Nacionalinė švietimo agentūra tikisi, kad prasidėjusios sesijos egzaminų rezultatai bus geresni.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Abiturientės, laukiančios lietuvių kalbos brandos egzamino prie Šiaulių Lieporių gimnazijos, žurnalistams neslėpė, kad yra išsigandusios. Pravėrus mokyklos, kuriame vyks egzaminas, duris, moksleivių baimė neišsisklaido.
„Iš tikrųjų bijom, labai bijom, nes pirma pradžia – kažkas naujo mums“, – sakė dvyliktokė.
Lietuvių kalbos egzaminą laikė 26 tūkstančiai abiturientų – visi, kurių gimtoji kalba lietuvių. Du trečdaliai iš jų laikė sudėtingesnį – valstybinį egzaminą. Mažiausiai 500 žodžių rašinį parašyti moksleiviai galėjo per daugiausiai 4 valandas, o pasirinkti galėjo iš 4 siūlomų temų. Savaitgalį socialiniuose tinkluose neva nutekėjo dar būsimo lietuvių kalbos egzamino temos.
„Galiu pasakyti, kad, žinokit, nepasitvirtino tos temos“, – po egzamino sakė viena moksleivė.
„Taip, tokią informaciją gavom, ji labai operatyviai buvo patikrinta. Ir įsitikinus, kad informacija buvo melaginga, buvo pranešta kriminalinei policijai, kuri ėmėsi savo veiksmų“, – kalbėjo švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.
Tad valstybiniame lietuvių kalbos egzamine vietoj augalų ir vienybės temų moksleiviai nagrinėjo moters vaizdavimą ir visuomenės tobulinimo temą, vietoj pasiaukojimo ir žmogaus tobulėjimo – asmens savivertę ir žemdirbiškąją kultūrą.
„[Rinkausi] samprotavimo... Jau neatsimenu temos, žinokit. Šiek tiek to stresiuko buvo pradžioj, kai pamačiau temas, nes tikėjausi, kad kažkas su tėvyne gal bus“, – sakė abiturientas iš Vilniaus.
„Samprotavimo temą. Dabar, žinokit, net užmiršau iš to jaudulio. Tai tiesiog gerai, kad parašiau, ir viskas, ramu“, – lengviau atsiduso moksleivė iš Šiaulių.
Nacionalinė švietimo agentūra tikisi, kad egzaminų sesijos rezultatai bus geresni nei pernai.
„Tikrai buvo galimybė išsilaikyti bandomuosius testus, kuriuos organizavo savivaldybės, pačios mokyklos, Nacionalinė švietimo agentūra. Tos pagalbos moksleiviai sulaukė daug daugiau, tai tikimės ir geresnių rezultatų“, – kalbėjo R. Krasauskienė.
Po lietuvių kalbos egzamino numatyti matematikos, anglų kalbos ir kitų dalykų egzaminai. Pagrindinė sesija tęsis iki birželio 27 dienos, o egzaminų įvertinimai turėtų paaiškėti iki liepos 13 dienos.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.