• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš planuojant savo namų apšvietimą, pirmas dalykas, kurį reikia padaryti – tai aiškiai išskirti būsto zonas bei gerai apmąstyti savo gyvenimo jame scenarijų. Tik tada galima susikurti tokį apšvietimą, kuris leis jaustis jaukiai ir patogiai namuose.

65

Prieš planuojant savo namų apšvietimą, pirmas dalykas, kurį reikia padaryti – tai aiškiai išskirti būsto zonas bei gerai apmąstyti savo gyvenimo jame scenarijų. Tik tada galima susikurti tokį apšvietimą, kuris leis jaustis jaukiai ir patogiai namuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot apšvietimo projektavimo įmonės „Promodus IO“ direktoriaus Juozo Stasiulevičiaus, šiuo metu ypatingai populiaru įsirengiant namą ar butą į vieną erdvę sujungti svetainės zoną ir valgomąjį. Šioje didžiausioje namų erdvėje žmonės praleidžia daugiausiai laiko, todėl jos apšvietimas turi būti apgalvotas ypatingai kruopščiai.

REKLAMA

Virtuvės zona – jai skirkite daugiau šviesos

Privalote sau atsakyti į klausimą, kuriose namų zonose daugiausiai praleidžiate laiko ir ką jose veikiate dažniausiai ir, žinoma, koks yra zonų plotas bei aukštis. Pasak specialisto J. Stasiulevičiaus, didesnį šviesos kiekį reiktų skirti virtuvės darbo zonai. Susitarus su baldininkais po virtuvės spintelėmis įsirenkite papildomas LED šviesos juosteles, kurios prireikus apšvies virtuvės darbastalį.

REKLAMA
REKLAMA

 

 

Venkite nuleidžiamų šviestuvų

Ypatingai dažnai naujos statybos namuose, butuose žmonės įsirenginėja svetainėje barą. Jeigu baras jums ne tik tuščias įgeidis ir išties prie jo praleisite nemažai laiko, apšvietimas turi būti apgalvoti protingai. Anot apšvietimo specialisto, yra įprasta nuleisti šviečiančius „spurgelius“, tačiau prieš tai darant J. Stasiulevičius įspėja: „net ir mažas taškelis, nuleistas erdvėja „suvalgo“ 20 kartų daugiau erdvės, negu pats yra. Šitas detales reikia gerai įvertinti, netgi labai didelėje erdvėje. Saugiau yra apšviesti įmontuojamomis lemputėmis, kurios neužima papildomos erdvės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, bene tinkamiausia vieta, kur galite pasikabinti kabantį šviestuvą yra valgomoji zona, virš stalo, nes ten vyksta mažiausiai veiksmo.

Žmonės taip pat užima erdvę

J. Stasiulevičius teigia, kad labai dažnai žmonės galvodami apie apšvietimą namuose pamiršta tai, kad jie patys užima nemažai vietos. Todėl kuriant apšvietimą reikia nepamiršti, kad ne tik daiktai, bet ir būste gyvenantys žmonės užims erdvę, sugers šviesą. „Atrodo piešinėlyje viskas gražu, šviesos pakaks, tačiau pridėk 4 – 5 žmones, ir viskas atrodys rūgščiai. Todėl šį momentą taip pat reikia gerai apgalvoti. Dėl šios priežasties visada klientams sakau, kad papildoma galimybė apšviesti namus yra tik pliusas“.

REKLAMA

Turėkite kuo daugiau apšvietimo galimybių namuose

Kaip teigia J. Stasiulevičius, kiekviena namų zona turi turėti savo apšvietimo valdymą. Vienas mygtukas – įjungiau, išjungiau – atgyvena. Kuo daugiau apšvietimo scenarijų susikursite namuose, tuo laisvesni juose jausitės. Taip pat reiktų išskirti kelis šviesos pobūdžius. Tai yra bendra šviesa – minkšta, užliejanti – apimanti didelę erdvės dalį. Akcentinė šviesa – ji yra aštresnė, ištraukianti iš konkrečios erdvės svarbiausius akcentus. Slėpta šviesa – daugiau atlieka dekoratyvinę funkciją, su ja galima įrėminti, pabrėžti tam tikrus architektūros sprendimus interjere. Būtent šios trys šviesos ir padeda sukurti skirtingus apšvietimo scenarijus namuose.

REKLAMA

„Pavyzdžiui, virtuvės zonoje reikia turėti galimybę sumažinti šviesos srautą, ją dimeriuoti, ji fone gali matytis, bet bendroje erdvėje ji nedominuos. Pritemdymai, toršeras skaitymui, televizoriaus žiūrėjimas ne visiškoje tamsoje, tai tik keletas scenarijų, kuriuos reiktų apgalvoti atsižvelgiant į savo gyvenimo būdą, tempą. Nereikia bijoti turėti daug jungiklių – tai tik privalumas, bet jei turėsi vieną jungtuką – tai bus dvi opcijos – šviesa, kurioje galite operuoti varlę ir Tutanchamono kapo tamsa. Verčiau turėti pasirinkimą“, – teigia įmonės „Promodus IO“ vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paveikslo apšvietimas – pasiteisina ne visada

Sušviesti paveikslą ar ne? Tai dar vienas klausimas, į kurį tenka atsakyti apšvietimo specialistui J. Stasiulevičiui. Jis teigia, kad viskas priklauso nuo žmogaus santykio su paveikslu. Jeigu kalbame apie žmones, kuriems paveikslas yra tiesiog paprasta interjero detalė, reiktų įvertinti kokioje zonoje jis kabės ir ar aplink jį bus pakankamai erdvės. Dažniausiai jeigu tai nėra kažkokia paveikslų kolekcija ir jums nesinori akcentuoti, kad sėdite prie štai tokio prabangaus paveikslo, tuomet nieko papildomai daryti nereikia. Papildoma šviesa dažnai gali tik sugadinti paveikslą, jis neretai blikuoja, atsiranda atspindžiai.

Tai tik maža dalis patarimų, į kuriuos reiktų atsižvelgti kuriant namų apšvietimą. Anot apšvietimo specialisto J. Stasiulevičiaus, saugiausias variantas, kai namų interjerą kuria profesionalus interjero dizaineris, tuomet galima išvengti bereikalingų interjero detalių, kurios apsunkina tų pačių apšvietimo specialistų darbą. Dar idealiau, jeigu interjero dizaineris bendradarbiauja su apšvietimo specialistu, tuomet jie gali pasirūpinti, kad namų interjeras ir apšvietimas sukurtų harmoniją. Tačiau jeigu visgi nusprendėte, kad namus įsirenginėsite patys, tuomet turite nuspręsti namų interjero stilistiką. Baldai, spalvos, tekstūra, medžiagos – visos namuose esančios detalės, turi derėti tarpusavyje, tuomet apšvietimas padės sudėti paskutinius akcentus ir turėsite stiliaus harmonija paremtą būstą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų