• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Electic Light Orchestra“ arba ELO ‒ elektroninės muzikos grupę iš Didžiosios Britanijos galima laikyti netik roko auksinės roko klasikos atstovais, bet ir gyvomis legendomis. Nedaugelis grupių gali pasigirti 40 metų tęsiama grupės veikla. Tiesa, pertraukų, kuomet viskas trumpam nutildavo ELO istorijoje buvo ne viena, grupės nariai taip pat keitėsi, tačiau visiškai nutraukti veiklos jie neketina. Po keleto savaičių grupė pradeda dar vieną koncertinį turą, kurio metu aplankys ir Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Legendinė grupė „Electric Light Orchestra“, vėliau „ELO Part II“, o dabar „The Orchestra“, pasaulyje išgarsėjo tuo, kad kurdama roko muziką pradėjo naudoti klasikinei muzikai būdingas aranžuotes ir instrumentus. „ELO“ diskografijoje ‒ beveik dvi dešimtys hitų, kurie pasiekė perkamiausių singlų topus ir Didžiojoje Britanijoje. Pasaulyje yra nupirkta daugiau nei 50 milijonų grupės albumų ir antra tiek singlų.

REKLAMA

„Mėlynojo smuiko“ virtuozu vadinimo Miko Kaminski vadovaujama grupė kartu su simfoniniu orkestru mūsų šalyje vyksiančiuose bendruose koncertuose atliks roko klasika tapusias „Electric Light Orchestra“ dainas: „Evil Woman“, „Livin' Thing“, „Can't Get You Out Of My Mind“, „Rockaria!“, „Telephone Line“ ir daugelį kitų hitų.

REKLAMA
REKLAMA

Duodamas Balsas.lt interviu telefonu M. Kaminski pasakojo, kad veiklos kaip muzikantui jam visiškai pakanka. „Tai užima visą mano darbotvarkę, tiesa sakant, kokiai nors papildomai veiklai aš tiesiog neturiu laiko“, ‒ tvirtino jis.

Nuo paskutinio „Electric Light Orchestra“ koncertinio turo praėjo daug laiko. Koks jausmas vėl ruoštis pasirodymams su šia grupe?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kurį laiką buvome užsiėmę savais reikalais, taip pat tarp buvo ir ne itin malonių dalykų grupės viduje. Surinkę kolektyvą naujam koncertiniam turui šiais metais be pertraukos dirbome visi, nors ir skirtinguose pasaulio kraštuose. Kitą savaitę skrendame į Pietų Ameriką, vėliau surengsime pasirodymą Orlande, o paskui jau kelsimės į Europą. Metų pabaiga mums buv kupina veiksmo ir mes nekantraudami laukiame to.

REKLAMA

Greta pasiruošimo naujam koncertiniam turui su „The Orchestra“ kokia dar veikla užsiimate?

Esu dar vieno projekto kuriame groju su jau su kitais gitaristais. Jis vadinasi „Beatles, Blue and Blue Violin“, o pasirodymų artimiausiems keliems mėnesiams taip pat suplanuota nemažai. Taigi vienur ar kitur vis kas nors vyks ir aš nuolatos būsiu užsiėmęs.

REKLAMA

Ką Jūs pasakojate žmonėms, kurie klausia apie auksinius „Electric Light Orchestra“ laikus aštuntajame dešimtmetyje?

Atvirai sakant, tai buvo beprotiškas laikas – mes koncertuodavome kasdien, be jokių pertraukų, o kai baigdavome eilinį turą, įrašinėdavome naujus kūrinius. Buvome tokie užsiėmę, kad tiesa sakant, nebuvo kada net galvoti apie tai, ką darome. Keliaudami po visą pasaulį rengdavome pasirodymus didžiulėse salėse. Kai žvelgdamas į praeitį dabar mąstau apie tai, sunku suprasti, kaip mes sugebėjome tiek visko nuveikti. Turbūt kuomet esi jaunesnis ir visa tai tau teikia malonumą, tiesiog judi nesustodamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar liko grupės gerbėjų iš to aukso amžiaus?

Manau, kad taip, jų tikrai liko, tačiau mūsų pasirodymuose matau ir labai daug jaunų žmonių. Manau, tėvai klausydavo ELO muziką, todėl ir vaikai mus pamėgo, jie ateina į koncertus, žino visus mūsų dainų žodžius, dainuoja kartu su mumis. Tas pomėgis mūsų muzikai tarsi perduodamas iš kartos į kartą.

REKLAMA

Kiek per 40 metų pasikeitė grupės sudėtis?

Permainų per tokią ilgą grupės istoriją buvo daug. Liūdna, bet metus netekome ir vieno iš seniausių grupės narių Kelly Groucutto, kuris prieš dvejus metus netikėtai mirė. Praėjo daug laiko kol mums pavyko suprasti šią žinią ir su ja susigyventi – tai buvo tikras šokas. Kurį laiką netgi galvojome, kad galbūt neverta tęsti grupės veiklos. Visgi pagalvojome, kad Kelly buvo tikras šoumenas ir jis tikrai būtų norėjęs, kad mes ir toliau koncertuotume, todėl mes privalome tą daryti. Mes negrojame dainų negalvodami apie jį, prisijungęs prie grupės dar 1974 m. jis tapo labai svarbia jos dalimi.

REKLAMA

Kas padėjo Jums tiek metų likti kartu ir neišsiskirstyti?

Manau tai mūsų kūrybos tematika, pati muzika – dainos net ir šiuolaikiniame kontekste skamba šviežiai. Žmonės koncertuose mums taip pat nuolatos sako, kad jiems susidaro toks įspūdis, jog mūsų kūriniai buvo parašyti prieš keletą savaičių, o ne prieš 40 metų. Manau, svarbiausia priežastis ir yra ta, kad turime daug geros muzikos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi naujame koncertiniame ture atliksite gerai žinomus kūrinius? Ar galima tikėtis išgirsti kažką naujo?

Naujų dainų pastaraisiais metai nesame sukūrę. Turime labai daug senų hitų, kuriuos tikisi išgirsti į koncertą susirinkusi publika. Kol baigiame atlikti juos visus mūsų koncertas beveik baigiasi – žinomų kūrinių išties turime labai daug. Kai kurie hitai yra šiek tiek sutrumpinti tam, kad mes turėtume daugiau laiko. Šiais metais taip pat pasirodysime su simfoniniu orkestru, todėl viskas atrodys ir skambės įspūdingiau.

REKLAMA

Kokia Jūsų nuomonė apie šiuolaikinę pop muziką?

Kaip ir visais laikais yra gerų dalykų, kurie man labai patinka ir yra ne tokių gerų. Visada yra jaunų žmonių, kurie atsineša su savimi naujas idėjas. Vakar koncertavau su vienu jaunu atlikėju, Luku Jackosnu, kuriam turbūt 17-iolika metų ir buvau nustebintas to, kokias dainas jis atlieka. Visuomet yra talentingų žmonių, laukiančių už kampo savo galimybės pasirodyti.

REKLAMA

Pats jaunystėje grojote Lydso orkestre. Ar negalvojate apie tai, kaip galėjo susiklostyti jūsų karjera, jei būtumėte nepatraukęs į pramogų sritį?

Nors mokiausi klasikinio grojimo, koledže, kurį lankiau taip pat buvo dėstoma ir džiazo atlikimo programa. Vieną dieną studentai iš džiazo kurso pasiūlė man pagroto elektriniu smuiku, pažiūrėti, ko mokosi jie. Taigi gavau vieną iš pirmųjų elektroninių smuikų, patobulintų archajiškomis to meto technologijomis ir pabandžiau pagroti su jais. Paaiškėjo, kad daugiau laisvės improvizacijai suteikiantis džiazo stiliaus grojimas man patinka labiau, todėl nors ir baigiau klasikinį grojimą nuo to laiko daugiau ėmiausi pop muzikos atlikimo.

Ar šis turas netaps paskutiniu ELO istorijoje?

Aš labai tikiuosi, kad ne. Koncertinis turas prasidės ateinančią savaitę ir baigsis tik gruodžio mėnesio, o tada jau spręsime, ką daryti toliau. Tiesa, jau dabar turime užsakymų ateinantiems metams. Manau, kad šou nesustos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų