Susidomėjimas šiomis Dalios kurtomis išskirtinėmis rankinėmis sparčiai auga. Moteris pasakoja, kad nuo vaikystės ją traukia įvairūs rankdarbiai. Pamačiusi įdomią idėją, ji prisitaiko ją sau ir pradeda kurti kažką naujo bei unikalaus.
Rankinės idėją pamatė per televiziją
Moteris atskleidžia, kad vieną dieną žiūrėdama televizijos laidą apie Lietuvos žvaigždes ir jų pomėgius, pamatė kaip viena iš jų parodė, kaip gamina įvairius daiktus iš maišelių – ji gamino paltus, rankines.
„Man kilo idėja pasidaryti ką nors panašaus. Tuomet atėjo Covid‘o pandemija ir sėdėjau namie metus laiko, nebuvo kuo užsiimti, todėl tiesiog pradėjau daryti rankines.
Kai žmonės pamatė, visi pradėjo girti, klausė, iš kur gavau, pradėjo draugės prašyti, tada pradėjau joms daryti“, – rankinių gamybos proceso pradžią atskleidžia Dalia ir priduria, kad iš viso yra pagaminusi apie 20 rankinių.
Dalia sako, kad jai patiko pati idėja, nes iš maišelių galima ką nors padaryti, pavyzdžiui, gaunasi krepšys, kuris tinka kelionėms, nes yra lengvas, galima jį įsidėti į kelionę ir lagaminą, neužims daug vietos. Pasak jos, jį galima pagaminti didelį, yra talpus, atlaiko svorį.
Kaip vyksta gamybos procesas?
Nors Dalia sako, kad skirtingi žmonės dažniausiai turi skirtingas idėjas, kaip gaminti įvairius daiktus, ji gamindama rankines daro kitaip, nei visi.
„Dauguma tiesiog sukarpo trumpomis juostelėmis ir suriša, bet aš darau kitaip: paimu maišelį, nukerpu rankenėles, nukerpu galą, jis gaunasi kaip „cilindras“. Tuomet ant rankos užsidedu tą maišelį ir taip kerpu jį sukdama.
Gaunasi 2-3 metrų juostelės, priklausomai nuo to, kokio dydžio maišelis ir kokiomis juostelėmis karpome, tada jas suriši vieną su kita, tos pačios spalvos ar su kita spalva, kaip kam patinka“, – pasakoja ji ir priduria, kad sukarpyti maišelį užtrunka 3-4 minutes, o karpymas užima daugiau laiko nei pats mezgimas.
Dalia dalijasi, kad yra eksperimentavusi su įvairiomis rankinių formomis – mezgusi krepšius su dviem rankenomis ir prisiuvamomis rankenomis. Vis dėlto jai labiausiai patinka ir geriausiai pavyksta rankinės su viena rankena.
„Kai mezgu, iškart įmezgu maišelių galiukus, o vėliau juos nukerpu. Rankeną reikia susiūti – ji gaunasi dviguba ir plonesnė. Po to viską sukarpau ir gražiai užbaigiu. Viduje darau kišenėlę telefonui ar kitiems daiktams. Ant pirmųjų rankinių dėjau užsegimus – pirkau magnetukus ir juos pritvirtinau, bet čia priklauso nuo norų, kiekvienas gali padaryti savaip“, – pasakoja ji apie baigiamąjį procesą.
Atskleidė, kiek laiko užtrunka sukurti krepšį
Moteris pasakoja, kad jei labai reikia, pavyzdžiui, kai atostogoms reikėjo greitai pasidaryti rankinę, visas procesas užtruko savaitę. Tai priklauso nuo to, kiek laiko skiriama darbui.
„Jei kasdien dirbate bent 3-4 valandas, rankinė bus baigta per 5-6 dienas, tačiau jei nėra skubos ar darote dovanas Kalėdoms, gali užtrukti ilgiau“, – atskleidžia ji.
Pasak Dalios, viskas priklauso nuo įkvėpimo, laiko ir susidomėjimo. Nors moteris mėgsta kurti, jai nepatinka kartoti tą patį dizainą.
„Esu pasidariusi baltą rankinę su mėlynu akcentu, o kai sesė paprašė padaryti baltą su žaliu, buvo neįdomu, nes viskas buvo tas pats, tik spalvos skyrėsi. Man įdomiau, kai yra kažkas daugiau“, – sako ji.
Vienam krepšiui – 130 maišelių
Dalia yra anksčiau gaminusi rankinukus iš kitų sintetinių siūlų, tačiau tiek pagyrimų, kiek sulaukė už plastikinių maišelių rankines, niekada nebuvo gavusi. Šie rankinukai ypač patinka tiems, kas juos gavo dovanų, visi labai patenkinti. Nors yra žmonių, kurie prašo dar, Daliai trūksta laiko tuo užsiimti.
„Kai tik pradėjau gaminti, per Covid'o laikotarpį, prašiau draugių rinkti plastikinius maišelius, nes reikia suderinti spalvas – net tie patys balti ar mėlyni maišeliai gali turėti skirtingus atspalvius, ir sujungus juos skirtumas išryškėja.
Vėliau pradėjau užsisakinėti internetu, kur atsiunčia visą maišelių pakuotę. Vienam rankinukui neužtenka 100 maišelių, reikia apie 130, priklausomai nuo dydžio. Be to, svarbu rasti laiko tiek karpymui, tiek mezgimui“, – pasakoja Dalia.
Moteris pastebi, kad susidomėjimas jos rankinėmis auga, žmonės dažnai prašo jas pagaminti ir nupirkti. Tačiau, jei įvertintumėme darbo kainą, ji būtų kur kas didesnė, nei žmonės būtų pasirengę sumokėti. Ji priduria, kad už 20-30 eurų jai yra sunku atsisakyti savo darbo vertės.