• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokesčių vengiančiam verslui – milžiniškos baudos. Finansų ministerija strateguodama kovą su šešėliu grasinasi didinti baudas mokesčių nemokančioms įmonėms. Ir vietoje nesumokėtų mokesčių sumos skirti įmonės pajamų dydžio baudą. Esą mažesnės baudos dabar neatgraso įmonių nuo apgavysčių.

Mokesčių vengiančiam verslui – milžiniškos baudos. Finansų ministerija strateguodama kovą su šešėliu grasinasi didinti baudas mokesčių nemokančioms įmonėms. Ir vietoje nesumokėtų mokesčių sumos skirti įmonės pajamų dydžio baudą. Esą mažesnės baudos dabar neatgraso įmonių nuo apgavysčių.

REKLAMA

Šalies verslininkai bijo tik vieno, kad naujas sankcijas inspektoriai skirs ir nepiktybinėms įmonėms už netyčines klaidas. Esą tokios baudos verslus sužlugdytų.

Spausdintuvų kasečių pildymo įmonė veikia jau penkiolika metų. Tiesa, įmonės savininkas pasakoja, kad per šiuos metus teko patirti įvairiausių nuosmukių ir pakilimų. Per pajamas esą labiausiai smogtelėjo pandemija.

„Kovidas šiek tiek sumažino apyvartas. Daug klientų perėjo į nuotolinį darbą, mažiau dirba darželiai, mokyklos, studentai, teisininkai mažiau spausdina tai mes padarėm šiokius tokius pokyčius darbe, tai tos apyvartos smarkiai nenukrito“, – teigia REDO direktorius Redas Vaitkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Įmonės direktorius pasakoja, kad po mokesčių inspekcijos padidinamuoju stiklu niekuomet nebuvo patekę, net per karantiną. Atidėti mokesčių taip pat neprašė. Tačiau tiek, šios įmonės vadovas, tiek kiti verslininkai nustebo išgirdę apie naują valstybinės mokesčių inspekcijos užmojį didinti baudas nedrausmingiems ir nesąžiningiems mokesčių mokėtojams. Esą nusižengusioms įmonėms grės baudos ne nuo nesumokėtų mokesčių sumos, bet nuo visų nuslėptų pajamų.

REKLAMA

Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas sako, kad tokia bauda būtų perdėtai didelė. „Čia dar vienas vinis į verslo karstą. Na, kaip pasakyt, jūs turit būti protingesni ir šventesni už patį viešpatį Dievą, mes jei kažkokios smulkmenos nepadarysit, iškart keliausit į pragarą“, – sako asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas.

Verslininkai mano, kad sankcijos ir tokie sugriežtinimai smogtų ir toms įmonėms, kurios nepiktybiškai savo buhalterijoje pridaro klaidų ir taip nors ir dėl menkų skolų, bet jau tampa skolininkėms.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, kad tai labai neproporcinga priemonė, nes jeigu įmonė skolinga dešimt eurų. Ir jos delspinigiai sudaro ten kelis centus ar vieną eurą, o jos pajamos yra vienas milijardas, tai automatiškai jos bauda bus labai didelė, daug didesnė už pradelstą skolą. Tai čia prieštarauja daugeliui teisinių principų“, – tikina S. Besagirskas.

Teisės aktus dėl griežtesnių baudų mokesčių nemokėtojams užsimojusi griežtinti Finansų ministerija ramina verslininkus ir sako, kad toks baudų sugriežtinimas turės būti labai gerai sustyguotas, o milžiniškos baudos grės tikrai ne toms įmonėms, kurios laiku nesumokėjo ir dabar yra skolingos, pavyzdžiui, dešimt eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Baudos turi būti ne nuo klaidos, bet nuo piktybiško nemokėjimo, nuo pajamų slėpimo“, – teigė finansų viceministrė Rūta Bilkštytė.

Esą mokesčių inspektoriai išsiaiškinę, kad viena ar kita įmonė sąmoningai nuslėpė ir nesumokėjo krūvos mokesčių, turėtų teisę skirti didesnę baudą įmonei, nei kad įmonės buvo baudžiamos iki šiol.

REKLAMA

„Dabar yra apskaičiuota, jeigu nuslėpta apie milijonas pajamų, tai apskaičiuojamos, kokios yra tos pajamos, koks turėtų būti pelno mokestis, tai būtų 150 tūkstančių ir tada bauda. Bet jeigu būtų ne klaida, o nuslėpta milijonas pajamų tai būtų milijono eurų ir bauda“, – aiškino R. Bilkštytė.

Viceministrė sako, kad sukčiaujančių įmonių skiriamos baudos nuo apgavysčių neatbaido, todėl norint visas pajamas ištraukti iš šešėlio, reikia imtis griežtesnių priemonių.

REKLAMA

„Nemokėjimas mokesčių ir toks pasyvus nemokėjimas, sakykim su privačiais poreikiais. Kol mokesčių inspekcija neateina, o jei ir ateis, bus nedidelė bauda, tikimybė ateis, neateis. Ir tas nebaudžiamumas ir tas baudos dydis, jei ir nubaus tai apsimoka geriau nemokėti ir būti šiek tiek nubaustam. Tai matom, kad su tuo instrumentu kažkas veikia neteisingai“, – kalbėjo R. Bilkštytė.

Praėjusiais metais valstybinė mokesčių inspekcija nubaudė per du šimtus prasižengusių, mokesčių nemokančių įmonių, kurių bendra baudos suma viršija pusseptinto milijono eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų