Nuo liepos 1 dienos Vakarų Europos šalyse gyvenantys lietuviai turėtų vėl gerai matyti jiems skirto Lietuvos nacionalinės televizijos kanalo “LTV World” laidas. LRT atstovės teigimu, laidų priėmimas sutriko dėl grynai techninių priežasčių, kurios artimiausiu metu bus pašalintos.
Kaip naujienų portalui “Balsas.LT“ sakė LRT atstovė Virginija Bunevičiūtė, užsienyje gyvenantys tautiečiai laidų negali matyti dėl per silpno iš palydovo sklindančio signalo. Iki kovo pabaigos lietuviškos televizijos laidos buvo transliuojamos per kompanijos “Viasat” palydovą, tačiau sutartis juo baigėsi ir nebuvo pratęsta. Dabar “LTV World” Europos šalis pasiekia per palydovą “Sirius IV”. Buvo tikėtasi, kad laidų priėmimas nuo tokio pasikeitimo ne tik nepablogės, bet netgi pagerės, kadangi šio palydovo aprėptis gerokai didesnė. „Tačiau paaiškėjo, kad „Sirius IV“ skleidžiamas signalas yra per silpnas“, – sakė LRT atstovė.
Pasak V. Bunevičiūtės, nacionalinio transliuotojo vadovai ieško būdų, kad ši problema būtų išspręsta. LRT atstovė negalėjo pasakyti, ar transliacijos bus perkeltos į kitą palydovą ir ar problemos sprendimas pareikalaus papildomų išlaidų, tačiau užtikrino, kad padėtis turėtų ženkliai pagerėti vėliausiai liepos pradžioje.
„LTV World“ pradėtas transliuoti pernai rugsėjį, šio kanalo programa sudaryta iš LTV ir kultūros kanalo LTV2 laidų. Vakarų Europos lietuviai šios programos matyti dar ilgokai negalėjo. Tuometinis LTV vadovas Šarūnas Kalinauskas tokią padėtį taip pat aiškino techninėmis problemomis ir teigė, kad perkėlus transliacijas į dabar naudojamą palydovą „Sirius IV“ padėtis bus geresnė.
Teoriškai „LTV World“ programos turėtų būti matomos tiek daugumoje Vakarų Europos valstybių, tiek Šiaurės Amerikoje. Tačiau šios transliacijos tenkina ne visus Amerikoje gyvenančius tautiečius. Kaip naujienų portalui „Bernardinai.lt“ teigė ilgametis Amerikos lietuvių televizijos ALTV laidų vedėjas Arvydas Reneckis, šios programos transliavimui pasirinkta kompanija „Globecast“ nėra visuotinai populiari JAV, per jį daugiausia transliuojamos arabų ir kitų musulmoniškų šalių televizijos. Be to, palydovinėms laidoms priimti reikalinga papildoma nepigiai kainuojanti įranga. Didžiuosiuose JAV miestuose esančiuose daugiabučiuose namuose apskritai draudžiama įrengti palydovines „lėkštes“, tad 70 proc. amerikiečių programas žiūri per kabelinę televiziją.
Vokietijoje gyvenantys senosios kartos lietuvių išeiviai Jonas ir Birutė Norkaičiai visuomet mėgo žiūrėti LTV World programą. Jiems tai bene vienintelis būdas sužinoti, kas vyksta tėvynėje. Tačiau jau tris savaites jie nemato LTV World transliuojamų laidų. Sutuoktiniai manė, jog galbūt to priežastis – jų antenos ar televizoriaus gedimas. Tačiau paskambinę į Hiutenfeldo miestelyje esančią Vasario 16-osios gimnaziją jie sužinojo, kad LTV World nematoma ir ten.
Sutuoktiniai „Balsui.lt“ sakė labai pasigendantys LTV World programų, ypač jie mėgę 20.30 Vokietijos laiku žiūrėti žinias, nes tai jiems svarbus informacijos šaltinis apie gimtąją šalį.
Jonas Norkaitis kalbėjo, jog sutiktų sumokėti ir nedidelį mokestį, kad tik galėtų žiūrėti LTV World laidas.
Steigiant „LTV World“ kanalą, LRT vadovai skelbė, kad transliacijos išeivijai yra vienas iš svarbiausių LRT administracijos uždavinių.