Vyriausybės kategoriškumas ir nenoras ieškoti dialogo su smulkiaisiais verslininkais privertė pastaruosius atsisakyti prekybos turguje. Nuo gegužės 1–osios įvesti kasos aparatai gali ne tik nepadidinti biudžeto pajamų, bet netgi atnešti nemažai nuostolių.
Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos atstovai tvirtina, kad įsigaliojus kasos aparatų naudojimui, dalis smulkiųjų verslininkų paliko turgavietes. „Šiuo metu matome akivaizdžią tiesą – po gegužės 1–osios turgavietės liko apytuštės. Dalis prekeivių paskaičiavo, kad jiems neapsimoka dirbti tokiomis sąlygomis. Įvedus kasos aparatus, žmonės ne tik nebegali uždirbti. Pridėjus administravimo išlaidas, verslas jiems tampa nuostolingas" – portalui Balsas.lt sakė skulkiųjų prekybininkų atstovai.
„Anksčiau savo darbu užsidirbę pragyvenimui ir iš valstybęs neprašydavę išlaikymo, kai kurie smulkieji prekeiviai patraukė tiesiai į biržą. Dar kiti susikrovė daiktus ir išvažiavo į užsienį. Tad galima teigti, kad vyriausybė tokiomis priemonėmis ne tik nepapildys biudžeto, bet netgi turės papildomai leisti pinigus nedarbo išmokoms ir t.t." – tvirtina Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija.
Tuo tarpu Finansų ministerijos atstovai pabrėžė, kad šiuo metu sunku pasakyti, kiek tiksliai smulkiųjų prekeivių atsisakė verslo. Pasak valdininkų, reikia kiek palaukti ir tada skaičiuoti, kiek žmonių dėl įvestų kasos aparatų nebeprekiauja turguje.