Norintys plėsti ir modernizuoti savo verslą kaime turėtų būti kantrūs laukdami Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai teikiamos paramos, nes paramos paraiškos ir projektai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (toliau – Programa) 3 krypties „Gyvenimo kokybė kaimo vietovėse ir kaimo ekonomikos įvairinimas“ priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“, kai paramos kreipiamasi veikiančios labai mažos įmonės plėtrai ar kaimo gyventojo individualiojo verslo plėtrai, pereina tris vertinimo etapus, kurie užtrunka nuo 3 iki 6 mėnesių. Tais atvejais, kai paramos kreipiasi fizinis asmuo, siekiantis kaimo vietovėje įsteigti pelno siekiančią labai mažą įmonę, bus taikoma vertinimo ir administravimo sistema, susidedanti iš dviejų stambių projektų vertinimo dalių, kurioje minėti trys vertinimo etapai priskiriami atliekant pirminį pateiktų projektų vertinimą.
Pirmajame vertinimo etape atliekamas administracinė atitikties tikrinimas, t.y. tikrinama ar pareiškėjas kartu su projektu pateikė visus reikiamus dokumentus. Tuo tarpu antrajame etape analizuojama, ar pateikta informacija yra išsami, detali, teisinga bei tinkamai pagrindžianti projekto būtinumą. Šios informacijos pagrįstumą, t.y. projekto tinkamumą gauti paramą atspindi parengtas verslo planas bei teisingai užpildyta paramos paraiška.
Tais atvejais, kai bendra visose paramos paraiškose prašoma paramos suma didesnė nei kvietimo teikti paramos paraiškas planuojama skirti paramos suma, taikomas trečiasis paramos paraiškų atrankos etapas, pagrįstas projektų atrankos pirmumo vertinimu. Šiame etape paramos paraiškos rikiuojamos į eilę pagal nustatytus projektų atrankos pirmumo reikalavimus. Visų pirma bus atrinkti tų pareiškėjų projektai, kurie dar nėra gavę paramos Europos Bendrijos investicinės paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai pagal SAPARD, BPD ar Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programą. Ypatingai skatinamas tradicinių amatų verslo spektro plėtimas ir vystymas, todėl šioje srityje savo veiklą vykdančioms labai mažoms įmonėms ir kaimo gyventojams teikiamas antrasis prioritetas. Taip pat pirmumą turi projektai, įgyvendinami labai mažų įmonių, kurios plėsdamos ir modernizuodamos savo verslą kaime, įgyvendinus projektą sukurs daugiau darbo vietų kaimo gyventojams. Ketvirtasis projektų atrankos pirmumo kriterijus palankus projektams, kurie bus įgyvendinami mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse arba probleminiuose regionuose, o verslo plėtra didins šių vietovių gyvybingumą ir skatins mažinti merdinčio kaimo problemas. Šiuo metu tokios vietovės yra Anykščių, Elektrėnų, Ignalinos, Lazdijų, Molėtų, Plungės, Rietavo, Rokiškio, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Zarasų rajonai. Siekiant tolygesnės regionų plėtros aktyviai verslą kaime skatinama vystyti tokiose probleminėse teritorijose, kaip Akmenės, Druskininkų, Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Lazdijų, Mažeikių, Pasvalio, Skuodo rajonuose. Penktasis projektų atrankos pirmumo kriterijus palankus tiems projektams, kurios teiks labai mažos įmonės, registruotos ir veikiančios kaimo vietovėje ne mažiau kaip dvejus pastaruosius metus arba kaimo gyventojai, įregistravę žemės ūkio valdą kaimo vietovėje ir užsiimantys individualiąja ne žemės ūkio veikla ne mažiau kaip du pastaruosius metus iki paramos paraiškos pateikimo. Šeštasis projektų atrankos pirmumo kriterijus bus taikomas projektams, kurių vidinė grąžos norma yra didesnė, o septintasis – projektams, kuriuos pateikusių veikiančių labai mažų įmonių vadovai ar fiziniai asmenys, siekiantys įsteigti labai mažas įmones kaimo vietovėse, yra kaimo gyventojai.
Pareiškėjai, kurių paraiškos atitinka bent vieną iš išvardintų projektų atrankos pirmumo reikalavimų, gali tikėtis gauti paramą pagal šią Programos priemonę, skirtą vykdomos paslaugų, kitų ne žemės ūkio verslų ir amatų veikos vystymui, plėtrai ir modernizavimui kaime. Taigi norintys pasinaudoti šios Programos priemonės teikiamomis galimybėmis paramos paraiškas kartu su verslo planu ir kitais privalomais dokumentais turėtų pristatyti asmeniškai arba per įgaliotą asmenį iki 2008-05-23 į Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Kontrolės departamento Teritorinį skyrių pagal numatomą projekto įgyvendinimo vietą. Šie teritoriniai skyriai yra Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje, Vilniuje.