Tokiu būdu sveikatos apsaugos ministrė sako bandanti kovoti su eilėmis, tačiau yra besipiktinančių, jog tokiu ribojimu bus pažeista teisė rinktis gydytoją.
Vilnietė Irena eina po neurologo konsultacijos. Pas jį gydosi, kaip pati sako, nuo tada, kai buvo pastatyta Vilniaus Šeškinės poliklinika.
„Praėjau tris, bet su šituo apsistojau, jisai apie mane viską žino, yra lengviau šnekėti, lygiai tas pats su kardiologu. Aš nesuprantu, kaip jie prisimena tave tokioj masėj, bet jie puikiai prisimena, užtat yra patogiau pas tą patį eiti“, – pasakoja vilnietė Irena.
Tačiau gali būti, kad netrukus tiek Irena, tiek kiti ligoniai negalės gydytis pas norimą gydytoją.
„Esam nugirdę tokį gandą, kad planuojama į kompensuojamas konsultacijas pacientus prirašyti, nesvarbu, pas kokį gydytoją, svarbu, kad eilė būtų kuo trumpesnė“, – teigia „Affidea“ veiklos direktorė Daiva Adomaitienė.
Sveikatos apsaugos ministrė patvirtina – tai ne gandas. Kai kurios gydymo įstaigos, pavyzdžiui, Santaros klinikos nuo balandžio vidurio registruos ligonius ne pagal pavardę, o pagal specialybę.
„Gydytojo pavardės nuėmimas registruojantis yra tikrai veiksminga priemonė mažinant eiles. Todėl įgyvendiname pilotinį projektą, savanoriškai norinčiose dalyvauti gydymo įstaigose bus registruojama ne pas konkretų gydytoją, o į gydytojo specialybės tam tikrą kabinetą“, – komentuoja sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė.
„Iš vienos pusės tikslas mažinti eiles reikalingas, tačiau paciento teisės panaikinimas rinktis gydytoją yra pamatinės teisės pažeidimas“, – sako D. Adomaitienė.
Jei Santaros klinikų tyrimas pasiteisins, praktiką perkels kitur
„Kiekvienas medicinos studijas baigęs gydytojas turi kvalifikaciją ir tikrai yra profesionalus medikas, kuriais valstybė pasitiki“, – teigia M. Jakubauskienė.
„Nėra gerų ar blogų specialistų, man yra koktu klausytis, kai šitaip yra kalbama, aš noriu pas geresnį, pas blogesnį, ką reiškia geresnis blogesnis, visi baigę mokslus“, – prideda Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Lina Šukytė-Korsakė.
Kažin, ar dideliu noru degtų patys politikai eiti pas gydytoją, apie kurią internete žmonės rašo, kad ji „labai arogantiška, visiškai nepasidomėjo sveikatos būkle“.
Tačiau dalis kalbintų žmonių palaiko sveikatos ministrės siūlymą registruoti pas gydytojus ne pagal pavardę:
„Kadangi kartais užtrunka labai ilgai valstybinėse įstaigose priėmimas, tai geriau jau pas nežinomą, negu namuose sėdėti.“
„Jeigu labai reikia, aišku sutikčiau pas kitą gydytoją ateit negu du mėnesius laukti.“
Kad geriau lankytis pas tą patį gydytoją, pritaria ir kai kurie politikai.
„Yra tam tikrų būklių, lėtinių ligų, kai pacientai dispanserizuojami ir tuomet tikrai geriau, kai pakartotinai seka, konsultuoja pacientą tas pats gydytojas, kuris geriausiai žino jo būklę, ypatingai, jeigu atlikęs kažkokias intervencijas, tada prasminga registruotis pas tą patį gydytoją“, – sako Seimo narė Jurgita Sejonienė.
Jei eksperimentas pasiteisins jame dalyvaujančiose ligoninėse, sveikatos apsaugos ministrė svarsto, kad toks registravimo modelis būtų taikomas ir kitose gydymo įstaigose.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
VISAS TV3 ŽINIAS ŽIŪRĖKITE ČIA:















































































































































































































































