• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Ir kas iš viso gali būti gero gyvenime, jei man nuolat nesiseka?“ Ši frazė – iš netyčia nugirsto pokalbio gatvėje. Žmonių, kuriems nuolat nesiseka, daug. Labai daug. Ir jūs norite tapti šios daugumos dalimi? Juk gyventi daugumoje daug ramiau, ar ne tiesa?.. Ir jei jūs dar ne pats tikriausias nevykėlis, štai jums keletas patarimų, kaip garantuotai juo tapti.

REKLAMA
REKLAMA

O jei rimtai...

Gal paskaitę atpažinsite savo elgesio ir būdo bruožus, kurie laikui bėgant išties gali jus paversti chronišku nevykėliu.

REKLAMA

Pasak specialistų, įvertinimas „nevykėlis“ nieko bendra neturi nei su žmogaus protiniais sugebėjimais, nei profesinėmis savybėmis. Tai tiesiog tokia elgsena ir būsena, kurias sąmoningai pasirenka pats žmogus. Juk negimstame iškart sėkmingais ar nesėkmingais, viskas priklauso nuo kiekvieno konkretaus žmogaus, nuo jo požiūrio ir elgesio konkrečiose situacijose. Kaip sako vienas iš lyderystės mokytojų Darius Čibonis: „Dauguma žmonių, kurie šiandien yra pasiekę žymiai daugiau nei jūs, nėra už jus protingesni ar talentingesni. Jie tiesiog kažkada nusprendė ko nori ir ryžtingai veikė. Tai padaryti niekad nėra vėlu“.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, kenksmingi patarimai:

1. Dėl visko kaltinkite jus supantį pasaulį. Nevykėlis visada randa ką apkaltinti dėl savo nepavykusio gyvenimo. Kam galima užkrauti atsakomybę dėl savo tokios nedžiuginančios būties? Valstybei, tėvams, aplinkai, viršininkui, nepalankioms aplinkybėms... Ir jei kas nors tokiomis sąlygomis tapo laimingu, tai jam paprasčiausiai pasisekė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Nebesvajokite. O kam? Visa tai tuščia, mano dabartinių problemų jokios svajonės neišspręs. Štai išsikapstysiu iš šito..., tada ir pradėsiu svajoti.

3. Plaukite pasroviui, nekurkite sau jokių grandiozinių tikslų. O ką, taip gyventi juk daug lengviau. Kam jums kažkokie grandioziniai sunkumai ir problemos, kurios neišvengiamai lydi visus grandiozinius tikslus? Jums gyvenime ir taip rūpesčių pakanka, kam dar veisti naujus?

REKLAMA

4. Ieškokite problemos. Visur ir viskame! Prisikurkite sau kliūčių, kuriod galės jus sustabdyti ir neleis atlikti to, ką sumanėte. Geriau raskite problemą net ir visiškai gerame dalyke, prisigalvokite visokių blogų pasekmių, kad tik galėtumėt pateisinti savo neveiklumą.

5. Savo problemų sprendimą visada užkraukite kam nors kitam. O po to tuos kitus galima apkaltinti dėl visų jūsų nesėkmių. Patogu, ar ne? O jei kas nors nenori spręsti jūsų problemų, tai jis tiesiog... niekšas! Ir jums reikia susirasti kitą „vykdytoją“.

REKLAMA

6. Išsisukinėkite ir venkite bet kokios atsakomybės. „Tai ne mano reikalas“, „Aš už tai neatsakau“, „Tegu viršininkas galvoja, jam už tai pinigus moka“ ir t.t. Kam galvoti, spręsti kažkieno problemas, už kažką atsakyti? O jei staiga prireiks ir dar ką nors daryti???

7. Jei kas nors nepavyksta – kuo greičiau pasiduokite. Kam plaukti toliau, jei skęsti daug lengviau? O gal koks nors mielaširdingasis ir išgelbės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8. Beprasmiškai žudykite laiką. Šiam tikslui jums labiausiai padės televizorius. O darbe – plepalai „apie šį bei tą“. Ką, kolegos nenori jūsų palaikyti? Įsijunkite internetą, ten visada atsiras mėgėjų „pačatinti“. Žiūrėk – ir laikas nepastebimai prabėgo. Kompiuteriniai žaidimai – taip pat nebloga priemonė žudyti laiką.

REKLAMA

9. Tikėkite prietarais. Be to, išskirtinai tik blogais, gresiančiais nelaimėmis ir nepritekliumi. „Aš taip ir žinojau, kad šiandien nieko nepavyks, nes ryte išlipau iš lovos ne ta koja“.

10. Tikėkite, kad kada nors „viskas susitvarkys“, bet nieko dėl to nedarykite. Nors kodėl gi, pavyzdžiui, nenusipirkus loterijos bilieto ir nepraturtėjus. Taip iš karto, akimirksniu!

REKLAMA

11. Visada tikėkite „autoritetais“ ir darykite viską, ką jie jums sako. Be to, „autoritetu“ gali būti bet kas. Pavyzdžiui, televizijos reklama. Po to jūs visada galėsite pasakyti, kad jus apgavo ir kad jūs dėl to visiškai nekaltas.

12. Visada ieškokite tokio žmogaus, kuriam galėtumėte paverkti ant peties dėl savo nepavykusio gyvenimo. Tai juk taip malonu: pasiskųsti, paverkšlenti... Tik kažkodėl laikui bėgant jūsų niekas nebesiklausys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

13. Visada ieškokite pritarimo ir vertinimo iš šalies. Juk aplinkiniai žino ir moka daug daugiau ne jūs. Štai ir klauskite jų, tegu įvertina jūsų darbą. Gerai yra tai, kad tokių „dėkingų vertintojų“ jūs rasite tikrai daug. Jie jums visada papasakos, kaip galima buvo atlikti tą darbą, kurį darėte jūs, ir žinoma, daug geriau, profesionaliau ir teisingiau. Ir primins jums jūsų nemokšiškumą ir neprofesionalumą. Be to, dauguma iš jų tokio darbo niekada ir nedirbo, bet puikiai žino, kaip tą reikia daryti!

REKLAMA

14. Neabejokite tuo, kad jūs jau žinote absoliučiai viską, ko jums reikia, kad jūsų gyvenimas būtų laimingas. Kam mokytis, tobulėti... Juk jūs jau gavote viską, ko jums reikėjo... O kad pasaulis sparčiai keičiasi, tai jo problema.

Vykdykite šiuos patarimus ir pamatysite, kai greitai nesėkmės jus tiesiog ims persekioti. Bet jūs juk, žinoma, dėlto ne kalti... Kalti visi likusieji!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų