• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per metus pakilusios nekilnojamojo turto ar būsto nuomos kainos privertė lietuvius susigriebti už galvų. Štai Lietuvos sostinės centre dviejų kambarių būsto be 600-700 eurų per mėnesį, galima sakyti, net ir neįmanoma išsinuomoti. Kai kurie žmonės lygindami kainas teigia, kad tokios nekilnojamojo turto kainos atitinka, tikriausiai, net ir situaciją Londone.

Per metus pakilusios nekilnojamojo turto ar būsto nuomos kainos privertė lietuvius susigriebti už galvų. Štai Lietuvos sostinės centre dviejų kambarių būsto be 600-700 eurų per mėnesį, galima sakyti, net ir neįmanoma išsinuomoti. Kai kurie žmonės lygindami kainas teigia, kad tokios nekilnojamojo turto kainos atitinka, tikriausiai, net ir situaciją Londone.

REKLAMA

Tačiau ar tokie nuogąstavimai yra tiesa bei ar įmanoma už tokią pačią kainą įsigyti ar išsinuomoti būstą Londone, kalbamės su nekilnojamojo turto eksperte Ieva Naščišoniene, turinčia ilgametę patirtį šioje srityje.

Moteris sako, kad kiekvienas asmuo turi savo asmeninę nuomonę ir poreikius, tad tinkamus pasiūlymus galima rasti ir Vilniuje, ir Londone, atsižvelgus į tai, kas kiekvienam yra svarbiausia.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, ar iš tiesų šiuo metu būsto kainos Vilniuje prilygsta kainoms Londone, pašnekovė sako, kad tarpusavyje lyginant vienus brangiausių būstų šiuose dviejuose miestuose, kainos gerokai skiriasi – net 6 kartus.

REKLAMA

„Šiuo metu brangiausiai Vilniuje parduodamas būstas yra Mindaugo g. ir jo kaina – 11 750 eurų už 1 m². Tuo pačiu metu Londone, viename prestižiniame centriniame rajone, esantis būstas yra parduodamas net už 61 636 svarus už 1 m²“, – palygina brangiausių šiuo metu internete randamų būstų kainas Ieva.

Tokia kaina siūlomas būstas pačioje Vilniaus širdyje turi 4 kambarius, yra 199,21 m² bei turi erdvią 42 m² lauko terasą. Kone šešis kartus brangesnis panašus būstas Londone už tokią kainą siūlo 6 miegamuosius bei 7 vonios kambarius.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus ir Londono senamiestis

I. Naščišonienė sako, kad norint palyginti Vilniaus ir Londono būstų kainas tarpusavyje, geriausiai tai daryti lyginant vienas į kitą panašius rajonus.

Šiuo atveju, aptardama būsto įsigijimo Vilniaus ar Londono senamiestyje galimybę, ekspertė pažymi, kad Lietuvos sostinėje, prestižinėse senamiesčio gatvėse, prabangiai įrengtą būstą galima įsigyti ir už 7-9 tūkst. eurų už 1 m².

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokias kainas galima pastebėti ieškant prabangiai įrengtų apartamentų Bazilijonų gatvėje ar prestižiniame Gedimino prospekte. Prabangūs apartamentai Londone, tokiuose rajonuose kaip Knightsbridge, Mayfair ar Marylebone, gali kainuoti nuo 17 tūkst. svarų už 1 m² ir gali perkopti net 50 tūkst. svarų ribą vos už 1 m²“, – dalinasi savo įžvalgomis pašnekovė.

REKLAMA

Išskirtinę Vilniaus Rotušės aikštę ir šalia jos esantį turtą Ieva prilygina brangiausioms Londone esančiomis aikštėmis – Berkeley Square, esančią Mayfair bei Sloane Square, kuri yra Chelsea rajone.

„Nekilnojamojo turto buvimas „aikštėse“ būstams suteikia labai aukštos prabangos statusą ir išskirtinumą“, – pažymi pašnekovė.

Centras ir nuosavų namų rajonai

„Palyginkime šiek tiek toliau nuo pagrindinių, brangių abiejų sostinių esančius rajonus, kurie yra arti centro, kitoje upės pusėje, tačiau su komfortišku atstumu iki pagrindinių centrinių vietų, kur ir pramogas, ir verslo centrus galima pasiekti vos dviračiu ar paspirtuku bei pėsčiomis.

REKLAMA

Mano nuomone, Šnipiškių ir Sporto gatvės gyvenamuosius namus galima palyginti su London Bridge, Waterloo, Vauxhall ir Battersea rajonais“, – sako Ieva.

Pasak nekilnojamo turto ekspertės, tai – rajonai, kuriuose įsikūrusi stipri vidutinė klasė, jaunimas, jaunos šeimos.

Čia gyvena tokie žmonės, kurie yra vis dar nepavargę nuo miesto šurmulio ir šeštadienio ūkininkų turgelio nenori iškeisti į smagų grilio laiką nuosavo namo kieme:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vilniuje šiuose rajonuose komfortiškai galima įsikurti nuo 4 tūkst. eurų už 1 m², kai tuo tarpu Londone jums prireiks mažiausiai 7,5 tūkst. svarų už 1 m².“

Rajonai – Bajorai, Santariškės, Balsiai, kuriuose įsikūrę individualūs gyvenamieji namai, Londone prilygsta gyvenamųjų namų kvartalus Crystal Palace, Bromley, Kingston.

„Vilniaus rajonuose komfortišką namą galima įsigyti ir už maždaug 360 tūkst. eurų, o Londone jums gali prireikti ir apie 575 tūkst. svarų“, – teigia pašnekovė.

REKLAMA

Prabangūs rajonai

Kone brangiausiu rajonu Vilniuje įvardijami Valakampiai, pasirodo, nėra tokie brangūs, kaip gali atrodyti lyginant kainas su vienu prabangiausiu Londono rajonu – Richmond.

„Na ir vyšnia ant torto – turint 1 milijoną eurų kišenėje, jau būtų galima pradėti rinktis ir Valakampiuose ar aplink juos. Tuo tarpu, norint įsigyti nekilnojamąjį turtą Richmond rajone, teks šiek tiek dar pataupyti. Atitinkamų namų kainos šiame Londono rajone prasideda nuo 1,5 milijono svarų“, – sako I. Naščišonienė.

REKLAMA

Vis dėlto, nors pasirinkimas ir Londone, ir Vilniuje iš tiesų yra itin platus ir sau tinkamą būstą gali išsirinkti kiekvienas pagal savo poreikius bei skonį, Ieva išskiria vieną tendenciją, kuri šiuo metu yra pastebima Lietuvos sostinėje:

„Mano asmenine nuomone, nors būtų pardavimai Vilniuje einamuoju metu šiek tiek krenta, tačiau paklausiam būstui, esančiam geroje lokacijoje, vietos kainos augimui tikrai yra. Be to, įvertinkime ir atstumus tarp draugų, darbo, namų, gamtos, ežerų – tai didžiulis turtas, kurio už jokius pinigus nenupirksi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu ekilnojamo turto ekspertė Londoną įvardija kaip galimybių ir karjeros miestą. Pasak jos, šiame mieste žmonės didelę dalį pajamų išleidžia visuomeniniam transportui dėl ilgų atstumų.

„Verta pažymėti, kad investuodami Londone konkuruosite ir su visais pasaulio turtingaisiais ar galimybių ieškančiais investuotojais“, – nusišypso pridurdama.

Be to, norint investuoti ne tik perkant nuosavą būstą, Ieva teigia, kad tam yra daug įvairiausių galimybių. Anot ekspertės, Lietuvoje veikia ne vienas nekilnojamojo turto fondas. Šiuo metu miestuose yra aktyviai vystomos co-living erdvės, naujo tipo studentų bendrabučiai, o tokie būstai yra paklausūs nekilnojamojo turto srityje.

„Investavimas per fondus ne tik suteikia didesnę diversifikaciją, bet ir profesionalų projekto valdymą – nekilnojamąjį turtą prižiūri profesionalūs valdytojai, tad uždirbimo galimybės tik auga“, – paaiškina patardama.

Na, Vilnius prieš Londoną, tai kaip kokia Pabradė prieš Vilnių....
Išvada: NT ir nuoma Vilniuje brangs, nes dar yra kur vytis Londoną..
Ka cia veikti toje provincijoje LT kai Londone pilna darbu visokiu...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų