Mergaitės mama Eglė Seiliūtė-Žukauskienė atskleidė, kad viskas prasidėjo staiga ir netikėtai – be jokių ankstesnių požymių, vos per vieną naktį jų gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.
„Atėjo lyg perkūnas iš giedro dangaus“, – sako Liepos mama Eglė, pasakodama, kad jokių pirmųjų ženklų apie dukros sveikatos problemas nebuvo.

Susidūrė su dideliais pilvo skausmais
Kai viskas prasidėjo, Liepai buvo vos ketveri. Buvo penktadienis, mergaitė grįžo iš darželio, elgėsi įprastai, o ir auklėtojai nepastebėjo jokių nerimą keliančių ženklų.
„Nuėjome miegoti, viskas kaip visada, tačiau šeštadienį prabudus vaikas negalėjo išlipti iš lovos. Gulėjo, visiškai nereagavo ir tai buvo labai keista. Įėjau į kambarį ir paklausiau, kodėl ji nesikelia, o dukra man sako: „Aš tiesiog negaliu atsikelti, man labai skauda“, – prisimena mama.
Po šių žodžių mergaitė pabalo lyg popierius, o tai sukėlė dar didesnį nerimą mergaitės mamai Eglei.
„Iškart matai ir žinai, kad kažkas neįprasto, svetimo. Nekilo klausimų – pasakiau, kad kviečiu greitąją, o ji, būdama visai maža, nežinau, kokio stiprumo buvo skausmas pilvelyje, tik pasižiūrėjo į mane ir sako: „Jo, gerai“. Nebuvo nei verksmų, nei baimės. Tuo metu nebuvo kitos išeities – tik kviesti greitąją“, – pasakoja ji.
Atvykus greitajai pagalbai, Liepa buvo nuvežta į vieną ligoninę, iš kurios netrukus perkelta į kitą – įtariant apendicitą, nes skausmas buvo stiprus. Tačiau medikams kilo įtarimų, tad jie nusprendė mergaitę pervežti į Kauno klinikas.
„Gydytojai matė kažką, bet niekas neįvardijo, ką. Su greitąja mus pervežė į Kauno klinikas, kur buvo nustatyta, kad yra auglys, darinys, tačiau reikėjo išsamesnių tyrimų“, – prisimena Eglė.
Operatyviai atlikus tyrimus paaiškėjo, kad tai – onkologinė liga. Biopsija ir kraujo krešulių pašalinimas atskleidė, kad naviko kapsulė buvo trūkusi, o pilvo skausmą sukėlė vidinis kraujavimas. Deja, su juo vėžinės ląstelės buvo išplitusios po visą Liepos pilvo ertmę, dar labiau komplikuodamos situaciją.
Galiausiai šeima sužinojo diagnozę – ekstrarenalinė nefroblastoma, reta inkstų vėžio forma, kurios eiga buvo netipinė, o gydymas sudėtingas.
Gydymo eiga
Pirmą kartą Liepai diagnozavus ligą, ji gydėsi metus. Išgydyta liga suteikė vilties – atrodė, kad viskas švaru, vėžinių ląstelių nerasta, darinys išnyko. Tačiau vos po mėnesio liga atsinaujino – išaugo dar didesnis, agresyvesnis navikas.
„Kol laukėme biopsijos atsakymų antrąjį kartą, per devynias dienas iš vieno darinio pilve susidarė net keturi. Gydymą pradėjome ne su vienu, o su keturiais augliais pilve. Jie augo žaibišku greičiu ir kėlė milžinišką nerimą“, – prisimena Eglė.
Vis dėlto gydymas buvo labai efektyvus – jau po dviejų chemoterapijos kursų trys iš keturių darinių Liepai visiškai sunyko. Tai buvo itin gera reakcija į vaistus, suteikusi šeimai vilties ir džiaugsmo.
„Priėmimas, gebėjimas suvirškinti visa tai, kas iki tavęs atėjo, priimti tai kaip dabartinę realybę ir joje veikti bei keisti, ką gali pakeisti – savo požiūrį, emocijas, reakciją šalia vaiko – suteikia be galo daug stiprybės“, – priduria mama.
Eglė pabrėžia, kad kova su onkologine liga – tai gyvybės ir mirties klausimas: „Arba atiduodi visą save ir nepasiduodi, arba nuleidi rankas.“
Po intensyvaus dvejų metų gydymo antrasis gydymo etapas buvo baigtas, o tuo metu Liepai suėjo šešeri. Dabar jau beveik dvejus metus ji važinėja tikrintis – yra intensyviame stebėjimo periode, reguliariai atliekami tyrimai, stebima, ar nėra pakitimų buvusių darinių vietose ar kituose organuose.
„Mes oficialiai remisijos dar nesame šventę. Visą laiką su gydytojais esame dialoge ir kalbamės apie tai. Yra tradicija – kai užbaigi gydymą ir vaikas pasveiksta, skambini varpeliu, bet mes to varpelio laukiame. Tikimės, kad jį skambinti galėsime jau vasarą“, – su džiaugsmu viliasi Eglė.
Ypatingas ryšys su atlikėja Monika Liu
Šiuo metu, anot mamos, Liepa jaučiasi gerai – lanko mokyklą, yra žingeidi, stropiai mokosi ir aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose: konkursuose, žinių patikrinimuose.
Šeima stengiasi palaikyti gerą emocinį foną, skatinti tiek protinę, tiek fizinę veiklą, kad stiprėtų kūnas ir mankštintųsi smegenys.
„Šiai dienai ši diagnozė nemaišo džiaugtis kiekviena diena, nes mes per visas šias patirtis supratome, kad daugiau nei „čia ir dabar“ mes nei vienas neturime. Jeigu galime atrasti akimirkoje, kuo džiaugtis, tą ir reikia daryti“, – pažymi Eglė.
Ji taip pat pasakoja, kad onkologinėmis ligomis sergančius vaikus globoja įvairios nevyriausybinės organizacijos. Vienos iš iniciatyvų, kurią organizavo Rimanto Kaukėno paramos fondas, metu Liepa susipažino su atlikėja Monika Liu ir kitais dainininkais.
„Per organizuojamą iniciatyvą užsimezgė draugystė. Iš pradžių susitikimai būdavo renginiuose, o kadangi Liepa, kai susipažino su atlikėja, buvo šešerių, nuo tos akimirkos pradėjo daugiau lietuviškos muzikos klausyti, ją atpažinti“, – pasakoja mama.
Dabar Liepos mylimiausia atlikėja yra Monika Liu, o visai neseniai mergaitė apsilankė jos koncerte.
„Mums pavyko ją sutikti ir pasimėgauti jos muzika, gerai praleidome laiką“, – džiaugiasi Eglė.
Be to, ji juokiasi, kad dukros pilnas vardas – Liepa Liucija, todėl mergaitė dažnai sako, jog ji – kaip Monika Liu, tik Liepa Liu.
„Tai yra jos vaikiškas ir nuoširdus džiaugsmas“, – šypsodamasi priduria mama.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!