• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viso pasaulio spauda skelbia apie legenda tapusio mados kritiko Richardo Blackwello mirtį. Kritiškų įžvalgų asmenybė, beveik pusę amžiaus sudarinėjusi geriausiai ir blogiausiai besirengiančių įžymybių sąrašus, sekmadienį mirė Los Andžele.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip skelbia jo atstovas spaudai, solidaus amžiaus – 86 metų sulaukusio R. Blackwello mirties priežastis – žarnyno infekcija. Mados kritikas šiemet buvo parengęs jau 48-jį tokį sąrašą.

REKLAMA

Metai iš metų šis žmogus sekė Holivudą užkariavusių žvaigždžių ir kitų planetos garsenybių mados tendencijas ir nepašykštėdavo kandaus žodžio jų aprangos klaidoms, tvirtai laikydamasis įsitikinimo, kad žinomos pavardės tiesiog negali sau leisti suklysti. Mados, žurnalistikos, teatro ir televizijos pasaulyje gyvenęs R. Blackwellas buvo ne kartą sakęs, kad jo sudarinėjami prastai besirengiančių įžymybių reitingai tėra satyrinis žvilgsnis į mados klaidas ir „šleptelėjimus“, o 1998 metais jis atvirai pareiškė garsiai rėžiąs tą, ką kitą šneka tik į ausį. „Mano tikslas nėra įžeisti žmogų, mano tikslas „nurašyti“ rūbą, kurį jis dėvi“, - tada aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Šio mados kritiko reitinguose ne kartą buvo atsidūrę tokie Holivudo veidai kaip Brigitte Bardot, Barbra Streisand, Bette Midler, Dolly Parton, Madona ir netgi „jos didenybė farsas“ Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta. Šeštajame dešimtmetyje ir septintojo dešimtmečio pradžioje jo sąrašus puošė aktorių Marilyn Monroe, Sophia Loren ir Elizabeth Taylor pavardės. Pastaraisiais metais piktų jo žodžių sulaukė Britney Spears, Paris Hilton, Camilla Parker-Bowles, o šįmet paskutiniame savo parengtame sąraše prasčiausiai besirengiančios įžymybės statusą R. Blackwellas paskyrė Victorijai Beckham.Tiesa, jis nominuodavo ir puikiai besipuošiančias moteris. Šeštajame dešimtmetyje jo favoritėmis tapo Joan Crawford ir Audrey Hepburn, kiek vėliau - Nicole Kidman.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Niekam ne paslaptis, kad jo komentarai apie prastą skonį neretai šokiruodavo. 1973 metais buvo ilgai aptarinėjama jo taikiniu tapusi pirmoji Jungtinių Amerikos Valstijų ledi Jacqueline Kennedy Onassis, kuri iki tol mados ekspertų buvo vertinama tik kaip labai gerai besirengianti dama. Didelę nuostabą sukėlė jo kritika ir 1982-iais. Tada jis sudaręs blogiausiai besirengiančių moterų sąrašą (kuris buvo publikuotas 1983 metais) į reitingo viršūnę užkėlė ką tik ištekėjusią jaunutę Velso princesę Dianą, savo verdiktą argumentuodamas tuo, kad ši „jauna, laisva ir gaivaus žvilgsnio“ mergina rengiasi kaip visiška beskonybė. Tiesa, princesė Diana greitai atgavo savo „padėtį“ R. Blackwello reitinguose ir tapo mėgiamu pavyzdžiu tolesniuose jo sąrašuose „Fabulous Fashion Independents“.

REKLAMA

Lazda turi du galus - dėl kandaus žodžio R. Blackwellas sulaukdavęs ir nemalonumų. 1992 metais jis iškėlė ieškinį televizijos laidų vedėjui Johnny Carsonui, kuris melagingai paskleidė žinią, esą R. Blackwellas į apie madą nenutuokiančių įžymybių  sąrašus buvo įtraukęs net ir į „seselę vėplą“ panašią Motiną Teresę. Gandai buvo iš piršto laužti, tačiau liudijo vieną: R. Blackwellas galėjo nuteisti bet ką.

REKLAMA

Šis žmogus į kultūros sritį iš pradžių žengė kaip aktorius, tačiau metęs vaidybą, 1958 metais pasuko į mados pasaulį, teigdamas, kad jis būsiąs tas, kuris imsis kurti džinsus moterims. Jo įsteigtas mados salonas tapo patrauklus tarp Holivudo garsenybių. R. Blackwellas jau tada apgailėtinai atrodančioms Holivudo dabitoms ėmė žerti pirmus kritikos pliūpsnius, o jo komentarų auka galėjo tapti bet kuri garsesnė dama, viešai pasirodžiusi vilkėdama neskoningą apdarą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar 1968 metais R. Blackwellas priminė, kad dizainerių pareiga - papuošti moterį taip, kad nebūtų užgožtas jos moteriškumas. „Women's Wear Daily“ mados redaktorė Sylvia Sheppard sako, kad pats R. Blackwellas, modeliuodamas drabužius, neretai persistengdavęs, nes iš tiesų nebuvęs kūrybingas meistras. Tačiau į tokį vardą R. Blackwellas niekada ir nepretendavo. Jo tikslas, kaip jis 1995 metais pats rašė savo autobiografijoje „From Rags to Bitches“, buvo tapti „labiausiai neužmirštamu tvariniu: kandžios citatos karaliumi, gero ir blogo skonio arbitru“.

REKLAMA

Nepaisant to, kasmet sudarinėjami mados nevėkšlų sąrašai kaipmat išgarsino jo vardą, pats R. Blackwellas virto trokštamu veidu televizijos pokalbių laidose. Auksiniais jo karjeros metais pasaulio žiniasklaida išalkdavo R. Blackwello komentarų. Metinį verdiktą jis paprastai pranešdavo savo namuose surengtose konferencijose, kiek vėliau savo žodį tardavo per televiziją. Devintajame dešimtmetyje jis visus masino savo užmojais komentuoti Oskarų apdovanojimų ceremonijas.  Paskutiniais gyvenimo metais jo sąrašai išliko populiarūs ir buvo plačiai aptarinėjami, tačiau nebe taip godžiai – matyt, dėl to, kad solidaus amžiaus sulaukęs mados guru konferencijų neberengė, o savo komentarus dalijo tik elektroniniais laiškais.

Parengta pagal užsienio spaudą

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų