Tačiau po operacijos ieškovės gimdą chirurgas susiuvo netirpiais siūlais, todėl daugiau kaip 25 metus jos kūne buvo svetimkūnis, kuris sukėlė sveikatos problemų. Būtent dėl šios priežasties Simona kreipėsi į teismą su 30 tūkst. eurų ieškiniu.
Neįtikėtina moters istorija
Simona prašė iš Respublikinės Panevėžio ligoninės priteisti 1 667 eurus turtinės ir 30 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą už netinkamai suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas.
Nurodė, kad Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija 2021 m. gruodžio 20 d. priėmė sprendimą, kuriuo ieškovės pareiškimą atsisakė nagrinėti, nes skundžiamos paslaugos buvo teiktos 1995 metais, t. y. iki žalos atlyginimą reglamentuojančio įstatymo įsigaliojimo (2005 m. sausio 1 d.), todėl pagal komisijos darbo reglamentą tokių galimų žalos atlyginimo atvejų nagrinėjimas nepriklauso.
Moteris paaiškino, kad 1995 m. lapkričio 9 d. atvyko į ligoninę, kurioje buvo stebima laukiant gimdymo, o 1995 m. lapkričio 16 d. jai buvo atlikta cezario pjūvio operacija.
Po gimdymo daugybę metų moteris jautėsi prastai. Dėl negalavimų ieškovė kreipėsi į gydytojus, tačiau tik 2021 m. kovo 18 d. atlikus tyrimus, chirurginės operacijos protokole buvo nurodyta, jog rastas siūlas gimdoje.
Daugiau kaip po 25 metų ieškovė sužinojo, kad po atliktos operacijos jos gimda buvo susiūta netirpiais siūlais.
Atsakovės neteisėti veiksmai pasireiškė tuo, kad jos darbuotojai 1995 m. lapkričio 16 d. po operacijos ieškovės gimdą susiuvo netirpiais siūlais, todėl daugiau nei 25 metus jos kūne buvo svetimkūnis, kuris sukėlė sveikatos problemų.
Anot Simonos, jeigu cezario pjūvio operacija būtų buvusi atlikta tinkamai, kokybiškai, atidžiai, rūpestingai ir nebūtų buvusi padaryta medicininė klaida – gimda po operacijos nebūtų buvusi susiūta netirpiais siūlais, jai nebūtų reikėję 25 metus kęsti neaiškios kilmės negalavimus.
Su ieškiniu nesutiko
Atsakovė su ieškiniu nesutiko ir prašė jį atmesti, nes jis yra nepagrįstas, pareikštas pasibaigus ieškinio senaties terminui, be to, atsakovė nėra atsakinga už 1995 metais jos patalpose sveikatos priežiūros paslaugas teikusio juridinio asmens veiksmų pasekmes, kadangi tuo metu veikusi Panevėžio daugiaprofilinė ligoninė 1997 metais buvo reorganizuota į Panevėžio ligoninę.
Nurodė, kad 1995 m. lapkričio 16 d. tuometinės Respublikinės Panevėžio ligoninės Nėštumo patologijos skyriuje ieškovei buvo atlikta operacija.
Gydymo stacionare ligos istorijoje ir gimdymo istorijoje nėra išlikusių duomenų apie tai, kokie siūlai naudoti operacijos metu siuvant gimdą, bet ligoninėje atliekant tokias operacijas naudojami tirpstantys siūlai, duomenų apie gimdymo metu padarytą žalą neužfiksuota.
Šiuo metu nėra išlikę metodikos ar kiti dokumentai, kuriuose būtų aprašyta, kaip tuo metu reikėjo atlikti operacijas ir kokius siūlus naudoti. Iš anksčiau dirbusių darbuotojų žinoma, kad tuo metu tiekimas buvo centralizuotas, vaistus ir kitas medicinines priemones tiekdavo sveikatos ministerija, o ligoninės naudodavo tai, ką gaudavo.
Duomenys apie tai, kad ieškovei operacija buvo atlikta netinkamai, yra nepatvirtinti byloje surinktais įrodymais ir paneigti Valstybiniame patologijos centre.
Ieškovė po gimdymo iki 2021 metų dėl susirgimų į ligoninės specialistus nesikreipė. Ieškinys dėl žalos atlyginimo negali būti siejamas su ieškovei 1995 m. lapkričio 16 d. atlikta operacija, o ligoninės deliktinės atsakomybės sąlygos neįrodytos.
Pirmiausia šią bylą išnagrinėjo Panevėžio apygardos teismas, kuris Simonos ieškinį atmetė. Tos pačios nuomonės buvo ir Lietuvos apeliacinis teismas. Maža to, kad moteris neprisiteisė žalos, tai jai dar teks sumokėti 2 623 eurus už ligoninės patirtas bylinėjimosi išlaidas.
Geri chirurgai išgelbėjo ne vieną ir ne dvi gyvybes. - Būkite dėkingi.
Tuos, kas dirba blogai, be abejo, reikia atleisti.