Vilniečių mokinių fizinio lavinimo mokytoja tikina, jog itin pasiseka tiems, kurių tvarkaraštyje sporto pamoka viena pirmųjų.
„Protiniam nuovargiui geriausiai padeda fizinis nuovargis, taip kad jie puikiai tai žino ir ateina tikrai noriai pasportuoti. O rytinė mankšta tikrai prabudina, kad būtų diena žvalesnė, geresnė“, – sako kūno kultūros mokytoja Daina Janulienė.
Nauji keblumai
Psichologai neslepia, kad su mažaisiais mokinukais tėvams priešaky keblumų bus naujų, mat jiems savaitės pabaigoje pasijus nuovargis, o pirmosiomis dienomis jėgų dar pakanka. Specialistai pataria, ką reikia daryti, kad mokslo metų pradžia atrodytų lengvesnė.
„Keltis tuo pačiu metu, valgyti panašiu metu, mokytis panašiu metu, eiti miegoti panašiu metu, ar ne. Jeigu savaitgaliais mes einame miegoti antrą arba ryte voliojamės iki pietų lovoje, padarome sau meškos paslaugą, nes išmušame savo biologinį laikrodį iš įprasto režimo“, – sako mokyklos psicholoėg Uldė Sirtautaitė.
Pasak psichologės, tiek pripratimo prie ankstaus kėlimosi, tiek adaptacijos prie mokyklos, naujų mokslo metų laikotarpis mokiniams trunka nuo savaitės iki net dviejų mėnesių. Tad kantrybės prireikia ne tik mokiniams, bet ir jų tėvams. Esą geriausia, ką suaugusieji ir jų atžalos gali padaryti – tai nespausti savęs per prievartą ir prie naujo ritmo bei naujų užduočių pratintis pamažu.