Vidaus reikalų ministerija balandžio 2 d. paskelbė pradedanti informacinę kampaniją ,,Pastebėk gerą policininką“, kuri tęsis iki liepos 6 d. Šiuo laikotarpiu bus siekiama, kad gyventojai dalintųsi įspūdžiais apie policininkų darbus ir tinkamai atliktą pareigą. Tikimasi, kad geri pavyzdžiai sustiprins ir žmonių pasitikėjimą policijos darbuotojais, ir pačių pareigūnų motyvaciją gerai dirbti.
Ką Vilniaus gatvėmis vaikščiojantys žmonės mano apie Vidaus reikalų ministerijos paskelbtą informacinę kampaniją „Pastebėk gerą policininką“? Ar mano, kad tokiu būdu gyventojų požiūris į policininkus pagerės? Pamėginome atlikti kelis nedidelius tyrimus Vilniaus gatvėje, kurie nepretenduoja į išsamumą, tačiau yra ganėtinai iškalbingi. Mūsų mini sociologinė apklausa yra įamžinta prie šio straipsnio pateiktoje vaizdo medžiagoje.
„Balsas.lt“ užduoda tik vieną klausimą: ar Vidaus reikalų ministerijos paskelbta informacinė kompanija ,,Pastebėk gerą policininką“ pagerins policijos įvaizdį?
Filmuota ir klausinėta Vilniuje, prie Lukiškių aikštės (2008 04 02). Įdomiausia, kad tikinčių šios akcijos sėkme buvo maždaug tiek pat, kiek ir netikinčių. Toks žmonių nuomonės pasiskirstymas palieka viltį, kad akcija ,,Pastebėk gerą policininką“ padės padidinti pasitikėjimą policijos pareigūnais ir galbūt blogai dirbančius motyvuos atsakingai dirbti.
Pakalbinti žmonės gatvėje tiki, kad teisingai pasirinktas būdas – policijos pareigūnų teigiamų darbų viešas pristatymas turės įtakos geros nuomonės apie policininkus formavimui. Kaip pavyzdys, į kurį turėtume stengtis lygiuotis, buvo prisimintas užsienio policijos autoritetas. Kalbinamieji, net ir tiksliai nežinodami akcijos „Pastebėk gerą policininką“detalių, teigė sutinkantys su Vidaus reikalų ministerijos pasirinkimu ir akcentavo, kad jeigu ir toliau vadovausimės tik blogais pavyzdžiais, tai nei policijos pareigūnams nesustiprinsime motyvacijos, nei išmokysime jaunąją kartą pastebėti gerus dalykus. Geras žodis, pavyzdžiai, gerų darbų visuomenei pristatymas, praeivių nuomone, yra tinkamiausia priemonė skatinti ir pareigūnus geriau dirbti, ir gyventojus pareigūnų darbą labiau įvertinti.
Buvo manančių, kad ne akcijos, o patys pareigūnai turėtų savo darbu, elgesiu gerą vardą nusipelnyti. Netikintys, kad gerų darbų pristatymas viešai padidins visuomenės pasitikėjimą policininkais, savo nuomonę paaiškino sunkiai arba išvis nežinojo, kodėl taip mano. Apie viltį, kuri atsiras žmonėms pamačius teigiamus policijos darbo momentus, buvo kalbėta daug, ir gatvės praeivių, ir Vidaus reikalų ministerijos surengtame susitikime su žiniasklaida.