„Taip jau susiklostė, kad KTU Projektų valdybos dvigubo diplomo studijos atnešė naują veiklos kryptį - kurti savo verslą. Jei atvirai, projektų valdymo žinias taikau kiekvieną dieną, taip pat tęsiu akademinius tyrimus apie projektų valdymo metodų taikymą startuolių kūrime ir vystyme. Kuriant startuolį jos ypač pravertė, nuolatos naudojame tradicinius projektų valdymo metodus, Agile, pati esu sertifikuota Scrum meistrė (CSM). Mano nuomone, jei startuoliai naudotų daugiau projektų valdymo metodų, sėkmės rodikliai tikrai šoktelėtų“, – apie studijų įtaką pasakoja KTU absolventė.
Gimusi idėja ir jos įgyvendinimas
Mergina prisimena, kad idėja gimė dar studijuojant KTU dvigubo magistro Projektų vadybos programoje, Vokietijoje. „Su grupės draugu Marcos Welker nusprendėme dalyvauti tarptautiniame studentų konkurse „The Ericsson Innovation Awards 2015“. Turėjome sukurti idėją ir parašyti verslo planą tema „Ateities mokymasis“. Taigi, pastebėjome, kad studentai dažnai stokoja praktinių žinių net ir baigę studijas, ypatingai vadybos moksluose, kurie yra mažiau „apčiuopiami“. Remdamiesi šia problema nusprendėme, jog norime padėti studentams įgyti daugiau praktinių žinių, kritinio mąstymo ir problemų sprendimo įgūdžių, naudojant įvairias medijas.
Vienas iš efektyvių metodų – kurti mokymo medžiagą taikant pasakojimus ir istorijas, kurios kuriamos iš realios darbo patirties. Vis dėlto, dėstytojams sukurti animacinį video ar interaktyvų pratimą dažnai nelieka laiko arba pritrūksta įgūdžių, todėl nusprendėme šį darbą palengvinti.
Mūsų sukurta platforma padeda dėstytojams automatiškai sukurti šiuos elementus, renkantis iš paruoštų šablonų: istorijos veikėjų, situacijų, problemų, sprendimų, mokymosi įžvalgų. Platforma bus prieinama visiems universitetams nemokamai. Bendradarbiaujame su praktikais ir įmonėmis, kurie pateikia pavydžių iš kurių ir yra kuriamos istorijos, o sukaupus didelę studentų duomenų bazę planuojame padėti įmonėms atrasti šiuos studentus ir jiems siūlyti darbo galimybes“, – apie platformos idėjos gimimą pasakoja Jolita Kiznytė.
Įveikti iššūkiai
Sutiksite, kad nieko taip paprastai pasiekti neįmanoma, idėjos nepakanka, jos įgyvendinimui būtinas įdirbis, didelės pastangos bei užsispyrimas. Taigi, kokius iššūkius teko įveikti kuriant „Blendlee“ platformą?
„Didžiausias kiekvieno startuolio galvos skausmas yra finansavimas, kadangi retas startuolis iškart generuoja pajamas. Visgi, džiaugiuosi, jog mūsų atveju viskas susiklostė gana sėkmingai, kada laimėję „Ericsson 2015 Innovation Awards“ gavome pradinį kapitalą.
Taip pat nemažai iššūkių slypi ir kultūriniuose skirtumuose, kai verslą tenka vystyti kitoje valstybėje. Vokietijoje kontaktus gali užmegzti tik turint kitų kontaktų, daug ką lemia ryšiai ir santykiai. Privalai nuolat rodyti rezultatus, kol į tave – jauną verslininką, ima žiūrėti rimtai“, – atskleidžia pašnekovė.
Ateityje – platūs siekiai
Mergina pasakoja, kad kol kas platforma nėra prieinama visiems norintiems, nes daug darbų vis dar procese.
„Planuojame kitais metais turėti pirmą versiją, kol kas dar dirbame su universitetais Vokietijoje. Tikiuosi, kad platforma ateityje bus naudojama ir Lietuvoje. Šiuo metu esame įsikūrę Berlyne, greitu metu planuojame plėsti komandą, užmegzti naujų partnerysčių su universitetais bei įmonėmis ir ieškoti investuotojo, kuris turi panašią viziją“, – apie ateities planus kalba KTU Projektų vadybos studijų absolventė Jolita Kinzytė, sukūrusi startuolį „Blendlee“.