• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) nariai susitiko diskusijų forume, kurio tema „Lietuvos pramonės ateitis - 2020“.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) nariai susitiko diskusijų forume, kurio tema „Lietuvos pramonės ateitis - 2020“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Forume buvo aptariama, kokia pagrindinė šalies ekonomikos stuburo – pramonės dabartinė padėtis, su kokiais iššūkiais susiduria šalies pramonė Lietuvos ir Europos Sąjungos politikos kontekste, ar pasiteisino vyriausybių sprendimai dėl verslo skatinimo ir kokios politikos reikėtų ateityje, kad Lietuvos įmonės neprarastų konkurencinio pranašumo.

REKLAMA

Ar svarbi Lietuvai pramonė?

„Iš esmės visas mūsų šalies augimas yra pramonės augimas. Naujas rodiklis nurodo, kad  20 proc. Europos pramonės turi sudaryti pramonė. Vokietijoje toks rodiklis jau yra pasiektas, Prancūzijoje, Ispanijoje – apie 10 proc., Lietuvoje jis siekia 21 proc., tačiau tai nereiškia, kad galima nieko nedaryti ir džiaugtis“, – sakė LPK prezidentas Robertas Dargis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, Lietuvai pramonės įmonių įtaka yra viena svarbiausių.

„Kaip jau minėjo Robertas ( Robertas Dargis – balsas.lt), Pietų ir Šiaurės Europos ekonomikos rodikliai ir bruožai gerokai skiriasi, tačiau pramonė yra svarbi visur“, – sakė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų partijos pirmininko pavaduotojas Dainius Kreivys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip grąžinti pramonę į regionus

Diskusijos dalyviai teigė, kad pramonei grįžti į periferiją dažnai trukdo menkas politikų suvokimas apie pramonės svarbą. „Tiesa, politikai keičiasi ir kartu per dažnai keičia įstatymus, o tai trukdo pramonės vystymuisi ir verslo pasitikėjimo augimui. Tačiau nereiktų pernelyg sureikšminti politikų įtakos šioje situacijoje“, – sakė seimo narys Kęstutis Daukšys.

REKLAMA

„Pritariu, kad politikų įtakos nereikia suabsoliutinti. Verslui yra didelė rizika judant į regionus, nes ten prastesnė darbuotojų kvalifikacija ir kitos sąlygos, todėl valstybė turėtų verslui kompensuoti nuostolius“, – mano D. Kreivys. Anot jo, verslas turi valstybei padėti išgyventi finansinę krizę, o valstybė turi padėti verslui kurti darbo vietas.

REKLAMA

„Trūksta kalbėjimo ir susitarimo. Tarp valdžios ir verslo visada yra tam tikra priešprieša. Kiek šiandien regionai yra pasiruošę priimti investicijas – klausimas. Kalbant su miesto merais paaiškėja, kad jie nesupranta, kodėl turėtų priimti pramonės įmones į savo rajoną. Pirmiausia reikia keisti suvokimą“, – sakė R. Dargis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mano manymu, buvo praleistas momentas ir iš regionų paleisti kvalifikuoti darbuotojai, o dabar juos atgal prisikviesti sunku. Dažnai jų nebeprisiviliosi didesniu atlyginimu, nes mažesniuose miestuose yra sustojęs socialinis gyvenimas, kuris jaunam žmogui yra svarbus“, – sakė K. Daukšys.

Verslininkai, paklausti, ko jiems reikia, kad plėstųsi į regionus, teigė norintys naujos mokesčių bazės.

REKLAMA

Yra problema, turi būti ir sprendimas

„Jei yra problema, turi būti surastas ir sprendimas – toks, kad būtų matomas aiškus rezultatas. Galima keisti mokesčių sistemą, kaip minėta. Aš prioritetą atiduodu ekonomikos skatinimo priemonėms, – sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. – Mes išsikėlėme tam tikrus tikslus. Didžioji problema yra energetika, kita problema – šilumos ūkis ir gerokai per didelis šilumos suvartojimas bei kainos. Kita problema – švietimas ir klausimas, kokių specialybių reikia, bei renovacija. Svarbu kuo efektyviau panaudoti Europos Sąjungos lėšas ten, kur jos reikalingos labiausiai.“

REKLAMA

Pasak D. Kreivio, pats verslas taip pat turėtų rodyti daugiau aktyvumo – tiek siekiant palankesnės aplinkos, tiek skatinant paklausių specialybių specialistų atsiradimą.

„Tradicinė pramonė irgi gali kurti didelę pridėtinę vertę, tik tam svarbios naujos technologijos ir inovatyvumas. To ir reikia siekti“, – sakė D. Kreivys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot K. Daukšio, iki 2020 svarbu išlaikyti 20 proc. pramonės rodiklį.

„Vis kalbame apie konkurencingumą, tačiau jis irgi susideda iš tam tikrų rodiklių, kurių reikia siekti nuolat dirbant. Man bus įdomiau kalbėti apie dalykus, kurie yra padaryti arba yra daromi“, – apibendrindamas sakė A. Butkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų