Nedidukės, tačiau pražydusios visomis gamos spalvomis, tulpės stiebiasi į viršų. Dryžuotos, raudonos, gelsvos, rožinės tulpės pirmosios taip margai nuspalvino pilką po žiemos prabudusios gamtos peizažą. Kauno botanikos sode pražydo ankstyvosios „Kaufmano“ grupės tulpės. Iš viso tulpių rūšių botanikos sodas turi apie penkis šimtus. Tulpes prižiūrinti botanikos sodo darbuotoja Rita sako nuolat besistengianti, kad kiekvienais metais kolekciją papildytų dar niekur nematytos ir įspūdingos tulpės.
Kad pražystų tūkstančiai margaspalvių tulpių, darbo reikia įdėti išties nemažai, pasak biologų, tulpės – lepios gėlės ir vos tik kas, ima vysti, sirgti. Dažniausiai apie užpuolusią ligą, galima sužinoti pažvelgus į tulpės žiedą, jei vienspalvės tulpės žiedas pasidengia dryžuotomis juostomis – tai ženklas, kad tulpė negaluoja.
Tarp šių ryškiaspalvių tulpių lysvėse galima išvysti ir labai mažų - laukinių tulpių nusvirusiais žiedeliais. Šios tulpės auga laukinėje Azijos gamtoje ir mums, ko gero, yra neįprastos.
Šylant orams ir besiskleidžiant pirmiesiems žiedams, į botanikos sodą užsuka vis daugiau lankytojų. Žmonės sako išsiilgę spalvų ir nepaprastų žydinčių gėlių kvapų.
Tulpės, kurias matote, didelės neišaugs. Didžiųjų tulpių teks dar šiek tiek palaukti. Tikimasi, jog tūkstantinių žiedų jūra lankytojai galės džiaugtis gegužės pradžioje.
Plačiau apie tai TV3 reportaže