• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paryžiaus olimpinių žaidynių saugumui užtikrinti Prancūzija sutelkė įspūdingas pajėgas – dešimtis tūkstančių policininkų ir žandarų, tūkstančius karių gatvėse ir specialioje bazėje, iš kurios jie gali greitai reaguoti į bet kokius išpuolius. Maža to, į žaidynes padėti atvyko ir tūkstančiai pareigūnų iš užsienio šalių, tarp jų ir grupelė lietuvių.

Paryžiaus olimpinių žaidynių saugumui užtikrinti Prancūzija sutelkė įspūdingas pajėgas – dešimtis tūkstančių policininkų ir žandarų, tūkstančius karių gatvėse ir specialioje bazėje, iš kurios jie gali greitai reaguoti į bet kokius išpuolius. Maža to, į žaidynes padėti atvyko ir tūkstančiai pareigūnų iš užsienio šalių, tarp jų ir grupelė lietuvių.

REKLAMA

Mūsų kinologai Paryžiuje spėjo pasižymėti jau pirmąją dieną ir iš karto užsitarnavo prancūzų pagarbą.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Paryžiaus olimpinės žaidynės sulaukė atvykstant virš 10 tūkstančių sportininkų, kelias dešimtis tūkstančių žurnalistų, daugybę įvairių šalių lyderių ir milijonus turistų. Miestas Kelias savaites alsavo olimpine dvasia.

Surengti olimpines žaidynes – tai ne tik didžiulis organizacinis darbas, bet ir milžiniškas saugumo iššūkis. Mat renginio metu į Paryžių yra nukreiptos kone viso pasaulio akys.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl dar prieš joms prasidedant, įvairių šalių žvalgybos tarnybos perspėjo savus piliečius, jog įvairių išpuolių rizika yra aukščiausio lygio. Tad suprantama, jog patys prancūzai taip pat ėmėsi įvairiausių saugumo priemonių.

REKLAMA

Paryžiuje buvo sutelkta maždaug 40 tūkstančių policininkų ir žandarų, taip pat ir apie 20 tūkstančių karių. Jie Prancūzijos sostinėje net įsirengė didžiausią karinę bazę mieste nuo antrojo pasaulinio karo laikų.

Dangų skrodžia sraigtasparniai, Senos upe pajėgos patruliavo kateriais. Gatvėse buvo matyti patruliuojantys pareigūnai ir kariai su automatiniais ginklais.

Prancūzija paprašė ir užsienio valstybių pagalbos, kad jos atsiųstų savus pareigūnus, padėti prancūzams. Tą padarė daugybė valstybių, iš viso į Paryžių atvyko maždaug 2 tūkstančiai užsienio šalių pareigūnų. Tarp jų ir Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA

Paprašė daugiau darbo 

Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) kinologai į Paryžių atvyko dar savaitę iki pačių žaidynių atidarymo.

„Mūsų darbas taip ir prasidėjo – atvažiavom, įsikūrėm ir iš karto pradėjom dirbti“, – pasakoja VAT kinologė Ana Šlekonė. 

Vienas pirmųjų lietuvių darbų, buvo Batsilijos paėmimo dieną vykusiame renginyje tikrinti žurnalistų daiktus. Bet, kaip sako patys kinologai, darbo daug nebuvo, tad jie pasiprašė jo daugiau. Ir buvo pasiųsti į tūkstančius žmonių sutraukiančius Eliziejaus laukus, tikrinti, ar nėra įtartinų daiktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ir kolega sako: kažką aš matau krūmuose. Nu, priėjau, jo, kažkokia tašė“, – sako kinologė Ana. 

„Lietuvoje biškį, atrodo, ramiau reaguoji į tokius dalykus, bet čia, kaip sakyt, iš karto pirma darbo diena tokia buvo, tai kaip, ramiai. Nusiuntėm šunį iš tolo, pauostė – nieko nepaženklino“, – dalijasi VAT kinologas Audrius Pilka. 

