• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalėdinė dvasia lai suvienija viso pasaulio šeimas, tampa taikos ir meilės švyturiu!

Šeima – mažoji socialinė grupė; susideda iš drauge gyvenančių tėvų ir vaikų, kartais ir kitų giminaičių. Ji pagrįsta santuoka arba kraujo ryšiais, jos nariai tvarko bendrą ūkį, tarpusavio santykius daugiausia grindžia dorovine atsakomybe, savitarpio supratimu ir pagalba.

REKLAMA
REKLAMA

Pilną šeimą sudaro abu  tėvai, vaikas ar vaikai. Nepilna šeima – kai nėra vieno iš tėvų. Pagrindinė šeimos paskirtis yra vaikų gimdymas, jų auginimas ir auklėjimas. Vieni iš pagrindinių šeimos, kaip socialinės institucijos, uždavinių yra saugoti ir puoselėti šeimos narių ištikimybę ir vieningumą bei auginti ir auklėti vaikus, sudaryti palankias jų brendimo, dvasios augimo sąlygas.

REKLAMA

Kad šeima išliktų tvirta, reikia siekti joje darnos. Tai pagrindinis dalykas, turintis įtakos auklėjamajai šeimos galiai.  Šeimyninė darna su Dievo palaimą, gali lemti sėkmingą vaiko socializaciją.

Vaiko ugdymas prasideda šeimoje. Šis ugdymas vadinamas neformaliu. Sakoma, kad neformalusis ugdymas yra viso ugdymo didesnioji dalis. Šeimoje padedamas pamatas vaiko asmenybės formavimuisi bei socializacijai. O socialinės įstaigos – vaikų darželiai, mokyklos ir pan. – tik prisideda prie vaiko ugdymo.

REKLAMA
REKLAMA

Ugdymo tikslas ir jo uždaviniai yra bendri visais atvejais, nes tai sudaro ugdymo proceso esmę. Tiek valstybinių ar privačių ugdymo įstaigoms, tiek šeimoms svarbu padėti individo saviraiškai realiomis ir vertybėmis išplėtoti prigimties duomenų visumą, kad sugebėtų protingai, kūrybingai ir dorai veikti gyvenime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaikui reikia padėti, bet ne vadovauti. Kartais vadovavimas reikalingas, bet vadovauti reikia taip, kad vaikas pats sau keltų tikslus, mąstytų, kaip jų pasiekti ir imtųsi praktinių veiksmų. Tokiu būdu vaikas ne tik ugdomas, bet ir vis labiau įtraukiamas į dvasinės socializacijos procesą, kuris vyksta per tėvų meilę.

REKLAMA

Vaiko ugdymas šeimoje gyvenimui, reiškia jį protingai, aktyviai, dorai veikti visose gyvenimo srityse. Tam įtakos turi šeimos darna ir vaikų ugdymui naudojamos tinkamos priemonės bei supratimas apie vaiką kaip apie socialią, bei individualią asmenybę su savo charakteriu, pomėgiais ir sugebėjimais.

REKLAMA

Vaikai – Lietuvos gyventojų grupė, kurios sociokultūrinė raida priklauso nuo bendrųjų žmonių gyvenimo dėsningumų ir bendravimo tendencijų dvasinės atmosferos. Tai reiškia, kad vaikai įprasmina suaugusiųjų vaidmenis. Kaip tie vaidmenys bus perteikti vaikams, pirmiausia priklauso nuo šeimos. Labai svarbus vaikų ir tėvų bendravimas, aktyvus laisvalaikio praleidimas drauge.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tam, kad gyvenime jie sugebėtų orientuotis tarp gėrio ir blogio, reikalingas įvairių gyvenimo reiškinių interpretacijos pateikimas. Tai dalis auklėjamųjų pokalbių, kai vaikui aiškinamos ne tik padarytos jo klaidos, bet kalbama su vaiku apie įvairius dalykus tiek, kiek vaikas pajėgus juos suprasti.

REKLAMA

Kad vaikas būtų suinteresuotas atlikti kokią nors veiklą, reikia jį skatinti geru žodžiu, tačiau nereikėtų persistengti vaiką skatinant materialiai. Kaip dorinio ugdymo priemonė tiktų pasakų sekimas ir aptarimas. Vėliau vaikas pats pradeda domėtis knygomis ir jas skaityti. Estetinę ir dorinę sąmonę ugdo ir eilėraščių mokymasis. Ugdomąjį darbą atlieka ir TV, tik reikia atrinkti vaikams tinkamas laidas ir itin gerai, jei su vaikučiais žiūri ir patys tėveliai ir vėlgi – jas aptaria.

REKLAMA

Nereiktų vengti pažaisti kartu su vaikais ar bent stebėti, kaip vaikai žaidžia. Per žaidimus atsiskleidžia daugelis dalykų, pradedant vaiko pomėgiais ir baigiant jo charakterio pasireiškimu. Šeimoje svarbiausia išlaikyti darną. O darna dažniausiai yra pagrįsta meile. Jei vaikas jus meilę, pagarbą, pasitikėjimą iš šeimos narių, tai jis visą tai jaus ir kitiems visuomenės nariams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausias moralinis, dvasinis autoritetas atitenka abiems tėvams, jie yra didžiausia Kalėdinė dovana duota iš Dievo, per didžiąją meilę vienas kitam ir amžiną.

Tarp nuostabių kalėdinių dovanų, neužmirškime savo artimiausiu žmonių; senelių, tėvų ir prie kalėdinės eglės padėkime savo šilumą, nuoširdumą, bei gerumo dovanėles. Dievo gimimas žemei, lai atnešą taiką, bei ramybę visiems mažiems ir dideliems.

Džiugių Šv. Kalėdų ir palaimingų N.Viešpaties Metų Kristaus ramybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų