Nors A. Lukašenkos vadovavimo nepripažįsta Didžioji Britanija, JAV ir Europos Sąjungos valstybės, vis dėlto, Baltarusiją ir A. Lukošenkos režimą remia V. Putinas.
Paklaustas apie faktą, kad Šiaurės Korėjos lyderis pasiuntė savo karius kariauti kartu su Rusija Ukrainoje, A. Lukašenka atsakė, kad „žinodamas jo charakterį, V. Putinas niekada nebandytų įtikinti kitos šalies įtraukti savo kariuomenę į Rusijos pajėgas“.
„Jei kurios nors šalies, net ir Baltarusijos, ginkluotosios pajėgos būtų kontaktinėje linijoje, būtų žingsnis į konflikto eskalavimą“, – atsakė A. Lukašenka.
Tačiau Baltarusija iš esmės dalyvauja Rusijos kare prieš Ukrainą. 2022 metų vasario mėnesį Rusijos invazija į Ukrainą buvo pradėta iš Baltarusijos teritorijos.
Baltarusijos vadovas teisinasi: „Vyko pratybos, kuriose dalyvavo keli tūkstančiai Rusijos karių. V. Putinas pradėjo atitraukti šiuos karius iš pietų Baltarusijos, palei sieną su Ukraina.“
Branduolinio ginklo grėsmė
A. Lukašenka teigia, kad be jo sutikimo, V. Putinas negalėtų naudotis Baltarusijoje dislokuotais ginklais.
Tačiau paklaustas, ar leistų Rusijai naudoti branduolinį ginklą, A. Lukašenka kalbėjo užtikrintai: „Aš visiškai pasiruošęs, kam tuomet reikia turėti šiuos ginklus? Bet tik tuo atveju, jei į Baltarusiją įžengs nors vienas užsienio karys“.
Žmogaus teisių grupės skaičiuoja, kad šiuo metu Baltarusijoje yra 1 300 politinių kalinių, nors A. Lukašenka anksčiau yra sakęs, kad jų nėra.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!