Veido mankštų trenerė Viktorija Baltramiejūnienė naujienų portalo tv3.lt skaitytojus visų pirma ragina ne tik dėvėti kaukes, bet tai daryti ir tinkamai. Specialistė dar kartą pabrėžia, kad taupyti vienkartinių kaukių nevalia, o vos tik panaudojus tokią medicininę kaukę – ją vertėtų tinkamai išmesti.
Rasa lieka ant veido kaukių
Šaltuoju metų laiku mes nenešiojame pašiltintų veido kaukių, o ir kvėpuoti žmonėms norisi lengvai. Tačiau, anot V. Baltramiejūnienės, kuomet lauke vyrauja mažesnė temperatūra nei plius 12 laipsnių, mes pastebime reiškinį, kuris mums primena apie prasidėjusią žiemą – garus iš mūsų burnos.
„Automatiškai eina garai, vadinasi, temperatūrų skirtumas yra ir, net jei rankomis jūs prisidengsite veidą, ant savo rankų jausite likusią rasą“, – paaiškina specialistė ir priduria, kad tokia rasa šiuo metu ir sukelia nepatogumus dėvintiems kaukes.
„Dabar tokia rasa lieka ant mūsų kaukių. Jeigu namuose išdžiovinate kaukę ir vėl ją naudojate – tai nėra gerai. O dabar pagalvokite, kas nutinka, kai jūs veido kaukę nusiimate lauke. Jūsų veidas šlapias, drėgnas, o vos tik nusiėmus kaukę į veidą gaunate dar ir šalto oro. Tai momentalinis odos džiovinimas“, – pasakoja veido mankštų trenerė.
Oda po kauke – tarsi pomidorai šiltnamyje
V. Baltramiejūnienė priduria, kad po kauke šaltuoju metų laiku mūsų oda tampa šilta, poros ir kapiliarai – išsiplėtę. Kad būtų dar aiškiau, specialistė vaizdžiai mūsų veido odą po kauke prilygina, pavyzdžiui, pomidorams šiltnamyje.
„Sakykime, kad oda po kauke yra kaip pomidorai šiltnamyje. Kas įvyksta nusiėmus veido kaukę lauke? Jūs nugriaunate šiltnamį ir pradedate pūsti šaltą vėją. Kas atsitiks jūsų pomidorams? Labanaktis. Lygiai tas pats nutinka ir mūsų veido odai, ji patiria didžiulį stresą“, – sako specialistė.
Taigi, dėvint kaukę ilgesnį laiką lauke ir staiga ją nusiėmus, mes savo odai sudarome staigaus atšalimo sąlygas. Tokiu staigiu momentu mūsų veido oda nebūna pasiruošusi pereiti iš šilumos į šaltį. Vadinasi, oda ima džiūti, patiriamas neigiamas poveikis ir kapiliarams.
Lauke kaukių nenusiiminėkite
Tikriausiai draugelis paklaustų, tai ką daryti, jeigu einant gatve imame jausti drėgną kaukę viduje? Veido mankštų trenerė pataria lauke jos nenusiimti.
„Suprantu, kad visų aplinkybių nenumatysi, bet jeigu jūsų kaukės viduje jau yra vadinamas „rasojantis šiltnamis“, tai geriau jį ten ir palikti iki to laiko, kai įeisite į komfortišką zoną.
Pavyzdžiui, automobilio vidų, kuriame bus didesnė temperatūra nei plius 12 laipsnių. Tai liečia ne tik moteris, bet ir vaikus, vyrus“, – pataria pašnekovė.
Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie netaisyklingo kaukių dėvėjimo sukeltas veido odos problemas, kurios viešumoje vadinamos naujadaru „maskne“. Nors veido mankštų trenerė tikina, kad iki šiol jai su tokiu rimtų problemų reiškiniu susidurti neteko, vis dėlto specialistė atvira – netaisyklingas kaukių dėvėjimas iš tiesų gali turėti rimtų pasekmių mūsų veidui.
„Laikui bėgant galima pastebėti, kad išėjus į lauką vis labiau ima šerpetoti veido oda, gali atsirasti dažnesnis odos tempimo jausmas, tai tokius reiškinius būtų galima pavadinti „odos avarija“.
Jeigu atsitiko tokia „avarija“, mums į pagalbą gali ateiti ir naminės priemonės. Vis dėlto svarbu nepamiršti, kad jos tinkamą rezultatą duos pavartojus tikrai ne vieną kartą, o geras tris dienas ar savaitę.
Vertėtų stebėti savo veido odą, ar ji į namines priemones reaguoja tinkamai, nesukelia alergijų, odos šerpetojimas pamažu praeina, nebėra tempimo jausmo“, – priduria specialistė.
Vietoj vaistų – naminės priemonės
Kalbant apie veido tempimą, prieš atskleidžiant pačias efektyviausias ir pigiausias veido pagalbos priemones, V. Baltramiejūnienė pabrėžia, kad svarbu nepamiršti reguliariai gerti vandenį kiekvieną dieną.
Tokiu būdu mes savo veido odą aprūpinsime tinkamu drėgmės balansu, nejausime odos tempimo jausmo. Specialistės teigimu, vos tik pajutus pirmuosius neigiamus veido odos pokyčius šaltuoju metų laiku, nebūtinai vertėtų skubėti į vaistinę tuštinti savo piniginės įvairiems kremams.
Jums taip pat kuo puikiausiai gali padėti ir naminės priemonės, kurios atgaivina ir gydo veido odą. Viena iš tokių priemonių – avokadas.
V. Baltramiejūnienė pabrėžia, kad rinkdamiesi avokadus savo veido odai, turėtumėme atkreipti dėmesį į minkštesnius, ne tokius gražesnius jų variantus parduotuvėse.
„Paieškokite tokių, kurie jau yra labai minkšti, avokadas neturi būti labai gražus. Jeigu nusipirkote dar neprinokusį avokadą, jį galima laikyti šalia banano – taip jis sunoks dar greičiau.
Idealus variantas būtų, jeigu nulupus avokadą pamatysite, kad jis patamsėjęs. Tai yra geriausias ir pigiausias variantas mūsų veido odai“, – atskleidžia pašnekovė.
Auksinė avokado galia
Taigi, ką daryti su paprastu avokadu? Specialistė rekomenduoja susmulkinti jį šakute arba smulkintuvo pagalba iki tokios konsistencijos, kuri primintų grietinę. Tokį mišinį vertėtų palaikyti 15–30 minučių ir vėliau užtepti ant pažeistų vietų ar padengti juo visą veidą.
„Jeigu jaučiate išsausėjimą aplink akis, avokadas taip pat pagalbai puikiai yra tinkamas. Žinoma, vertėtų vengti, kad jo nepakliūtų į jūsų akis. Avokadu tepti galima ir viršutinius, ir apatinius akių vokus, taip pat ir visą veidą: ovalą, kaklą bei dekoltė. Tokį mišinį palaikykite ant veido ir vėliau nusiplaukite šiltu vandeniu“, – priduria ji.
Dar vienas puikus odos pagalbos variantas – į avokado mišinį įdėti ciberžolės. Tiesa, jos vertėtų dėti itin mažą kiekį, ne daugiau, nei telpa ant šaukštelio galo.
„Ką padarys ciberžolė? Kaukė suveiks drėkinančiai, o ciberžolė yra puikus antioksidantas nuo odos žaizdų, ji turi gydomojo poveikio“, – sako specialistė.
V. Baltramiejūnienė priduria, kad jeigu kaukę imate iš šaldytuvo, ją vertėtų sušildyti: įpilti šiek tiek šilto vandens ir tik tada tepti ant veido.
Alijošiaus gydomosios savybės
Dar viena puiki pagalbos priemonė šalčio nuvargintai odai – alijošius. Veido mankštų trenerė atskleidžia, kad būtent jis praturtintas gausybės teigiamų mikroelementų ir vitaminų.
Nors kai kurie augalų mėgėjai alijošių mėgsta brandinti, V. Baltramiejūnienė sako, kad ji mėgsta greitesnį rezultatą, todėl pasiėmusi alijošiaus lapą, ji jo gelį išima paprastu šaukštu.
„Paimame alijošiaus gelį su šaukštu, šiek tiek susmulkiname ir tepame tokį gelį sau ant veido. Jeigu alijošius itin šviežias, gali prasidėti švelnus dilgčiojimas, jo bijoti nevertėtų – tai visiškai normalu.
Naudojant tokią priemonę, gaunate ir drėkinimą, ir natūralų veido valymą. Jeigu yra odos žaizdelės – po jo akimirksniu viskas susitvarko. Tiesa, alijošiaus aplink akis tepti nerekomenduojama, bet štai lūpoms ir aplink jas jis puikiai tinka“, – priduria pašnekovė.
Stebėti savo veido odą
Jeigu pastebėjote, kad užtepus naminių priemonių ant odos, ši ima kaisti, atsiranda deginimo ar perštėjimo jausmas, specialistė ragina kuo greičiau tokią priemonę nusiplauti šiltu vandeniu.
„Svarbiausia išsiklausyti asmeninės odos reakcijos ir jeigu jai šios priemonės nepatinka, jų vartoti nereikėtų“, – sako specialistė.
Daugiau naminių priemonių patarimų mūsų veido odai galite atrasti šiame pokalbyje su veido mankštų trenere V. Baltramiejūniene: