Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) direktorius Tomas Vaitkevičius sako, kad toks išpuolis yra pirmas kartas, kai taip stipriai yra suniokota visa atliekų konteinerių aikštelė.
„Tokių atvejų pasitaiko, bet retai, jau senokai jų nebuvo, tik 2023 pabaigoje, 2024 pradžioje turėjome tokį pagausėjimą, kai po vieną konteinerį sudegindavo. Tokių atvejų buvo gal keturi, o šita situacija yra kraupoka“, – sako T. Vaitkevičius.
Gyventojai piktinasi ir baiminasi, kiek gali kainuoti visos atliekų konteinerių aikštelės atstatymas ir socialiniuose tinkluose verda diskusijos kam tą sumą teks pakloti.
„Žmonės nemoka švęst naujų metų..“, – socialiniuose tinkluose rašo gyventoja.
„Gyventojai susimokės už naujų įrengimą, dalį neatsakingų asmenų poelgio. Neblogos sąskaitos bus Naujųjų proga“, – svarsto internautas.
Konteinerių atstatymas gali kainuoti iki 15 tūkst. eurų
VAATC direktorius sako, kad iš tiesų, atstatymas pigus nebus. Pasak jo, priklausys už kokią sumą įmonei pavyks nusipirkti žemės darbų paslaugas, tačiau reikės pakankamai padirbėti su iškasimu, todėl bendra kaina gali kainuoti iki 15 tūkst. eurų.
Ar greitai konteineriai bus atstatyti priklausys nuo orų sąlygų. Kaip teigia T. Vaitkevičius, jeigu laikysis toks oras ir nebus įšalo, tai per 2-3 savaites būtų įmanoma atstatyti, tačiau jeigu bus įšalas, nebus įmanoma greitai atlikti atstatymo darbų, nes reikės laukti, kol atšils.
Visgi T. Vaitkevičius tikisi aktyvaus gyventojų įsitraukimo, siekiant rasti kaltininką ir prašo visų, kas gali turėti informacijos, pasidalinti ja su institucijomis.
„Darysime viską, ką galime ir tikimės, kad policijos pareigūnai atliks visus įmanomus veiksmus, kad tą niekšą nustatytume. Jeigu kas matė iš žmonių, tegul praneša policijai ar mums, manau, kad tai yra bendras reikalas.
Jeigu nerasime kaltininko arba jeigu iš jo nepavyktų išsireikalauti žalos, tai sąnaudas turės padengti miestiečiai, mokėdami rinkliavas“, – sako direktorius.
Savivaldybė: „Dėl šio atvejo bus kreiptasi į teisėsaugą“
Vilniaus miesto savivaldybės atstovai taip pat komentuoja, kad tokie konteinerių apgadinimo ar sunaikinimo atvejai yra labai reti.
„Dėl šio atvejo bus kreiptasi į teisėsaugą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo tyčinio turto sugadinimo. Laikinai gyventojai turėtų naudotis kitais aplink esančiais konteineriais, bus vertinamos galimybės laikinai pastatyti papildomų antžeminių konteinerių“, – praneša savivaldybės atstovai.
Vis dėlto, savivaldybė ramina Pilaitės mikrorajono gyventojus, kad sugadinti požeminiai konteineriai bus atstatyti rinkliavos už atliekų tvarkymą lėšomis, papildomai tai gyventojams nekainuos.
„Teisėsaugos institucijoms nustačius kaltininką, patirta žala bus išieškoma iš jo. Turinčius informacijos apie galimą kaltininką, prašome informaciją perduoti policijai. Naudinga bet kokia informacija, aplink esančių kamerų ar automobiliuose esančių vaizdo registratorių įrašai“, – nurodo savivaldybės atstovas.
Naujų metų naktį ugniagesiai 199 kartų vyko gesinti gaisrų
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 2025 m. sausio 1 d. šiukšlių konteineriuose kilo 92 gaisrai (pernai per tą patį laikotarpį – 56). Pagrindinės gaisrų priežastys – pašalinis ugnies šaltinis, neatsargus žmonių elgesys su ugnimi.
Pirmąją Naujųjų metų parą ugniagesiai gelbėtojai 199 kartus vyko gesinti gaisrų ir atliko 93 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų žuvo žmogus, vienas žmogus buvo traumuotas. Dar vienas žmogus nukentėjo Naujųjų metų išvakarėse.
Naujųjų metų naktį ugniagesiai 160 kartų vyko gesinti fejerverkų ir petardų sukeltų gaisrų. Degė šiukšlių konteineriai, medinės dėžės, gyvatvorės, šiukšlių krūvos ir kt.
Sausio 1 d., 14.41 val., buvo gautas pranešimas, kad Kaune, Ugnės gatvėje, dega dviejų aukštų kotedžas, o jame gali būti vyras. Po kelių minučių atvykę ugniagesiai iš namo išnešė žmogų be gyvybės ženklų. Greitosios pagalbos medikai konstatavo vyro mirtį.
Gruodžio 31-osios vakare, 23.29 val., gaisras kilo daugiabučio namo bute Vilniuje, A. P. Kavoliuko gatvėje. Į butą pirmajame aukšte ugniagesiai pateko pro langą. Iš jo jie išnešė vyrą be sąmonės, kurį greitosios pagalbos medikai išvežė į ligoninę. Gaisro metu virtuvėje sudegė spintelė ir šiukšlių dėžė. Autonominio dūmų detektoriaus bute nebuvo.
Sausio 1-ąją, 1.11 val., Panevėžyje, Nemuno gatvėje, daugiabučio bute degė fotelis. Jį, iki atvykstant ugniagesiams, užgesino gyventojas. Bute buvęs vyras apdegė ir susižalojo kojas. Jis buvo perduotas greitosios pagalbos medikams. Gaisras kilo dėl gyventojo parsineštų fejerverkų dėžučių. Bute apdegė sienos, lubos, išsilydė užuolaidos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!