• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prekybos tinklai klientus vilioja įvairiomis nuolaidomis. Tam, kad jos būtų pritaikytos, pirkėjai raginami naudotis lojalumo kortelėmis arba išmaniosiomis programėlėmis. Tačiau kartais specialiomis nuolaidomis, sukauptais lojalumo programos pinigais ar taškais pasinaudoja kiti žmonės, o pirkėjas galiausiai atsiduria kvailio vietoje. Policija įspėja, kad už tokius veiksmus galėtų būti taikoma ir administracinė atsakomybė.

Prekybos tinklai klientus vilioja įvairiomis nuolaidomis. Tam, kad jos būtų pritaikytos, pirkėjai raginami naudotis lojalumo kortelėmis arba išmaniosiomis programėlėmis. Tačiau kartais specialiomis nuolaidomis, sukauptais lojalumo programos pinigais ar taškais pasinaudoja kiti žmonės, o pirkėjas galiausiai atsiduria kvailio vietoje. Policija įspėja, kad už tokius veiksmus galėtų būti taikoma ir administracinė atsakomybė.

REKLAMA

Prekybos tinklų atstovai kaskart savo pirkėjus bando privilioti siūlydami nuolaidas parduodamoms prekėms. Kad mokių klientų būtų pritraukiama dar daugiau ir verslas klestėtų, vykdomos ir skirtingos lojalumo programos. 

Pavyzdžiui, jei gyventojai perka prekes, nuo sumokėtos sumos taip pat į lojalumo kortelę sugrąžinama dalis pinigų. Tokiu būdu klientai raginami sugrįžti į tą patį prekybos tinklą dar kartą ir, žinoma, įsigyti prekių. Tuo metu kitose prekybos vietose yra kaupiami specialūs taškai, kurie vėliau, kaip teigia prekybininkai, gali virsti nuolaidomis.

REKLAMA
REKLAMA

Yra ir tokių akcijų, kai prekę galima nusipirkti vos už vieną centą. Tiesa, tokią nuolaidą gausite ne už ačiū. Tam, kad ji būtų pritaikoma, pirkinių krepšelio suma turėtų pasiekti, pavyzdžiui, 30 eurų.

REKLAMA

Tačiau pasitako atvejų, kai pirkėjai dėl savo geranoriškumo lieka be sukauptų nuolaidų. O tai pripažįsta ir patys prekybininkai, kurie ragina savo klientus neprarasti budrumo.

Pakliuvo į nemalonią situaciją

Naujienų portalo tv3.lt skaitytojas Aurimas pasakojo, kad vienoje iš „Maximos“ parduotuvių jam teko atsidurti neapvydėtinoje situacijoje.

„Kaip ir kiekvieną vakarą, po darbo užsuku apsipirkti. Bet atsitiko taip, kad automobilyje palikau savo nuolaidų kortelę. O tai supratau tik tada, kai savitarnos kasoje nuskenavau visas prekes.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi beliko paprašyti kitų pirkėjų pagalbos, ar jie negalėtų paskolinti lojalumo kortelės“, – pasakojo Aurimas.

Pasak jo, pagalbos ranką tąkart ištiesė vienas iš prekybos tinklo klientų.

„Paprašiau žmogaus, ar jis negalėtų paskolinti lojalumo kortelės. Jis sutiko ir, priėjęs prie savitarnos kasos, per mobiliąją telefono programėlę nuskenavo QR kodą, kad būtų suteikiamos nuolaidos“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtent tada, kaip teigė Aurimas, jam ir teko patirti didžiausią gėdą.

„Nuskenavus QR kodą, ekrane atsirado klausimas, ar norite panaudoti lojalumo kortelėje sukauptus pinigus. Iš įpročio iškart paspaudžiau, kad pinigai būtų „nurašyti“. Ir tik vėliau supratau, kokią klaidą padariau – juk pinigai ne mano.

Galiausiai priėjau prie to žmogaus ir grąžinau beveik 50 centų. Nors abu pasijuokėme dėl tokios situacijos, tik vėliau pamąsčiau – ar už tai grėstų kokia nors bauda?“ – klausė jis.

REKLAMA

Liksite ir be taškų, ir be pinigų, ir be prizų

Naujienų portalui tv3.lt prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė pasakojo, kad tokių atvejų, kai klientai pasinaudoja svetimais pinigais, pasitaiko.

„Klientai būna išties labai geranoriški ir savo „Ačiū“ kortelę paskolina. Visgi Lojalumo programos „Ačiū“ taisyklėse numatyta, kad jos dalyviai privalo sąžiningai naudotis kortele, paskyra ir Lojalumo programos naudomis bei neperduoti kitiems asmenims teisės naudotis kortele, paskyra ir lojalumo programos naudomis.

REKLAMA

Tad savo pirkėjams labai rekomenduojame naudotis ir turėti savo „Ačiū“ kortelę bei atsakingai ją saugoti, kad kortele nepasinaudotų tretieji asmenys, o paskolinus – nenuskaičiuotų kortelėje sukauptų pinigų“, – teigė ji.

Tiesa, I. Trakimaitė-Šeškuvienė užsimena, kad tokių skundų sulaukiama itin retai.

„Pirkėjai patys supranta, kad yra atsakingi už savo „Ačiū“ kortelę, tad jie turėtų būti atidesni ir savo kortelės geriau neskolinti“, – kalbėjo prekybos tinklo atstovė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė klientams, neturintiems „Ačiū“ kortelės, pataria ją įsigyti. Arba tiesiog nemokamai parsisiųsti „Maximos“ programėlę į savo telefoną.

„Programėlės naudotojai gauna ne tik visus mūsų tinkle esančius pasiūlymus – ja ir ypač patogu naudotis: galite peržiūrėti akcinius pasiūlymus savo telefone, atsiskaityti „Maximos“ mobiliąją programėle, rasti parduotuvių žemėlapį ir nuorodas, kur greičiausiai nukeliauti iki pasirinktos parduotuvės bei palikti savo atsiliepimą apie savo apsipirkimą, mėgstamiausią pardavėją ar produkto pageidavimą.

REKLAMA

Tiek programėlės, tiek fizinės kortelės turėtojams į „Ačiū“ kortelę po kiekvieno apsipirkimo sugrįžta 1 proc. grąža“, – kalbėjo ji.

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė sakė, kad lojalumo kortelė – tiek virtuali, tiek fizinė – yra asmeninė ir skirta tik konkrečiam asmeniui bei jo poreikiams patenkinti.

„Ji leidžia gauti ne tik gausias nuolaidas, kurias mes taikome savo pirkėjams, bet ir kaupti taškus, laimėti prizus, gauti asmeninius pasiūlymus, skirtus lojaliems klientams.

REKLAMA

<...> Atsiskaitant kasoje, lojalumo kortelėje sukauptus taškus galima iškeisti į nuolaidą prekėms, o norint tai padaryti, užteks tik nuskenuoti savo kortelę arba perbraukti ją atsiskaitant“, – teigė pašnekovė.

Pasak G. Kitovės, tokių atvejų, kad būtų piktnaudžiaujama svetima kortele, „praktiškai nepasitaiko“.

„Klientai dėl to į mus nesikreipia. Pirkėjams primenu, kad visais atvejais geriausia naudotis būtent savo kortele ir jos duomenimis nesidalinti – juolab kad ją turėti labai paprasta ir kasoje galima nuskenuoti tiesiog telefono ekraną. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konkrečiu atveju, jei kyla klausimų dėl nuskaitytų taškų, kviečiame susisiekti su mūsų klientų aptarnavimo centru elektroniniu paštu. Pasižiūrėsime, kuo galime padėti“, – patarė prekybos tinklo atstovė.

Tuo metu „Rimi“ prekybos tinklo Ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė sakė, kad tokių piktnaudžiavimo atvejų nėra fiksuojama. 

„Visgi visuomet siūlome pirkėjams naudotis savo lojalumo kortele, nes būtent ten jie gali kaupti „Mano Rimi“ pinigus – 1 proc. nuo išleistos sumos – taip pat naudotis asmeniniais pasiūlymais, kurie sugeneruojami pagal jų pirkimo istoriją ir įpročius.

