Atvirame interviu naujienų portalui tv3.lt A. Kisielienė papasakojo apie vidinius pokyčius grupėje, kodėl repeticijų dabar turi netgi daugiau, nei tuo metu, kai karantino nėra, ir kokia papildoma veikla be muzikos užsiima jau kurį laiką.
Akvile, praėjusių metų pabaigoje jūsų grupėje buvo nemažai pokyčių – išėjo Dileta, tačiau grįžo senoji narė, o ir patys 2020-ieji meno žmonėms nebuvo patys lengviausi metai… Ar minėti pokyčiai buvo įnešę daug neramumų, baimės dėl grupės ateities?
Tiesą sakant, baimės daugiau buvo ne dėl grupės ateities, bet dėl ateities apskritai – ar pats virusas skaudžiai nepalies artimųjų, kaip bendrausime su šeima ir draugais, ar turėsime kitų pajamų šaltinių, ir tik tuomet – kas laukia muzikinės veiklos, koncertų ir grupės. Nors puikiai suprantu, kad daugelio kultūros atstovų darbai jau kurį laiką sustoję ir pajamų iš savo pagrindinio darbo negauname, bet reikalauti valdžios mus sugrąžinti į darbo rinką ir atverti rizikingiausias veiklas, kai matome, kokia situacija šalyje ir pasaulyje, būtų ne visai logiška. Dėl to su merginomis pokyčius priėmėme gana ramiai, nors žinoma, išėjus Diletai ir grįžus į grupę Giedrei, norėjosi tiek koncertine, tiek kūrybine veikla užsiimti ypatingai aktyviai.
Vos pasirodžius žiniai, kad jūsų grupę palieka Dileta, daugybė žmonių ėmė įtarinėti moteriškas intrigas – neva grupę palikti galima tik dėl pykčių. Vis dėlto kaip buvo iš tiesų?
Mūsų atveju nei intrigų, nei pykčių nebuvo. Gal dėl to, kad per grupės egzistavimą teko patirti, koks tai nemalonus procesas, žinojome, kad apie norus ir planus reikia kalbėti atvirai. O kai nėra jokių staigmenų ir gali ramiai planuotis ateitį, išsiskyrimas tampa kur kas lengvesnis.
Žinoma, labai gaila, kad tiek metų dirbus kartu, keliai išsiskiria, bet dažniausiai pokyčiai atneša daugiau pozityvių dalykų, nei negatyvių. Neabejoju, ir dabar galėsime pasidžiaugti vienos kitų sėkme.
Kokie dabar santykiai grupės viduje? Ar visos esate daugiau kolegės, ar ir artimos draugės?
Santykiai grupės viduje puikūs! Atmosfera labai pozityvi, visos lyg įgavusios naują kvėpavimą, nors sąlygos galėtų nuteikti kitaip.
Su Giedre esame geriausios draugės nuo mokyklos laikų, tad jos grįžimu džiaugiuosi ypatingai, o su Monika draugaujame jau keli metai, ir galėčiau sakyti, kad tai – visiškai mano tipažo žmogus. Sutampa požiūris į darbą, charakteriai, taigi vienas malonumas tiek kartu dirbti, tiek leisti laisvalaikį. Kaip stengiatės klausytojams priminti apie save ir savo grupės veiklą karantino metu?
Su merginomis juokaujame, kad tiek repeticijų ir veiklos neturėjome, kol nebuvo paskelbtas karantinas. Kai užsisuki koncertinėje veikloje, dar, žiūrėk, nori visur lakstyti, susitikti su draugais, atsiranda papildomų darbų, nelieka laiko nei kūrybai, nei naujų idėjų generavimui.
Tad šiuo laikotarpiu gana aktyviai užsiimame veikla socialiniuose tinkluose, kuriame žinomų dainų vaizdo įrašus, paimprovizuojame, stengiamės įtraukti savo gerbėjus į įvairias viktorinas, supažindiname su įdomesniais faktais iš mūsų asmeninio gyvenimo. Pasikeitusi kasdienybė privertė ieškoti išeičių, kaip galime palaikyti „degimą“.
Ar buvo sunku savo visą veiklą – o ypač, muzikinę – perkelti į socialinius tinklus?
Nuotolinės repeticijos tikrai nėra tai, ką norėtume tęsti pasibaigus pandemijai (šypsosi). Įrašinėti vaizdo įrašus būnant atskirai namuose, be akustikos, be profesionalios įrangos – šioks toks iššūkis. Bet visi mes šiuo metu gyvename kitaip, nei įprasta, taigi prisiminsime šį laikotarpį, kaip pilną naujų patirčių ir išbandymų.
Su kokiais apskritai didžiausiais iššūkiais tenka susidurti karantino metu jums asmeniškai?
Pagrindinis iššūkis yra atsiriboti nuo kontaktinio bendravimo su žmonėmis. Nelankyti tėvelių, uošvių, nesusitikti su grupės merginomis, kitais artimais draugais. Nuotolinis bendravimas to neatperka. Visas šventes taip pat sutikome tik dviese su vyru, tai juokiuosi, kad kai tik situacija leis, darysime didelį balių (šypsosi).
Tikriausiai labai pasiilgote scenos, sceninių drabužių, jaudulio ir pasiruošimo prieš koncertus, tačiau ar nepasitaiko minčių, kad per tokį ilgą laiką įgūdžiai gali kiek pasimiršti? Juk vis daugiau atlikėjų kalba ir apie tai, kad grįžti prie senojo gyvenimo tempo, nebus taip paprasta...
Ko gero, nėra nė vienos dienos, kai būnant namuose neuždainuočiau kokios dainos (šypsosi). Esu tikra, kad tai, ką esi gerai išmokęs, per pusmetį ar net metus tikrai nepasimirš.
Giedrė grįžo į grupės veiklą po daugiau nei 2 metų pertraukos, o dainuoja gal net geriau, nei prieš išvykimą (juokiasi). Gal jaudulio, sugrįžus į koncertus, bus daugiau, o fizinį pasirengimą reiks susigrąžinti. Bet dainuojant nuo vaikystės trumpesnė ar ilgesnė pertrauka dėl dainavimo įgūdžių praradimo tikrai negąsdina.
Akvile, ar nepasitaikė minčių apie tai, kad reikėtų pradėti galvoti apie kitą pragyvenimo šaltinį, nei muzika, kadangi karantinas vis nesibaigia ir nesibaigia?
Nėra taip, kad muzika ir dainavimas būtų vienintelė veikla, kuria užsiimu. Su vyru plėtojame nekilnojamo turto projektus, domiuosi ir šiek tiek dirbu ties interjero planavimu.
Gal dėl to ramiau žiūriu į muzikinę karjerą – nemetu visko tik susidūrus su sunkumais. Galiu labiau džiaugtis savo muzikine veikla, nei tik skaičiuoti pinigus. Turėjau minčių ir darbo skelbimus peržvelgti. Esu baigusi VGTU Kūrybinių industrijų specialybę, dirbusi viešųjų ryšių agentūroje, tad komunikacijos srityje patirties turėčiau ir įsidarbinti, manau, pavyktų. Tačiau tą mintį vis nuveju tolyn, nes mano planas nr.1 – muzika.
Ar išvis kada nors buvote pagalvojusi, kad galbūt muziką norėtumėte pakeisti kuo kitu, pasirinkti kitą gyvenimo kelią?
Norėčiau tikėti, kad gyvenime galime turėti kelią su daug takelių. Pagrindinio kelio keisti neplanuoju, tačiau man įdomu užsiimti kardinaliai skirtingomis veiklomis. Pavyzdžiui, prieš kelis mėnesius su vyru ir broliu įkūrėme internetinę parduotuvę nupirk.lt, ir jau esu įpareigota užsirašyti į buhalterijos kursus ir tvarkyti įmonės apskaitą (šypsosi).
Kaip apskritai per karantiną atrodo jūsų dienos?
Turiu darbų planą, kurį būtina įvykdyti, o tuomet – laikas buičiai ir maloniai veiklai– maisto ruoša, namų tvarkymas, knygos ir gamta.