,,Iki nėštumo buvau fiziškai aktyvi, tiesiog buvo daug neaiškumų, ar galima sportuoti ir kaip. Norėjau išlaikyti aktyvų gyvenimo būdą. Todėl tai puiki proga ir puiki mintis, kad darysim viską, ką reikia, ir nepakenksim nei sau, nei mažyliui“, - sako būsima mama Dalia.
Tris vaikus auginanti mankštų vedėja kineziterapeutė Živilė sako, kad tokių specialių mankštų besilaukiančioms naudą juto ir pati. Vos gimęs jos mažylis, pasak moters, atsiminė tai, ką kartu su mama išmoko dar būdamas įsčiose.
,,Naudojam kaip instrumentą ne tik kamuolius ir kūno padėtis, bet ir savo balsą. Vaikas girdi mmm-aaaa ir, pavyzdžiui, mano vaikas gimęs, jis tą garsą mokėjo ir su juo migdėsi. Tai ta praktinė nauda – ryšys“, - teigia besilaukiančiųjų trenerė Živilė Jankuvienė.
Nėščiųjų mankštas organizuojanti sveikatos specialistė sako, kad mankštos praplečia jaunų moterų akiratį ir padeda sutaupyti gausesniam kūdikio kraiteliui.
„Pirmiausia – tai nemokama. Įprasta dejuoti, kad sportas tai brangu, nėra galimybių išeiti. Tai puiki proga tai daryti nemokamai. Ir tai galimybė bendrauti, susipažinti, o gal ir vėliau stumdyti kartu vežimėlius“, - sako sveikatos stiprinimo specialistė Asta Ivoškienė.
Besilaukiančias moteris prižiūrintys akušeriai pritaria tokiam sportui.
„Tiesiog vaikelis apsiverčia, jam sudaromos palankios sąlygos, jeigu jis, pavyzdžiui, ,,sėdi‘‘, tai jis apsiverčia, atsistoja, kaip turi būti. Kažkaip susitariam. Taip ir buvo vienai mamytei“, - pasakoja trenerė.
Neleidžiama mankštintis tik tuomet, kai nėščioji rimtai serga.