Buvusios kolonijos, dabar vadinamos Vilniaus vaikų socializacijos namais, vadovė rodo bendrabučio kambarius, kuriuose gyvena čia nuo supančio pasaulio saugomos paauglės. Čia jau išsikraustymo nuotaikos – po mėnesio šie kambariai ir visi pastatai bus uždaryti.
„Vaikams tai papildomas stresas, norint pradėti dirbti su vaiku, reikia užmegzti emocinį ryšį su vaiku, įgyti pasitikėjimą, sugriauti sieną tarp vaikų ir suaugusių. Jie paprastai nepasitiki suaugusiais, jie nemoka gyventi, bet moka išgyventi. Šitie vaikai yra mėtyti- tėvai, globėjai, globos namai, centras. Dabar dar vienas centras“, - TV3 kalbėjo centro direktorė Vida Riaubaitė-Juknevičienė.
Vyriausybė nusprendė, kad tokiose sovietmečio laikus menančiose kolonijose net ir nepaklusniems, nusikalsti linkusiems ar nusikaltimų jau padariusiems vaikams – ne vieta. Be to, valdininkai nepateisinamu pinigų švaistymu vadina tai, jog čia gyvena vos devyni vaikai, o juos ugdyti ir saugoti įdarbinta net 40 darbuotojų, nupirkti du automobiliai.
„Socializacijos centrai tokie, kokie buvo daugelį metų, nedirbo tokia forma, kuri padėtų vaikams integruotis į visuomenę, spręsti sudėtingas problemas“, - teigė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Visgi centro vadovė sako, kad penki darbuotojai vienam vaikui nėra per daug ir tokia vaikų priežiūra turi būti sektina. Be to, daug darbuotojų dirba ne visu etatu, po kelias valandas per dieną. Tačiau Švietimo ir mokslo ministerijos pareigūnai – kitos nuomonės.
Išsamiau - TV3 reportaže.