REKLAMA

<...> Be to, raginame pirkėjus atsisiųsti mūsų „Rimi“ programėlę savo telefone ir ten užsiregistruoti. Tai nekainuoja nieko, o telefoną šiuolaikinis žmogus turi kone visada su savimi“, – kalbėjo ji.

Lidl Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Lina Skersytė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad savavališkų pirkėjų veiksmų, kai yra pasinaudojama kito kliento lojalumo programomis, neužfiksuota.

REKLAMA

„Mūsų tinkle pirkėjai gali naudotis mobiliąja lojalumo programėle „Lidl Plus“ savo išmaniajame įrenginyje. Klientams yra suteikiami įvairūs kuponai, kurie suteikia galimybę pasinaudoti pasiūlymais ir taip sutaupyti. Mobilioji programėlė yra nemokama, todėl raginame pirkėjus ją atsisiųsti į savo asmeninį įrenginį ir visada turėti prireikus apsipirkimo metu.

Programėlėje galimybės kaupti tam tikras pinigų sumas nėra, o tai užkerta kelią nuo galimo kito asmens pinigų pasisavinimo“, – teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Prekybos tinklo „Norfa“ komunikacijos atstovas Darius Ryliškis antrina, kad nors tokių atvejų nefiksuota, bet galimybė, kad gyventojai savavališkai pasinaudos kito asmens nuolaidų kortele, reali.

„Nesame fiksavę tokių atvejų, bet teoriškai tokie dalykai įmanomi.

Manyčiau, kad tokį atvejį reikėtų kvalifikuoti, kaip svetimo turto pasisavinimą“, – svarstė jis.

Už tokį veiksmą grėstų bauda?

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus atstovai naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad gyventojai, pakliuvę į panašią situaciją, turi galimybę kreiptis į teisėsaugos institucijas.

„Kiekvienas toks atvejis būtų vertinamas individualiai. 

Tokiais atvejais galima kreiptis į policiją ir pareigūnai įvertins aplinkybes. Vertinant, kad tokiose kortelėse nėra kaupiamos didelės sumos, grėstų administracinė atsakomybė“, – paaiškino policijos atstovai.

Administracinių nusižengimų kodekse yra sakoma, kad vagystė, sukčiavimas, svetimo turto pasisavinimas ar iššvaistymas, kai pagrobto, įgyto, pasisavinto ar iššvaistyto turto vertė neviršija trijų bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, užtraukia baudą nuo 90 iki 400 eurų.

Vyresniems – papildomos nuolaidos

Naujienų portalas tv3.lt jau anksčiau rašė, kad kol vieni pirkėjų pagal amžių neskirsto, kiti jau kurį laiką papildomai siūlo 10 ar 20 proc. nuolaidas būtent pensininkams.

REKLAMA

Vienur pigiau senjorai gali apsipirkti būtent pirmadieniais, kitur – kiekvieną dieną iki 11 val. Vienas prekybos tinklas siūlo nuolat aktyvią net 20 proc. nuolaidą būtent gyvūnų prekėms.

Su lojalumo kortele vyresnio amžiaus žmonės pigiau gali apsipirkti ir vaistinėse. Vis tik kitur tokių lengvatų pensininkams nėra, o kai kur dalis jų negali pasinaudoti net įprastomis akcijomis, mat parduotuvė neturi fizinės nuolaidų kortelės.

tv3.lt

Laukiu naujų pastebėjimų ir straipsnių apie gresiančias mums baudas. Iškart diena prašviesėja. Tiesa, šįkart pasigedau sakinio-perspėja visus...
Gana žurnalistams dalint visiems baudas daugiau nieko ir nebemokat tik baudos ir baudos tikra bauduva . Dėl 50 centu tikrai žmogus neraudos o jei sąžiningas žmogus tai ir pinigus atiduos .
Diskriminacija iš valdžios liejama, per visus galus. Baudų pramonė klesti geriau už visas kitas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų