Praėjusią savaitę „Tamstoje“ nugriaudėjo finalinis „Gitarų šėlsmo“ koncertas. Beveik du mėnesius muzikantai siuntė savo autorinius kūrinius, kuriuos vėliau vertino „Gitarų šėlsmo“ internetinio puslapio lankytojai. 20 daugiausia balų surinkusių kūrinių buvo pateikti vertinti specialiai konkursui sudarytai komisijai.
Tik dvylika iš jų gavo teisę pasirodyti koncerte ir galimybę savo meistriškumu išsikovoti naują instrumentą.
Vakarą pradėjo svečias iš užsienio Viktor Smolski, grojantis grupėje Rage. „Nebuvau Vilniuje kokius 15 metų. Miestas labai pasikeitęs... Žinoma, į gerąją pusę", - įspūdžiais dalijosi iš Baltarusijos kilęs muzikantas. Savo pasirodymo metu jis ne tik pristatė grupės kūrybą, bet ir negailėjo patarimų jauniems muzikantams. Tiesa, iš publikos klausimų V. Smolski sulaukė nedaug. „Visi viską žino ar visi tokie nedrąsūs?", - tokiu santūrumu stebėjosi jis. Tik vėliau keletas komisijos narių vis dėlto ryžosi pralaužti ledus. „Per visą koncertą publika buvo labai santūri... Man tai keista. Bet gal lietuvių tiesiog toks mentalitetas, kurį buvau užmiršęs", - po renginio įspūdžiais dalinosi svečias. Tačiau tikėtina, kad intensyvesniam bendravimui sutrukdė ne tik lietuviškas mentalitetas, bet ir kalbos barjeras. Vis mažiau jaunų žmonių Lietuvoje moka rusų kalbą.
Konkursantai buvo suskirstyti į dvi kategorijas: Gibson (rock, blues, pop, funk stilių kūriniai) ir Yamaha (jazz, fusion, classic stilių kūriniai). Komisija vertino kūrinių formą, originalumą ir gyvą atlikimą. Nors iš pradžių buvo manoma, kad prizinės vietos tik pirmos (po vieną abejose kategorijose), tačiau koncerto pradžioje paaiškėjo, kad apdovanotos bus ir antros vietos. Dar vieno muzikanto taip pat laukė publikos simpatijų prizas. Visi tą vakarą susirinkę į „Tamstą" galėjo balsuoti už jiems patikusį dalyvi iš bet kurios kategorijos.
Gibson kategorijoje pirmą vietą užėmė Rokas Jackūnas, atlikęs du autorinius kūrinius. „Ačiū kompozitoriui Linui Rimšai už akompanimentą", - pasirodymo metu sakė Rokas. Nors praėjusių metų „Gitarų šėlsmo" konkurse jis užėmė antrąją vietą, šiemet tokios sėkmės sakė nesitikėjęs. „Nežinau ką pasakyti... Ačiū...", - paprašytas tarti keletą žodžių pasimetė muzikantas ir viešai pabučiavo naująją savo Gibson gitarą. Antrą vietą šioje kategorijoje užėmė Robertas Semeniukas, scenoje pasirodęs su grupe ir taip pat atlikęs du autorinius kūrinius. Jam atiteko „Tamstos" prizas Epiphone SG gitara.
Yamaha kategorijoje nugalėjo Andrius Masiulionis, kūrinį atlikęs kartu su savo mokytoju. Nors groję ramiai ir lyriškai, jie vieninteliai sugebėjo išjudinti santūrią publiką ir sulaukti audringo palaikymo. Jiems atsistoję plojo net keli komisijos nariai. Antra vieta šioje kategorijoje atiteko vienai iš nedaugelio to vakaro merginų – Rūtai Dirsytei. Jos kūriniams neįprastą skambesį suteikė kanklių, saksofono ir perkusijos garsai. Rūtai atiteko unikali Kastyčio Petrylos rankų darbo gitara.
Žiūrovų simpatijas pelnė jauniausias konkurso dalyvis – dvylikametis Tadas Umbrasas. Jis buvo apdovanotas Epiphone gitara su Joe Bonamaso parašu. „Gitarų šėlsmo" konkurse Tadas dalyvavo antrą kartą.
Vakaro svečias Viktor Smolski taip pat buvo pakviestas prisijungti prie komisijos ir vertinti dalyvius. „Man sakė turite daug jaunų gerų muzikantų, nekantrauju juos visus išgirsti", - dar prieš koncertą sakė jis. Tačiau po renginio paprašytas pasidalinti įspūdžiais ir galbūt palinkėti kažko dalyviams jis tepasakė tiek: „Man labai keista, kad nelaimėjo Tomas. Laimėti turėjo jis." Tomas Dičiūnas – Gibson kategorijos dalyvis, koncerto metu atliko tik vieną kūrinį.
Renatos Drukteinytės nuotraukose „Gitarų šėlsmo“ koncerto akimirkos: