• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos rinktinei iki Tokijo olimpiados liko vos žingsnis. Dariaus Maskoliūno auklėtiniams sekmadienio vakarą olimpinio krepšinio atrankos turnyre liko pajėgiausias galimas finalo varžovas Luka Dončičiaus vedama Slovėnijos rinktinė.

Lietuvos rinktinei iki Tokijo olimpiados liko vos žingsnis. Dariaus Maskoliūno auklėtiniams sekmadienio vakarą olimpinio krepšinio atrankos turnyre liko pajėgiausias galimas finalo varžovas Luka Dončičiaus vedama Slovėnijos rinktinė.

REKLAMA

Puikiai šiame atrankos turnyre žaidžiantys slovėnai tikrai bus kietas riešutas. Čia jau rinktinei ir visam trenerių štabui žūtbūt reikės sudėlioti reikiamus štrichus ir juos išpildyti aikštėje.

Antradienį prasidėjęs atrankos turnyras sulaukė ir namažo būrio žiūrovų. Nors į mačą su Pietų Korėją susirinko tik keli tūkstančiai žiūrovų, bet su Venesuela arenoje rungtynes stebėjo jau daugiau nei 4 tūkst., o su lenkais jų jau buvo kiek daugiau nei 5 tūkst. 

Sekmadienio finalinėse rungtynėse su slovėnais, tikimasi, kad šis skaičius gali būti ir beveik dvigubai didesnis. 

Tarp tų žiūrovų vakar buvo įsitaisęs ir buvęs rinktinės gynėjas Martynas Pocius. Dabar skautu NBA Denverio „Nuggets“ klube dirbantis vyras įdėmiai stebėjo, kaip antroje rungtynių pusėje lietuviai palaužė lenkų pasipriešinimą. 

REKLAMA
REKLAMA

Klube, kuriame žaidžia naudingiausias šio sezono NBA žaidėjas Nikola Jokičius, dirbantis M. Pocius turi patarimų ir rinktinei, kaip sustabdyti slovėnų žvaigždė L. Dončičių.

REKLAMA

Apie gynybą prieš slovėnų vunderkindą, rinktinės žaidimą ir D. Maskoliūno pasirinkimus tv3.lt interviu su buvusiu Lietuvos rinktinės krepšininku.

Pradedant nuo pirmųjų dviejų atrankos grupės rungtynių, prisimenant varykštį mačą su lenkais. Ar galima teigti, kad rinktinės žaidimo krivė kilo stabiliai?

Manau, kad taip. Žaidimas tikrai geresnis, solidesnis. Vėlgi, priklauso nuo varžovo. Kai žaidi su sąlyginai silpnesniais, tai sunku kažką ir analizuoti. Žaidėjai žemesnio lygio, visi vienodo ūgio ar pan. O dabar su lenkais buvo jau kitoks žaidimas, kitas varžovas. Apibedrinant, ta kreivė tikrai kilo, o dabar laukia jau rimčiausias varžovas, aukščiausio lygio komanda.

REKLAMA
REKLAMA

Daug kalbama apie Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį. Diskutuojant ne tik dėl šios atrankos, bet apskritai, ar šie NBA bokštai, Jūsų nuomone, gali kartu sėkmingai žaisti vienu metu aikštėje?

Aš visą gyvenimą sakiau, kad ar NBA, ar kur kitur aukšto lygio žaidėjai visada ras bendrą kalbą. Kadangi jie tiesiog profesionalai. Aikštėje jie abu gerai atrodo, žino viską, puikiai supranta. Vienintelis niuansas, ar ne per didelė prabanga abu kartu laikyti žaidžiančius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, vienam sėdint, jį pakeičia kitas ir tu praktiškai visada turi aikštėje bent vieną aukščiausio lygio aukštaūgį. Bet ir tos minutės kartu tikrai naudingos. Čia tokia tema plati, bet, manau, aukšto lygio žaidėjai bet kokiose situacijose ras bendrą kalbą.

Dažniausiai minimi lietuvių NBA bokštai, bet kalbant apie gynėjus, kaip Jums atrodo, ar iš šios grandies krepšininkų reikėtų sulaukti kiek daugiau pagalbos?

Nežinau, gal kažkiek ir trūksta kai kurių indėlio. Sunku pasakyti, nes turnyras labai trumpas. Jei pateks į olimpiadą ir viskas pasimirš. Dabar bando tiesiog per trumpą laiką pajausti vienas kitą, susižaisti.

REKLAMA

Mažai laiko, o tikslas juk laimėti. Tai svarbiausia. Kas žais, kas kiek pelnys, manau, ne tiek rūpi. Ar ten gynėjai svaidys tritaškius, ar visi taškai bus iš baudos aikštelės. Tokioje situacijoje svarbiausia laimėti šią trumpą atranką ir judėti pirmyn.

Kadangi per savaitę nelabai ką čia ir padarysi. Visos komandos tą daro, kai susirenka, greit apsitaria ir vis vien žaidžiama per tuos patikrintus žaidėjus ir lyderius.

Mantas Kalnietis vakar po mačo su lenkais sakė, kad, nepaisant visko, eina ir tiesiog žaidžia. Jam 34-eri, buvo ir traumų sezono pabaigoje, bet vis vien jis atrodo, kaip visada, tas raktinis rinktinės žaidėjas.

REKLAMA

Tai yra patirtis. Vieną mačą jis nesužaidė gerai, paskui naktį išsimiegojo, atsikėlė ir pirmyn į kitą kovą. Taip jau yra, tą ir reikia daryti. Negali tikėtis, kad kaskart sužaisi puikiai. Mantas yra patyręs žaidėjas, viską jis žino puikiai. Dabar tik su slovėnais reikia laimėti.

Gražiausius Lietuvos ir Lenkijos rungtynių momentus žiūrėkite:

Kokį įspūdį turnyre palieka slovėnai? 

Geras puolimas, bet ir varžovai jiems nebuvo pajėgūs. Yra tų niuansų, kai žaidi tokiose mačuose, kur nelabai pasilyginsi. Vienodo ūgio visi, trūksta kietumo ypač ginantis. Tai jiems viskas gana lengvai klostėsi. O kai jau yra aukšto lygio komanda kitoje aikštės pusėje, tada jau kur kas sunkiau. Matysime, kaip bus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Luka Dončičius yra pagrindinė figūra. Jums dirbant NBA, stebint daug aukšto lygio žaidėjų, dažnai tenka susidurti su tokiomis situacijomis, pamąstymais. Vis dėlto kaip tokį žaidėją, kuris aikštėje atlieka beveik visas funkcijas, reikia uždengti?

Tokio lygio žaidėjas padarys kitką, jei tu bandysi eliminuoti kažkurį elementą iš jo puolimo arsenalo. Bus tikrai sunku prieš jį gintis. Aš ko gero situaciją palyginsiu su Nikola Jokičiumi, kaip prieš jį ginasi klubo, kuriame dirbu, varžovai. Tai daugelis tiesiog bando leisti jam pelnyti taškus, bet žūtbūt atkirsti visas galimybes dalintis kamuolius, jam į žaidimą įtraukti kitus komandos draugus.

REKLAMA

Tegu jis sumeta daug, bet nesumes kiti varžovai. Nes, pavyzdžiui, jei ir L. Dončičiui leisi daug žaisti du prieš du, nusimesti kamuolius į kampus, tai bus sunku. Man atrodo, kad jam pačiam mieliau taip žaisti, nei įmesti asmeniškai 30 taškų. Tad ta taktika, kad L. Dončičius nesumes visų taškų vienas, vienas nenugalės yra pakankamai teisinga.

Tad čia ir išyla tas balanso ieškojimas. Daug kalbama apie L. Dončičių, bet slovėnai turi ir be jo gerų krepšininkų.

REKLAMA

Taip, bet viskas susikuriama po jo sprendimų. Jis yra tas kūrėjas, o kiti užbaigia atakas. Pas slovėnus derinių nėra labai daug, vyrauja gana paprastas krepšinis. Daug du prieš du, nusimetimai, o paskui jau tik klausimas ar pataikys žaidėjas, ar ne. Kartais kiek L. Dončičius aikštėje padaro darbo tikrai tiek neatsispindi protokole.

Pats esate ne vieną vasarą žaidęs rinktinėje. Daug buvo diskutuota apie kai kuriuos Dariaus Maskoliūno spendimus prieš atrankos turnyrą. Kaip Jūs į tai žiūrite, kiek tokie turnyrai yra specifiški?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Imi tuos žaidėjus, kuriais pasikliauji dabar. Būtent šiuo metu. Būtų pasiruošimas mėnesio ar kiek, tai visai kiti dalykai. Tada gali bendrą vaizdą susidaryti, kažką naujo bandyti įdiegti, o dabar nėra laiko. Kelios treniruotės ar vos viena ir reikia žaisti. 

Atranka trunka vos savaitę, šiandien ji Lietuvos ir Slovėnijos maču pasibaigs. Pats dirbate NBA virtuvėje, kur irgi tempa didelis, mačų daug. Kiek tai turi įtakos stebint rinktinę iš šalies?

REKLAMA

Yra panašumų su tuo NBA ritmu. Bet ir ten susirenkama anksčiau, daugiau laiko detalėms. Čia nėra laiko galvoti daug, eini žaidi ir tiek. Vakar vienas lemiamas mačas, o šiandien jau laukia kitas. 

Esate užsiminęs apie jaunuosius talentus. Kokį Jums įspūdį asmeniškai palieka Roko Jokubaičio žaidimas?

Viskas su juo tvarkoje. Smagu žiūrėti, kaip įsiliejo į komandą, atrodo, kad pritapo pilnai ir tikrai dabartinei komandai jis atkarpomis gali duoti tos naudos.

Ačiū už pokalbį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų