Rima Petrauskytė-Paulauskienė dėl savo šeimos verslo, apartamentų „1910“, netveria džiaugsmu. Naujienų portalui tv3.lt ji paatviravo apie tai, kad šis projektas truko net ketverius metus ir pareikalavo daug jos bei vyro Rolando pastangų.
„Mintis kilo mano vyrui, nes jis yra statybininkas, kurį traukia seni namai. Kitiems gal labiau patinka nauji sklypai ar statyba, o maniškiui – Senamiestis, Klaipėdos miesto istorija. Jei keliaujame per Senamiestį ir pamatome kokį apleistą pastatą, mano vyras paglosto akimis, sako, vargšas pastatas. Jam tokių tarsi gaila.
Kai jis daug metų gyveno Anglijoje ir nusprendėme, kad norime būti visi kartu ir vyras turi grįžti į Lietuvą, jam reikėjo kažką veikti, dirbti. Jis pirko būtent šį „namą-griuvėsį“, kuriame buvo trys butai. Turėjome planą jį atstatyti kiek įmanoma išsaugant autentiškumą, ir tuos butus, apartamentus, nuomoti. Norėjome šeimos verslo, nešančio jai pajamas“, – pasakojo Rima.
Pastatą nupirko 2019, statybos užtruko ketverius metus
Kaip teigė dainininkė, labiau apartamentų reikalais užsiima jos vyras Rolandas. Tačiau ties tam tikrais klausimais buvo labai svarbi ir Rimos nuomonė bei požiūris.
„Šį pastatą jis nupirko 2019 metais, o nuoma startavo tik 2023-aisiais. Viskas užtruko ketverius metus. Pastate buvo sugriuvusios sienos, viduje – daug šiukšlių, kurias reikėjo išvalyti, išvežti, sutvarkyti. Prasidėjo projektų derinimai, leidimų gavimai ir panašiai. Prie projekto dirbo vyras, aš auginau vaikus, dainavau.
Jis paruošė įrengimui, o kai atėjo laikas galvoti apie dizainą, puošimą, įsitraukiau ir aš“, – sakė R. Petrauskytė.
Dizaino sprendimai pareikalavo minčių
Anot „Man-go“ lyderės, buvo labai sunku surasti tinkamus dizaino sprendimus.
„Tikrai reikėjo pasukti galvą, kaip padaryti taip, kad atvykęs žmogus jaustųsi jaukiai, patogiai ir rastų viską, kas jam yra reikalinga viešnagės metu. Apgalvoti, įsivaizduoti, ko mums patiems reiktų, ką mes norėtume rasti.
Testavome apartamentus, nors dar juose nemiegojome, bet bandėme gaminti maistą, išbandėme vonios įrangą. Viską darėme tam, kad vėliau nekiltų klausimų“, – tvirtino ji.
Kiek jau gyveno svečių
Nuoma startavo lapkričio pradžioje. Kaip pasakojo Rima, jau spėjo pagyventi nemažai svečių, o vienas buvo apsistojęs ilgesniam laikotarpiui.
„Džiaugiamės, kad mūsų apartamentus renkasi labai įdomūs žmonės, intelektualai, kurie, atrodo, pasiskaito, kur važiuoja ir kur nori praleisti savo savaitgalį. Atvykę mėgsta su mumis pabendrauti, paklausti, kaip buvo atstatytos sienos, kodėl šis pastatas, o ne kitas.
Esame parengę nuotolinę spynų atrakinimo sistemą, yra kodinės spynos, galėtume su žmonėmis nesusitikti, bet išeina taip, kad vis tiek dažnai juos pasitinkame, aprodome, pabendraujame. Užsimezga šiltas ryšys.
Buvo žmogus, kuris gyveno pas mus visą mėnesį. Tai buvo Italijos pilietis, atvykęs čia dirbti vienoje didelėje įmonėje.“
Grįžtamasis svečių ryšys kol kas labai džiugina atlikėjos šeimą, nes žmonės duoda aukštus įvertinimus.
„Esame dėkingi ir labai džiaugiamės. Šie namai mums yra kaip ketvirtas kūdikis. Juk net ketveri metai darbo, minčių, finansų ir laiko įdėta, todėl dabar labai gera gauti gero grįžtamojo ryšio. Esame labai laimingi. Kai gauname tokius įvertinimus, suprantame, kad atsiperka visas darbas“, – sakė ji.
Ar garsus vardas pritraukia klientus
Rima dar nesuprato, ar jos žinomas vardas pritraukia naujų klientų, nes užsisakant apartamentus dar niekas į ją nesikreipė asmeniškai.
„Visi užsakymai vyksta per „Booking“ platformą. Aš apie apartamentus mėgstu pasidalinti savo „Instagram“ paskyroje, bet dar kol kas asmeniškų kontaktų nebuvo. Labai tikiuosi, kad ateity bus, nes esame šių apartamentų šeimininkai, norime prisiimti tą rolę, mums malonu, kai žmonės nori su mumis bendrauti, nes mums ir patiems patinka megzti ryšį.
Vyras labai domėjosi pastato istorija, tiek daug meilės įdėjo. Jaučiamės pastato dalimi. Norime ja ir likti.“
Autentiškos detalės
Statant apartamentus jie rado laikraščius, kurie yra 1939 metų. Koridoriuje padarė muziejų iš rastų daiktų. Vidinės sienos yra iš autentiškų plytų. Jos buvo išrinktos, išvežtos nuvalyti, ištestuotos Klaipėdos universitete dėl jų galios, parvežtos atgal ir sumūrytos vidinėse pastato sienose.
Taip pat galima pamatyti originalius fachverkus.
Kiek gali apsistoti žmonių ir ar galima su vaikais bei gyvūnais
Apartamentuose yra įrengti trys butai, kiekviename iš jų gali apsistoti po keturis žmones.
„Kadangi turime vaikų, suprantame, tad priimame su jais. Kartais sunku surasti tokius apartamentus. Gyvūnų neturime, jų nesuprantame, todėl nepriimame.
Sausis, vasaris ir kovas yra ramūs, tikrai yra pilna vietų, galima užsisakyti. Žmogus turi turėti dėl ko atvykti į Klaipėdą – dažniausiai pritraukia dideli renginiai, jūra, geras oras. Nors buvo apsistoję ir didžiųjų miestų gyventojai, kuriuos tiesiog žavi lengvas Klaipėdos oras, jie jį vertina. Bet kuriuo atveju, mes visų labai laukiame“, – šypsojosi Rima.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!