• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laukimas – baigtas. Jau vakar prasidėjo 18 dienų truksianti Europos krepšinio šventė. „EuroBasket 2022“ čempionatą B grupėje pradėjusi Lietuvos rinktinė sieks nutraukti net 7 metus trunkantį medalių badą didžiuosiuose turnyruose.

Laukimas – baigtas. Jau vakar prasidėjo 18 dienų truksianti Europos krepšinio šventė. „EuroBasket 2022“ čempionatą B grupėje pradėjusi Lietuvos rinktinė sieks nutraukti net 7 metus trunkantį medalių badą didžiuosiuose turnyruose.

REKLAMA

Būtent 2015 m. Prancūzijoje vykusių lemiamų „EuroBasket“ kovų metu buvo iškovotas Senojo žemyno sidabras. Tuomet Jono Kazlausko vadovaujama rinktinė pasiekė didįjį finalą, taip pakartodama 2013 m. pasiekimą.

Prieš septynerius metus vykusiame finale su Ispanija žaidė keturi dabartinio dvyliktuko žaidėjai  – Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas, Lukas Lekavičius ir Mindaugas Kuzminskas.

Šis kvartetas puikiai prisimena ir dominuojantį Jono Mačiulio pasirodymą aštuntfinalio mače su Sakartvelu.

Tuomet J. Mačiulis į varžovų krepšį „supurtė“ 34 taškus, atkovojo 6, perėmė 4 kamuolius,  atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir mačą baigė surinkęs net 50 naudingumo balų. Žaisdamas geriausias  savo karjeros rungtynes rinktinėje bebaimis Jonas dovanojo Lietuvai dramatišką pergalę ir bilietą į ketvirtfinalį.

REKLAMA
REKLAMA

J. Mačiulis daug metų buvo vienas kertinių rinktinės žaidėjų, o paskutinėmis jo rungtynėmis vilkint Lietuvos marškinėlius tapo „EuroBasket 2022“ atrankos finišas su Danija. Būtent šiose rungtynėse Manto Kalniečio pirštų miklumas padėjo Lietuvai patekti į šiandien prasidedantį Europos čempionatą.

REKLAMA

2007–2021 m. Lietuvos garbę gynusiam ir net 4 medalius Europos ir pasaulio čempionatuose iškovojusiam J. Mačiuliui šių metų rinktinė primena 2010 m. bronzinę komandą.

„Tada irgi vyko kartų kaita, buvome alkani, degėme noru kažką įrodyti. Rinktinė per pastaruosius kelis metus labai pasikeitė, todėl bus labai įdomu. Man asmeniškai pasitaikė gera galimybė pirmąsias dvi rinktinės rungtynes stebėti Kelne. Turėtų būti smagu“, – su tv3.lt naujienų portalo skaitytojais laukimo džiaugsmu dalinasi Jonas.

REKLAMA
REKLAMA

Antrosios mūsiškių rungtynės – jau rytoj. Dvikovos Lietuva–Prancūzija pradžia 18:45 val.  

Visas Europos čempionato kovas tiesiogiai taip pat galite stebėti naujos kartos televizijoje „Go3“.

– Su pirmaisiais dviem oponentais – Slovėnija ir Prancūzija – siejasi nemalonūs prisiminimai 2019 m. pasaulio taurėje ir 2021 m. olimpinėje atrankoje. Kiek tai gali suteikti lietuviams papildomos motyvacijos?

– Papildomos motyvacijos ieškoti tikrai nereikia. Turime pačią stipriausią grupė čempionate. Tai priešingas atvejis nei 2015 m., kai grupėje buvome su Estija, Latvija, Čekija, Belgija ir Ukraina. Galvojome, kad kažkaip „išeisime“ ir matėte, kaip mums buvo sunku. Kalbant apie senas skolas, kiekvienas sportininkas nori įrodyti, kad praeityje patirtas pralaimėjimas buvo klaida ir šią minutę jis yra geresnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nenuvertinčiau vengrų ir bosnių – gerbti reikia visus. Kiekviena komanda turi žaidėjų, kurie žaidžia geriausiose Europos lygose. Galbūt jie savo klubuose nėra lyderiai, bet jie turi aukščiausio lygio patirties, kas yra labai svarbu. Jeigu bent sekundei atsipalaiduosi gynyboje, „nesusirotuosi“, tave iškart nubaus, nes visi moka „išskaityti“ žaidimą ir pasinaudoti tavo klaidomis. Svarbiausia – koncentracija, o Lietuvos rinktinei visi varžovai yra įveikiami.

REKLAMA

– Ar rinktinėje matote bebaimių, autoritetų nepaisančių krepšininkų, koks buvote pats?

– Jeigu atvažiavęs į Europos čempionatą kažko bijai, geriau lik namuose (šypsosi). Yra Marius Grigonis, Arnas Butkevičius, kurie gali dengti elitinius varžovų krepšininkus, bet tai yra komandinis sportas, kur reikia atkreipti dėmesį į daug detalių. Varžovų žvaigždes reikia bandyti „atjungti“ nuo komandos. Jeigu ir patys įmes, ir sukurs kitiems – bus blogai. Mūsų rinktinė yra pakankamai gerai subalansuota, kad galėtų kovoti dėl pergalės.  

REKLAMA

– Kuo šių metų Lietuvos rinktinė jums yra išskirtinė?

– Matau panašumų su 2010 m. rinktine. Tada irgi vyko kartų kaita, buvome alkani, degėme noru kažką įrodyti. Šita karta irgi nori įrodyti, kad gali laimėti medalius ne tik jaunimo, bet ir vyrų krepšinyje. Laimėti būnant lyderiais. Juo labiau, kad dabar Kazio asistentu dirba Kęstas Kemzūra, su kuriuo tada iškovojome bronzos medalius.

– Ką trumpose atkarpose komandai gali duoti Eigirdas Žukauskas ir Martynas Echodas?

– Jie gali pasiūlyti skirtingus dalykus nei Jonas ar Domas. Žukauskas savo pozicijoje yra turbūt vienintelis „pick and pop“ žaidėjas. Echodas gali sėkmingai taikyti agresyvią „step out“ gynybą, ką ne taip gerai gali daryti Jonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Ką manote apie Ispanijos rinktinę, su kuria teoriškai galime susitikti jau aštuntfinalyje?

– Jie išgyvena kartų kaitą. Nebėra Pau ir Marco Gasolių, Felipe Reyeso, Sergio Llullo, Sergio Rodriguezo. Dabartinė rinktinė „ant popieriaus“ tikrai atrodo silpnesnė. Jie natūralizavo Lorenzo Browną, kas paskatino daug nepasitenkinimo ir įvairių kalbų. O kaip jie atrodys čempionate – pamatysime. Bet ispanų niekada negali nurašyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų