Pasirodo, kad klientės nagai ne tik buvo stipriai pažeisti, pageltonavę ir parudavę, bet jie buvo netgi deformavęsi į netaisyklingą formą.
Klientė po reakcijos supanikavo
Pas Eleną, kuri specializuojasi probleminių nagų priežiūroje, klientės atvyksta net iš tolimų aplinkinių kaimų ir miestų. Visai neseniai ji sulaukė netikėto prašymo – viena klientė norėjo užregistruoti savo pusseserę vizitui pasidaryti nagų pedikiūrą.
„Visada pasiteirauju, kokia yra situacija ir ką reikės atlikti – ar tvarkysime probleminius nagus, ar darysime paprastą pedikiūrą. Klientė paminėjo, kad nagai yra probleminiai. Susitarėme dėl laiko, ji atvyko, atsisėdo į kėdę, ir vaizdelis buvo wow“, – pirmąjį įspūdį pamačiusi klientės nagus prisimena specialistė.
Pamačiusi klientės nagus, Elena labai nustebo, o jos reakcija sukėlė paniką ir pačiai klientei, nes ji nesuprato, kodėl specialistė taip reaguoja. Klientė manė, kad jos nagų būklė nėra tokia bloga.
Nagų priežiūros specialistė sako, kad paaiškino klientei visą situaciją, pabrėždama, jog nagų būklė yra labai prasta ir kad taip neturėtų būti. Pasak jos, darbą atliko meistrė, kuri neturėjo reikiamų žinių apie nagų būklę ir nesuprato, kada galima atlikti gelinį lakavimą.
„Pirmiausia nuėmiau viršutinį sluoksnį ir parodžiau, kas slepiasi po juo. Paaiškinau, kad nagas yra atšokęs nuo nago guolio, visa tai reikės iškirpti, išvalyti ir gydyti. Kai viską iškirpau ir paaiškinau, klientė liko šokiruota ir pasimetusi“, – atskleidžia ji.
Elena pabrėžia, kad klientė pas ją važiavo iš Joniškio net 60 km, nes nors ji pati dirba Naujojoje Akmenėje, klientės pas ją vyksta iš tolimesnių miestų: „Nustebau, kad Joniškyje nėra meistrų, kurie dirbtų su probleminiais nagais ir jų priežiūra.“
Nagų priežiūros specialistė sako, kad ją šokiruoja kai kurių meistrų nekompetencija ir nesugebėjimas atpažinti prastos būklės nagus, kuriems nereikėtų daryti gelinio lakavimo.
„Esu šokiruota, kad kai kurie meistrai nesupranta, jog nesveikų nagų lakuoti negalima. Lakuoti galima tik visiškai sveikus nagus, taikyti gelinį ar paprastą lakavimą. Tačiau iš visų mano klientų tik maždaug 5 proc. turi visiškai sveikus nagus, kuriuos lakuoju“, – pabrėžia Elena.
Vaizdas po panagėmis – šokiravo
Elena pasakoja, kad sėdėdama priešais klientę, dažnai mato vaizdą, kurio pati klientė nepastebi, nes ji nemato nagų iš apačios. Vaizdas šį kartą buvo išties prastas – nagai buvo pageltę, parudavę, suragėję, susisukę, susisluoksniavę ir atšokę nuo nago guolio.
„Tai, greičiausiai, nago grybelis. Nors ligų nenustatinėju, remdamasi praktika manau, kad tai galėtų būti nagų grybelis. Reikia kreiptis į dermatologą, atlikti tyrimus ir pradėti gydymą“, – teigia specialistė.
Pasak Elenos, ši istorija puikiai iliustruoja, kaip svarbu atidžiai įvertinti nagų būklę prieš atliekant bet kokią procedūrą.
Visgi klientė kreipėsi į specialistę, nes jos nagai atrodė neįprastai, tačiau iš pradžių ji nesureikšmino situacijos. Specialistė paaiškina: „Jeigu klientas ateina po kito meistro, paprastai neklausinėju, pas ką buvo ar kodėl ten lankėsi. Iš savo pusės tiesiog nurodau, ką matau, ir įvardiju problemas.“
Netrukus paaiškėjo, kad klientei ankstesnis meistras nepateikė jokios informacijos apie nagų priežiūrą ir lakavimą, tiesiog atliko gelinį lakavimą, paėmė pinigus ir išsiuntė ją namo.
„Daug meistrų taip dirba iš tiesų“, – priduria specialistė, išreikšdama susirūpinimą dėl atsakomybės trūkumo šioje srityje.
Kodėl atsiranda nagų grybelis?
Nagų priežiūros specialistė teigia, kad grybeliu užsikrėsti galima įvairiose viešose vietose.
„Dažniausiai užsikrečiama viešosiose pirtyse, baseinuose, dušuose, viešbučiuose vaikštant basomis kojomis. Naudojant bendrą avalynę. Būna atvejų, kai klientas nežino, kur užsikrėtė, nes užkrato geografija būna labai plati.
Grybelis labai gyvybingas esant palankioms sąlygoms: prakaituojant kojoms arba dažnai avint specialią avalynę, kurioje koja mirksta prakaite“, – atskleidžia moteris.
Be to, tam tikri veiksniai, tokie kaip genetika ar susilpnėjusi imuninė sistema, gali padidinti riziką. Specialistė taip pat pabrėžia, kad meistrų profesionalumas ir įrankių sterilumas yra labai svarbūs.
„Labai svarbus meistro profesionalumas savo srityje. Įrankių priežiūra, dezinfekcija ir sterilizacija. Ateina klientė su švariais, gražiais nagais, o meistrė atlieka lakavimą su tomis pačiomis priemonėmis, kuriomis prieš tai tvarkė grybeliu užsikrėtusius nagus. Tai čia labai didelė tikimybė, kad klientei gali „užsimesti“ toks reikalas“, – pabrėžia ji.
Visgi, nors Elena dirba ne su visomis nagų problemomis, ji atskleidė, kokie nagai yra laikomi „sergančiais nagais“.
„Yra onicholizė – natūralios nago plokštelės atitrūkimas nuo nago guolio. Grybelio užkrėsti nagai. Pseudonoma (žaliamėlė bakterija) – tai žalių nagų sindromas, atsiranda tarp natūralaus nago ir dirbtinės medžiagos, esant onicholizei, gali atsirasti ir po nagu.
Hiperhidrozė – padidėjęs prakaitavimas. Hiperkeratozė – odos suragėjimai. Karpos. Įaugę nagai. Hematoma – kraujo sankaupa tarp nago guolio ir nago plokštelės“, – apie nagų problemas pasakoja ji.
Siunčia patarimą
Pasak Elenos, labai svarbu atkreipti dėmesį, kad problematiškų nagų lakuoti negalima. Ji pabrėžia, kad gelinį lakavimą galima atlikti tik tada, kai nagai yra absoliučiai sveiki ir atrodo tvarkingai bei gražiai.
Nagai turi būti nesuskilę, nesuragėję, neatšokę, nepageltę ir lygūs, o odelės – neapsipleiskanojusios ir nesilupančios. Tik tuomet galima saugiai atlikti gelinį lakavimą.
„Rekomenduoju atsakingai rinktis meistrą. Visų pirma, savipriežiūra yra labai svarbi – būtina turėti švarią avalynę, švarias kojines ir pasirūpinti dezinfekcija. Batus taip pat reikia dezinfekuoti. Po šių žingsnių svarbu pasirinkti profesionalų meistrą, kuris žino ir išmano savo darbą“, – patarimą siunčia specialistė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Tie visi lakavimai - chemija.