriteto grupėse, bus pradėti vakcinuoti dar šią savaitę. Anot jo, toks sprendimas priimtas dėl to, kad vyresnio amžiaus lėtinėmis ligomis sergantys žmonės bei kiti šiuo metu skiepijami asmenys delsia vakcinuotis ir laukia „Moderna“ ar „Pfizer“ vakcinų.
Liberalizuoti vakcinavimo prioritetų tvarką ragina kai kurie didmiesčiai ir kitos savivaldybės.
Vilniaus savivaldybė trečiadienį pranešė, jog artimiausiu metu rengiasi vakcinuoti pareigūnus, taip pat asmenis, kurie rūpinasi neįgaliaisiais bei psichiatrinių paslaugų specialistus, savaitės pabaigoje gavus didelę „Pfizer ir „BioNTech“ vakcinos siuntą, tikimasi paskiepyti 65 metų ir vyresnius asmenis, nurodžiusius, jog nori būtent šios vakcinos.
Klaipėdos savivaldybė pranešė, jog mažmeninės prekybos sektoriaus darbuotojai atvykti skiepytis „AstraZeneca“ vakcina be išankstinės registracijos galės jau ketvirtadienį ir penktadienį.