Čia slovėnų vunderkindo laukia artimesnė pažintis su Dirku Nowitzki, Harrisonu Barnesu, Devinu Harrisu ir dar keliais naujais komandos draugais, kurie jau lieja prakaitą treniruotėse.
Vasarą nesnaudė ir pats L.Dončičius. Po ilgo sezono Europoje slovėnas poilsiui skyrė vos kelias savaites ir pastaruoju metu lavino krepšinio įgūdžius saulėtoje Kalifornijoje, kur jam kompaniją palaikė tokios NBA žvaigždės kaip Stephenas Curry ir karjerą baigęs Kobe Bryantas.
NBA naujokų biržoje šią vasarą klubai pakvietė ne vieną talentingą jaunuolį, galintį palikti ryškų pėdsaką stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje.
Žinoma, tarp tokių yra ir Luka Dončičius, apie kurį didžioji dalis už Atlanto gyvenančių krepšinio gerbėjų vis dar žino pakankamai nedaug.
Jau artimiausiu metu jie bus nustebę pamatę, ką sugeba šis 19-metis talentas, kurio trofėjų kolekcijoje šiuo metu „ilsisi“ ne vienas įspūdį keliantis apdovanojimas.
Paskutinį kartą Europoje gimęs krepšininkas geriausiu NBA naujoku tapo 2002 metais, kai šiuo prizu džiaugėsi ispanas Pau Gasolis, o slovėnas tada dar tik mokėsi rišliai tarti savo pirmuosius žodžius.
Tačiau dabar jis yra pasiruošęs tapti vos antruoju europiečiu laimėjusiu NBA geriausio naujoko prizą ir portalas tv3.lt pristato penkias pagrindines priežastis, kodėl jam pavyks tą padaryti.
1. Žaidimo laikas
Jeigu atsiverstume milžinišką NBA naujokų istorijos knygą, dėmesį atkreiptų vienas faktas – vos kartą per paskutinius 17 sezonų geriausiu NBA naujoku tapo žaidėjas, kuris vidutiniškai aikštelėje nepraleisdavo bent po 30 min.
Vienintelis sulaužęs šią taisyklę – 2017 metais geriausiu NBA naujoku kiek netikėtai išrinktas Malcolmas Brogdonas, vidutiniškai ant parketo praleisdavęs po 27 min.
Daugiau nei akivaizdu – norint tapti geriausiu, privalai būti aikštelėje, o Luka Dončičius čia praleis daug laiko.
Ne tik dėl to, jog tą jam žada „Mavericks“ treneris Rickas Carlisle‘as.
Vos 24-ias pergales praėjusiame sezone iškovojusi Dalaso komanda ruošiasi atgimimui ir vienos svarbiausių jo detalių yra Slovėnijos vunderkindas, bei pernai puikų debiutinį sezoną sužaidęs Dennisas Smithas jaunesnysis.
2. Patirties bagažas
Luka Dončičius profesionalo karjerą pradėjo būdamas vos 15-os metų, kai jo marškinėlius puošė karališkojo Madrido „Real“ klubo pavadinimas.
Labiausiai stebina faktas, jog viename geriausių visų laikų Europos žemyno klubų, slovėnas greitai rado savo vietą ir per keturis Ispanijos sostinėje praleistus sezonus tapo komandos simboliu.
Paskutiniais metais jis pripažintas naudingiausiu Eurolygos ir Ispanijos ACB krepšinio lygų žaidėju, o „Real“ tapo šių dviejų itin pajėgių čempionatų laimėtojais.
Tuo metu dabartiniai L.Dončičiaus varžovai dėl geriausio NBA naujoko vardo, varžėsi su savo bendraamžiais NCCA studentų krepšinio lygoje, kur pajėgių krepšininkų tikrai mažiau nei Eurolygoje.
Apskritai, pirmajame šių metų NBA naujokų biržos 30-uke tik L.Dončičius ir bosnis Džananas Musa (29-as šaukimas) turi sukaupę profesionalios patirties. Tai labai galingas koziris įstrigęs slovėno kišenėje.
3. Gebėjimas perduoti kamuolį
Luka Dončičius neabejotinai yra vienas geriausiai kamuolį skirstančių žaidėjų iš visų, kurie birželio mėnesį Niujorke išgirdo savo pavardę NBA naujokų biržoje.
Be to, net ir būdamas 201 cm ūgio jis geba užtikrintai valdyti kamuolį ir dėka įgimto krepšinio supratimo gali be jokio jaudulio stoti į įžaidėjo poziciją.
Žaidimas du prieš du – tarsi vizitinė slovėno kortelė, todėl jau dabar galima girdėti, kaip „Mavericks“ aukštaūgis DeAndre Jordanas iš laimės ploja rankomis.
L.Dončičiui visada patiko „maitinti“ aukštaūgius komandos draugus tiksliais perdavimais, po kurių telieka grūstį kamuolį iš viršaus.
Vadinasi, D.Jordanas galės ir vėl prisiminti, ką reiškia žaisti šalia tokių žaidimo kūrėjų, kaip Chrisas Paulas, su kuriuo milžinas sudarė praktiškai idealiai veikusi tandemą Los Andželo „Clippers“ komandoje.
Preciziškai tiksliai aikštelę matantis slovėnas taip pat yra sunkiai sustabdomas žaidėjas greitajame puolime, nes gali ne tik pats užbaigti ataką, bet ir sukurti idealią progą savo komandos draugams.
Spėjame, kad jau pirmajame savo NBA sezone L.Dončičius kiekviename mače vidutiniškai atliks po 5-7 rezultatyvius perdavimus ir tai bus viena priežasčių, kodėl krepšininkas taps geriausiu NBA naujoku.
4. Klasiškas puolimo arsenalas
Žinoma, vien tik gražūs ir efektingi perdavimai slovėnui šio titulo neatneš, jam reikės ir pačiam atsidurti pelnytų taškų statistikos grafose.
Eurolygoje, kur lyginant su NBA rungtynės trunka mažiau, o atakos rengiamos ilgiau, Luka Dončičius fiksavo pagarbos vertą 16 taškų per 26 minutes vidurkį. Galima spėti, jog jau pirmajame savo NBA sezone slovėnas gali turėti net ir 20 pelnytų taškų vidurkį.
19-metis krepšinio ekspertus ir gerbėjus stebina gausiu puolimo arsenalu. Jis gali pelnyti taškus po aštraus prasiveržimo, taip pat geba atlikti taiklius metimus iškart po klaidinančių judesių.
Jaunuolis taip pat ne kartą įrodė, jog jam nėra svarbu iš kurios aikštelės vietos atakuoti, todėl varžovai negalės nuo jo atitraukti akių.
Galima spėti, jog sezono pradžioje „Mavericks“ priešininkai daugiau dėmesio skirs su kamuoliu nemažai laiko praleidžiantiems H.Barnesui, D.Smith Jr, D.Nowitzki ar J.J.Barea, todėl slovėnas turės pakankamai laisvės aikštelėje ir po komandos draugų perdavimų galės nevaržomas rinkti taškus atakuodamas nuo tritaškio zonos
5. Laimėtojo mentalitetas
Nors L.Dončičiaus skaitliukas vis dar rodo tik 19 metų, Slovėnijos vunderkindo laimėjimai kalba patys už save.
Atstovaudamas Madrido „Real“ klubą jis laimėjo Eurolygą, itin pajėgią Ispanijos ACB krepšinio lygą, o 2017 metais kartu su Slovėnijos nacionaline rinktine triumfavo Europos čempionate.
Tiesa, pirmenybių finale jaunuolis patyrė traumą, dėl kurios buvo priverstas praleisti svarbiausias dvikovos akimirkas ant atsarginių žaidėjų suolelio. Čia skausmo ašaras jo veide greitai pakeitė euforija.
1991 metais nepriklausomybę atgavusiems slovėnams pergalė Europos krepšinio čempionate įstrigs amžiams, arba iki kol L.Dončičius ir kompanija nepadovanos dar vienos šlovingos pergalės tarptautinėje arenoje.
Buvęs Madrido „Real“ lyderis turi įgimtą laimėtojo mentalitetą, jis yra vienas iš tų žaidėjų, kurį pralaimėjai paverčia stipresniu žaidėju.
Galima neabejoti, jog Dalase jam teks patirti ne vieną skaudžią nesėkmę, tačiau jis tikrai nenurims kol nesugrąžins „Mavericks“ bent jau į NBA atkrintamąsias varžybas. Toks turėtų būti šios komandos pagrindinis tikslas nenumaldomai artėjančiame sezone.
Prieš debiutinį NBA sezoną ne vienas kritikas jau spėjo „susprogdinti“ L.Dončičiaus burbulą, tačiau net ir akyliausi lygos ekspertai nenutuokia, kokios yra slovėno galimybės.
Todėl nenustebkite, kai pasibaigus jo pirmajam sezonui už Atlanto, krepšininko trofėjų kolekcijoje atsiras statulė su užrašu „2018-2019 m. sezono geriausias NBA metų naujokas“.