„Tai ypatingas atvejis: jeigu keičiasi teisėjų kolegija, pagal Baudžiamojo proceso kodeksą byla nagrinėjama iš naujo. Mūsų vadovai kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą patarimo. Teisėjų taryba spręs, ką daryti, galbūt bus rasti teisiniai būdai, kad vis dėlto A. Sadauskas galėtų ir čia dirbti ir pabaigti šią bylą. Teismo posėdyje šiandien buvo tai pranešta, numatytas kitas posėdis, ir visi išsiskirstė“, – pasakojo Panevėžio miesto apylinkės teismo atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Diana Armonienė.
Anot specialistės, yra dar vienas sprendimas – jei teismo proceso dalyviai sutinka, naujai paskirtas teisėjas gali susipažinti su medžiaga ir tęsti ankstesnio teisėjo veiklą. Šiuo atveju bėda ta, kad bylos medžiagos – net šeši tomai. Liudytojų – keliasdešimt, yra ir mirusių asmenų, todėl naujam teisėjui prireiktų daug laiko, kol išnagrinėtų visą medžiagą.
Dar viena bėda, kaip teigė D.Armonienė, kad ši byla ir taip buvo smarkiai vilkinama: kaltinamieji operavosi, jų advokatai dažnai sirgo, tad netgi buvo aiškinamasi, ar tos ligos per teismo posėdžius – ne fiktyvios.
Sprendimas, kaip toliau bus nagrinėjama rezonansinė byla, bus priimtas balandžio 23 d.
Byla buvo pradėta 2011 m. vasario 18 dieną. Dalis jos nagrinėjama Panevėžio apygardos teisme.
Šioje byloje panevėžiečiai gydytojai Rimantas Pakšys ir Salvija Vilutienė kaltinami dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu ir dėl draudžiamų biomedicininių tyrimų su žmonėmis. Rita Pakšienė kaltinama dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu.
Teigiama, jog į įvairių eksperimentinių vaistų bandymus šie gydytojai 2005–2007 m. buvo įtraukę apie 300 suaugusių žmonių. Vėliau buvo konstatuota, kad gydytojų dokumentuose užfiksuoti sveikstantieji iš tiesų yra mirę. Kai kurie gydytojų eksperimentuose sutikę dalyvauti ligoniai prisipažino nesupratę, kodėl medikai jiems liepė pasirašyti. Dalis ligonių buvo gydomi eksperimentiniais vaistais, nors jokia liga nė nesirgo.