• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį šalį sukrėtė siaubinga žinia. Paskelbta, kad Kazlų Rūdoje pirmadienį nusižudė vos 19 metų sulaukusi jauna mergina, o antradienį išplatinta informacija ir apie nusižudžiusią 47-erių metų jos mamą. 

Antradienį šalį sukrėtė siaubinga žinia. Paskelbta, kad Kazlų Rūdoje pirmadienį nusižudė vos 19 metų sulaukusi jauna mergina, o antradienį išplatinta informacija ir apie nusižudžiusią 47-erių metų jos mamą. 

REKLAMA

Kaip rašė tv3.lt, pirmadienį buvo gautas pranešimas, kad Čiurliono gatvėje esančioje turgavietėje rastas 19-metės kūnas be išorinių smurto žymių. 

Kazlų Rūdos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Ramunė Vaiginienė trečiadienį tv3.lt sakė, kad šeimoje, kurioje įvyko dviguba tragedija, liko globojamas paauglys. Šiuo metu, specialistės teigimu, jis yra saugioje aplinkoje su artimais žmonėmis. 

Kankina kaltės jausmas, sielvartas

Abejingų nepalikusi tragedija kelia nemažai klausimų - kas paskatino moterį pakelti prieš save ranką vos po dukros savižudybės, kitą dieną? Psichologas Paulius Skruibis sako, kad priežasčių gali būti nemažai. 

REKLAMA
REKLAMA

„Laikas tarp dviejų savižudybių šiuo atveju tikrai yra labai mažas. Iš praktikos ir mokslinių tyrimų noriu pastebėti, kad žmonės, patyrę artimojo savižudybę, turi 2-3 kartus didesnę tikimybę pakelti ranką prieš save. 

REKLAMA

Tai paprastai susiję su keliais dalykais - kaltės jausmu, sielvartu. Netekus artimojo viskas gali atrodyti beprasmiška ir beviltiška. 

Taip pat gali būti, kad artimąjį taip pat kamavo panašios problemos, sunkumai, gyveno toje pačioje aplinkoje. 

Būtent todėl mes visada akcentuojame, kad tinkama pagalba nusižudžiusių žmonių artimisiems yra ne tik pagalba, bet ir savižudybių prevencija“, - sakė psichologas. 

REKLAMA
REKLAMA

Gelbsti savitarpio pagalbos grupės

Kazlų Rūdoje įvykusios dvigubos tragedijos aplinkybės nėra tiksliai žinomos, todėl ieškoti priežasčių, kodėl įvyko būtent taip - labai sudėtinga. 

„Aš labai norėčiau kiekvienam, patyrusiam artimojo savižudybę pasakyti, kad tai tikrai yra labai sunku. Ir tikrai gali kilti noras taip pat pakelti ranką prieš save, tačiau emocinė parama tokiu atveju yra geriausia, kas galėtų būti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu tik kyla minčių patiems apie savižudybę, reikėtų suskubti ieškoti pagalbos.

Visoje Lietuvoje veikia organizacija „Artimiems“, jie turi savitarpio pagalbos grupes, specialistus, teikiančius pagalbą. Savižudybė niekada nėra išeitis“, - aiškino pašnekovas.  

Ištverti savižudybę - labai sunku 

Profesionalios pagalbos būtina ieškoti iškart pajutus, kad savijauta yra prasta, tik žmogus pats turi nuspręsti, kuriuo metu jam pagalba yra reikalingiausia.

REKLAMA

„Yra buvę atvejų, kad į savitarpio pagalbos grupę žmogus atėjo iškart po savižudybės, net nesulaukęs laidotuvių.

Kiti žmonės kreipiasi po kelių mėnesių ar net po metų, nes jaučia, kad vis dar yra sunku“, - teigė psichologas. 

Receptų, kaip susitaikyti su artimojo savižudybe, deja, pasak P.Skruibio, nėra.

Jo teigimu, galima teoriškai kalbėti, dalinti patarimus, tačiau svarbiausia kiekvienam suvokti, kad kiekviena netektis yra labai sunki, o ypač - savižudybė, kuri paprastai būna lydima kaltės ir beviltiškumo jausmo.

REKLAMA

Create free infographics with Venngage

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų