Prieš išsiųsdamas laišką ekonomistas jį paviešino savo „Facebook“ paskyroje:
„Labas rytas, gerb. Seimo pirmininke,
Kaip ir visa Lietuva, su dideliu susidomėjimu stebiu jūsų naujametinę odisėją link 1509 litų minimalios algos. Aš žinau, kaip galima pasiekti šį tikslą nesupriešinant visuomenės, nepadidinant nedarbo lygio ir neišbalansuojant Lietuvos ekonomikos.
Skaičius „1509“ nėra ištrauktas iš ten, kur yra trąšos, bet nėra šviesos.
Ekonomistai (ne tik Lietuvos) sutaria, kad minimalus atlyginimas, viršijęs 50 proc. vidutinio darbo užmokesčio, pradeda slopinti darbo vietų kūrimą ir turi kitų neigiamų socialinių ir ekonominių pasekmių.
Paskutiniais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje yra 2305 litai. Pusė šio atlyginimo yra 1152 litai. Darbdavys, mokėdamas ši atlyginimą dar turi sumokėti įmokas „Sodrai“ ir į garantinį fondą, siekiančias 31 proc.
Taigi, darbdavio, mokančio 1152 litų atlyginimą, darbo vietos kaštai yra... 1509 litai (=1152×1,31).
Jūsų partijos buhalteriai viską suskaičiavo neįtikėtinai tiksliai, tik neinformavo jūsų. Sutvarkykite įstatymus taip, kad bruto darbo užmokestis apimtų visus mokesčius ir socialines įmokas – darbuotojas tiksliau žinos, kiek darbdavys jam moka, bus labiau motyvuotas mokėti socialinio draudimo įmokas, o jūs įvykdysite rinkiminį pažadą. Win-win-win.
Sėkmės ir gerų metų! Nerijus“
Ekonomistui jau ir anksčiau kilo klausimas, kodėl siūloma MMA yra 1509 litų suma ir kaip taip tiksliai ji gali būti apskaičiuota, be to, dar daugiau klausimų jam kilo paklausius antradienį ryte radijo laidoje kalbėjusios L. Graužinienės silpnų argumentų.
Anot N. Mačiulio, jei jo skaičiavimai teisingi, ši suma nėra visiškai neteisinga. Ekonomistas mano, kad jei kalbėdama apie 1509 litus Darbo partija turi omenyje, jog tai yra pusės dabartinio vidutinio darbo užmokesčio darbo sąnaudos, tai būtų daug normalesnis pasiūlymas, nei tas, apie kurį kalbama dabar. Pasak jo, tokiu atveju, jei kitais metais būtų įtvirtinta 1150 litų minimali mėnesinė alga, Lietuvos ekonomikai tai nebūtų tragedija.
Anot ekonomisto, vienintelis apčiuopiamas rodiklis, nuo kurio galima atsispirti skaičiuojant minimalią mėnesinę algą, – vidutinis darbo užmokestis.