Todėl Seimo kanceliarija ėmėsi skubaus remonto ir už 200 tūkstančių eurų remontuoja 12 iš 70-ties butų.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Seime vis dar nedrąsiai klaidžiojantys naujokai, jau susikrovę lagaminus, laukia, kada jiems pagaliau bus atvertos Seimo viešbučio durys – nemokami butai, kurie jiems priklauso pagal Seimo statutą, jei politikas neturi nekilnojamojo turto Vilniuje ir gyvena toliau nei 25 kilometrai nuo administracinės Vilniaus ribos.
„Viešbutį tai pasiimsiu, gal pavakaroti reikės, vakarėlis gal koks bus, arba ilgesnis posėdis“, – sako Seimo narė Indrė Kižienė.
„Ar vesitės draugų pasėdėti vakarais, savaitgaliais? - Ne, aplink yra daug barų, draugai gali aplankyti Vilniaus barus. Tai va, ten galime pasėdėti“, – teigia Seimo narys Tadas Sadauskis.
Nors būstas nemokamas, tačiau, kai kurių Seimo senbuvių akimis, jis labai prastas – beveik negyvenamas ir verkiant prašosi kapitalinio remonto.
„Jeigu mes sugebėtume bent jau iki studentų bendrabučio lygio, tų naujesnių, ne tų, kurie remonto reikalaujantis kaip tas viešbutis, tokio remonto, tai būtų labai gerai. Aišku, yra kai kurie butai tvarkingesni, bet visumoje, pažiūrėti, tai neprimena 21 amžiaus“, – komentuoja Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.
„Viešbutis – per gražus pavadinimas, sakyčiau, Seimo bendrabutis“, – teigia Seimo narė Rima Baškienė.
Ėmėsi kambarių remonto
Tačiau Seimo naujokai sako, kad yra ne tokie išrankūs, dar nesugadinti valdžios, todėl esą jiems tiks bet kokios gyvenimo sąlygos. Svarbu – gyvenimas dykai.
„Vyras turi labai geras rankas, iš teisingos vietos išdygusias, pajuokaukim, tai atvažiuos ir patvarkys. Nėra bėdos“, – tikina Seimo narė Lina Šukytė-Korsakė.
„Nežinau, nu tai kokios sąlygos, ką ten? Pernakvoti, o šiaip tai važinėsiu namo, kiek tik galimybės leis – važinėsiu namo“, – sako Seimo narė Kižienė.
Seimo naujokai, kai parlamento gyvenimą stebėjo tik per televizoriaus ekranus, matė visokiausių istorijų iš Seimo viešbučio: Gražulio skandalus, Kęstučio Pūko vykdytą padėjėjų kastingą, skundus dėl Mariaus Matijošaičio grojamos muzikos ir galimai rengiamų vakarėlių. Tad patys žada elgtis gražiai ir nekelti jokių skandalų.
„Darbas Seime – tai didžiulė atsakomybė ir nemanau, kad aš tame viešbutyje labai ilgai būsiu, tai pareisiu tik daiktus pasidėti ir vėl į darbą“, – teigia Lina Šukytė-Korsakė.
„Girdėjote, kad jūsų buvę kolegos pašvęsdavo kartais? – Taip, teko girdėti, tai gerai, šventės – gerai“, – tikina T. Sadauskis.
Po priekaištų dėl neva prastų gyvenimo sąlygų Seimo kanceliarija ėmėsi kambarių remonto. Dabar, iš 70-ties butų 12 yra remontuojami – juose perdažytos sienos, išklotos naujos grindys, pakeistos durys, naujai įrengti sanitariniai mazgai. Tam skirta net 200 tūkstančių eurų.
Beje, Seimo viešbutis turi sporto salę.
Pasistatė namą
Seimo kanceliarija iš viso sulaukė 54 naujai išrinktų parlamentarų prašymų įsikurti Seimo viešbutyje, vienas iš tokių – Antanas Nedzinskas.
„Aš praeitą kartą, kai buvau Seimo nariu, tai tiesai iš studentų viešbučio atėjau į Seimo viešbutį, tai man sąlygos buvo net per geros“, – dalijasi Seimo narys A. Nedzinskas.
Nors Antanas nuo Vilniaus gyvena palyginus netoli, tačiau viešbutį ims todėl, kad nori sutaupyti laiko ir pinigų. Antanas net neslepia, kad kai buvo Seimo nariu, gyvendamas Seimo viešbutyje, visą algą dėjo į kojinę, užtat dabar iš Seimo algos pasistatė namą.
„Gyvenau vienas, išlaidų didelių nebuvo, tai galėjau susitaupyti, o tai ką susitaupiau, tai viską investavau į savo sodybą“, – pasakoja Nedzinskas.
Tačiau gali būti, kad ne visiems parlamentarams pakaks valdiškų butų, nes 70 butų viešbutyje liko gyventi 20 perrinktų Seimo narių, o naujų Seimo narių yra 54, todėl naujokams trūktų keturių butų.
„Labai tikimės, kad pakaks, pirmiausia, mes turime aprūpinti tuos, kurie pirmąją eile turi teisę į Seimo viešbutį“, – komentuoja Seimo kanclerė Vaida Servetkienė.
Bute gyveno dukra
Bet yra tokių parlamentarų, kurie Seimo viešbučio neims, nors jis jiems priklauso. Vienas iš tokių – Jaroslav Narkevič, kuris labiausiai išgarsėjo, kai būdamas Susisiekimo ministru už valstybinius pinigus prabangiai vakarieniavo Dubajuje, o dėl pravalgytų šimtų eurų ir kitų skandalų kartu su partijos kolegomis teisinosi, kad tai yra „jerunda“ – menkienkis.
„Šiai dienai nereikalingas ir šiai dienai nesiekiu šito“, – sako Seimo narys Jaroslav Narkevič.
Narkevič į Seimą grįžta po pertraukos, prieš tai buvusiose kadencijose Trakuose gyvenantis Jaroslav viešbučio neatsisakydavo, o vėliau buvo kalbama, kad ten gyvena visai ne Narkevič, o jo dukra.
„Jeigu neklystu, pagal tvarką, tai gali gyventi Seimo narys su savo šeima, o dukra – šeima. Nieko baisaus“, – aiškina J. Narkevič.
Dabar neturintys kur Vilniuje apsistoti Seimo nariai įsikūrę netoli parlamento rūmų esančiame viešbutyje. Už beveik 50 parlamentarų moka Seimo kanceliarija. Jų apgyvendinimas viešbutyje kainuos apie 65 tūkstančius eurų. Viena para vienam asmeniui – 45 eurai.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.