REKLAMA

Tarnybiniai šunys išdresiruoti užuosti įvairius sprogmenis. Jie aiškiai rodė signalus, kad sprogmenų krepšyje nėra. Prancūzų pareigūnai atitvėrė teritoriją ir krepšį iš krūmų ištraukė. O jame – ne tik įvairūs drabužiai, bet ir ginklas.

„Kaip sakė, ginklą rado netikrą, bet sakau, toje minioje, tame visame renginyje, šurmuliui sukelti, tai užtektų. Plius, neaišku, kaip pajėgos kitos reaguotų į tokį dalyką, jeigu kažkas ten ginklą minioje iškėlęs vaikščiotų. Tikrą, ar netikrą, taip nepasakysi“, – kalba kinologas Audrius. 

REKLAMA

„Tai va, tai iš tikrųjų pagyrė labai mus, tai sako – lietuviai, va. Ir nuo to laiko, kaip sakau, užkėlėm sau kartelę ir jau kur važiuoti, kažkokie rimtesni objektai – lietuviai“, – džiaugiasi A. Šlekonė. 

Varžybų savo akimis nematė

Be to, prancūzų išminuotojai gyrė lietuvius ir jų šunis – atkreipė dėmesį, kad mūsų šunys dirba kur kas ramiau nei prancūzų. 

„Sakykime, metro, tai mes vieninteliai lietuvių komanda tik dirbo, jau prieš pat atidarymą, sakykime, kur visi prezidentai sėdėjo, tas metro, po apačia, tą visą liniją, tai mes jau, kaip sakant, tikrinome, žiūrėjome. Mūsų komanda. Net prancūzų šunų nebuvo, mes tiktai, mūsų komandos dirbo“, – tikina A. Pilka.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tie teniso kortai, ir prie to pačio Eifelio, paplūdimio tinklinis, ten gi viską viską mes apieškojome iki atidarymo. Labai fainai, kai dar niekas to nematė, o tu jau matai“, – teigia kinologė. 

Pareigūnai sako, kad per darbus, pačių žaidynių ir sporto varžybų matyti gyvai neteko, bet dėl to neliūdi. Tik namų ir Lietuvoje likusių šeimų pasiilgo.

„Labai fainas jausmas, kai tu prisidedi prie to saugumo, tokio renginio. Mes, lietuviai, atrodo ta Lietuva. Klausia – iš kur, iš kur? Latvija, dar kažkas? Ne, Lietuva“, – kalba pareigūnė Ana.

REKLAMA

Iš Lietuvos į Paryžių atvyko ne tik Vadovybės apsaugos tarnybos žmonės, bet ir ARO pareigūnai ir pasieniečiai.

„Geras tas jausmas dirbti, tą saugumą užtikrinti, vis tiek vėliavą mūsų mato visi, tai smagu tas buvo“, – didžiuojasi kinologas Pilka.

Besibaigiančios žaidynės praėjo be didesnių saugumo problemų, arba apie jas viešai nebuvo pranešta. Pasitaikė keletas sabotažo aktų prieš geležinkelių sistemas, pareigūnams teko periminėti ir nuleidinėti neaiškius bepiločius.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

Šeiminiko būdą vsada perima ir jo šuo. O lietuviai ramesnis už prancūzus. Apaskritai visi specialistai, nagrinėjantys Europos tautų mentalitetą, visuomet išskiria lietuvių psichologinę intuiciją ir unikalų gebėjimą įžvelgti, kas glūdi po žmogaus emocine būsena - šituo lietuviai yra tkrai ypatinga tauta. Ką`gi, smagu skaityti, kad mūsų pareigūnai gerai pasirodė tokioje šalyje, kuri turi palyginti stiprias saugumo tarnybas. Sveikinimai mūsų vyrams ir moterims, išmanantiems savo darbą.
Net sunys lietuvoje geresni :) o jums vis blogai
Reikėjo parasyti atlygimu skirtumą..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų